Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Win10 problem HDMI sedmi in osmi kanal

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 21:11    Naslov sporočila: Win10 problem HDMI sedmi in osmi kanal Odgovori s citatom

Na relaciji PC-AVR-TV imam težavo. Tudi z naloženim driverjem od Dolby-ja mi sedmi in osmi kanal preslika v petega in šestega. Vseeno, ali izberem iz PC-ja 7.1 izhod ali Atmos. Gre za sistemski problem, ne na nivoju aplikacije. Iz streamerja AVR sprejema DD+ ali Atmos signal. AVR kaže iz PC 3/4/0.1 format. Na dveh prenosnikih je enak problem. Bi kdo vedel, v čem je problem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam da gre iz PC hdmi direkt v AVR.
A kabel je ok? Nastavitve izhoda na kartici tudi?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 18, 2021 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, kabel gre PC-AVR. Spreminjal sem vse možne nastavitve na PC in AVR. Kabel je t.i. ethernet HDMI.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Passtrough atmos truehd ali atmos DD+ si na PC-ju probal nstavt?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 07:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem, te opcije nisem našel.

Izgleda, kot da PC drugače komunicira z AVR kot Nvidia Shield TV.
PC kot audio tarčo vidi TV, ne AVR-ja. TV ima vgrajene kodeke AC3(Dolby Digital), EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3, PCM, DTS, DTS-HD, DTS Express, WMA, apt-X

AC3 je 6-kanalni. Je možno, da mi TV blokira 7. in 8, kanal? In če, v čem je logika, da streamer AVR-ju lahko posreduje DD+/Atmos?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš passtrough na AVR-ju?
Če PC ne bo vidu AVR-ja, ampak atmos nekompatibilni TV, bo skozi HDMI spustil formate. ki jih TV pozna. In potem tega faše tudi AVR.
Zakaj Šild to zvozi, win10 pa ne, nimam pojma. ĆČe isti HDMI kabe ftakneš v Šild, pa dobiš atmos na AVR-ju in tudi sound na TV-ju?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 19, 2021 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kabel testiran na Shieldu, Atmos dela.
Ob ugasnjenem TV PC pravilno kaže output AVR, torej ni krivec TV.
Vse spremembe nastavitev HDMI dela enako 7. in 8. kanal spusti nižje.
Nimam več idej. Internet tudi ne ponuja razlage.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 07:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:

Ob ugasnjenem TV PC pravilno kaže output AVR, torej ni krivec TV.


Predvidevam, da uporabljaš HDMI/ARC oz. CEC v verigi. Drži?

Poigraj se malo z HDMI vhodi in izhodi ter CEC nastavitvami na AVR-ju in poročaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nula. Preskusil sem po navodilih https://www.dolby.com/siteassets/gaming/DolbyAtmosWinConfigGuide.pdf in po navodilih AVR-ja https://europe.yamaha.com/files/download/other_assets/8/1161688/web_AV17-0153_RX-A680_om_UCRBGLEF_En_D0.pdf stran 154, 155.
Poskusil bom kontaktirati Yamaho.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi meni se zdi edina smiselna rešitev, da se izogneš ARC opciji.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi ARC sem izklapljal. Ob istih pogojih na AVR-ju Shield dela drugače od PC-ja. Poslal sem mail Yamahi, upam da odgovorijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 20, 2021 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa stran 100, 101 navodil, nastavitve HDMI, si se s temi tudi kaj poigral?
Ker,:; PC vidi TV, TV ne zna atmos, zato PC prilagodi izhod TV-ju. Ali pa AVR to isto naredi.
Ampak PC mora o tem podatke od nekje dobit (da je TV sound target) in sporoča mu jih verjetno AVR. Na str. 100 je nekaj o izklopu HDMI control linka, pa tudi o izklopu TV audia, poizkusi, kaj zgodi. Če še nisi, seveda.
Samo ne obupat!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Toliko, kolikor sem telovadil okoli tega, daleč presega uporabnika. Dal ga bom na servis in naj oni ugotovijo, ali jim to dela, ali ne. No še pred tem čakam, ali bom dobil odgovor Yamahe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 998
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 21, 2021 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Toliko, kolikor sem telovadil okoli tega, daleč presega uporabnika. Dal ga bom na servis in naj oni ugotovijo, ali jim to dela, ali ne. No še pred tem čakam, ali bom dobil odgovor Yamahe.


Temu se reče uporabniška izkušnja. Dobro, da nimaš kakšnega malo starejšeaga NADa. Laughing Kanali sicer delajo (kot morajo), ampak navodila in telovadba v meniju so pa za popizdit.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2021 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bo šlo. Iz PC sem iz Netflixa dobil Atmos. Meritev sem pa ne da narediti.

Bistvo je v:
"They told me it is not possible to send discrete test tones to specific atmos speakers. You send it to a geometric position in hemispherical space. The processor then decides which set of speakers get the sound with what level and eq. That makes measuring through ATMOS nearly impossible."

vir:
https://www.avnirvana.com/threads/dolby-atmos-and-rew.2184/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe