Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Internet Vintage priloznost
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cizek vs JBL Studio --- in Cizek vs Tannoy Kensington:

https://www.youtube.com/watch?v=leEB9P-oQGE&lc=z123gzgwwmaywtw0j23pxzl4pyjldvquz

https://www.youtube.com/watch?v=vTUM-5E6r-k

Vsakemu svoj vintage. Zvok pove več kot tisoč besed .. če slišiš .. naglušneži pa izbirajo glede na fensy ime/marko Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka

Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hitro se pozabi da gre za kvalitervaliteto reprodukcije. Saj je lepo da so zadeve vsec temu in onemu. Ne gre pa vseh zablod prodajat kot suho zlato. Ce bi bila v ospredju kvaliteta reprodukcije po nekih objektivnih standardih pol bi bilo v rangih, ki so dosegljivi tule skoraj vse aktivno.
Nazaj na vrh
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 23, 2021 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da ni veliko aktivnih vintage zvočnikov. Hočeš še Wi-Fi?
To je zlato (ne moreš iti kar v trgovino in kupit) za tistega, ki to hoče.
Nazaj na vrh
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 24, 2021 08:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.ukaudiomart.com/details/649335848-advent-powered-loudspeakers-pal/images/1464217/

PAL - Powered Advent Loudspeaker - in to bi-amped, vsak driver svoj amp. Kretnica je elektronska na nivoju vstopnega signala.

Iz istega obdobja kot Cizek. Imaš pa še možnost primerjati Powered varianto z NAL (New Advent Loudspeaker) identičen zvočnik s pasivno kretnico.

S pasivno verzijo v stacked pairu dobiš to:
https://www.youtube.com/watch?v=N2b9Oe3ZTQg
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pasivna verzija NAL ima silno preprosto kretnico - s stikalom v poziciji Extended je woofer direktno spojen z ojačevalcem; samo visokotonec ima en kondenzator v seriji !!
V poziciji Normal pa se vklopi mala tuljava v serijo z wooferjem pri tweeterju pa še en upor.

Velika prednost pasivne verzije NAL je kako resolutivno igra na ekstremno nizkih jakostih - seveda mora tudi ojačevalec imeti res dobro resolucijo, sicer tega ne boš slišal. Svojega časa sem ga imel na lampašu in sem zvečer lahko poslušal tuner ob branju knjige, medtem ko je žena spala zraven in je radio ni mogel motiti kako je bil potiho. Slišalo pa se je zelo, zelo jasno, razločno, biserno. Res nekaj posebnega. A kaj in komu to razlagam...koga to sploh briga.
Za aktivno verzijo ne vem ali to zmore, nisem imel prilike.
-----------------------------------------------------------------------
PAL se dobi po ca 600 dolarjev za par.
Nazaj na vrh
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 24, 2021 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi vintage opreme se človek enkrat naveliča. Te dni se prepričujem, da zaradi svojih let in pomanjkanja prostora počasi pripravim dva svoja para za prodajo, naj še kdo uživa. (JBL4301b brezhibni in diy varianta lastne konstrukcije, vrhunskega zvoka /tip LS3a sateliti in B139 TL z 273cm cevjo, 2mm drat zračne špule in polyestri/)
Nazaj na vrh
magician

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 22:12

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 28, 2021 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:qZHoKnKaWO0J:https://www.bolha.com/dvosistemski-zvocniki-avdio-video/tannoy-cheviot-hpd-315-oglas-950533+&cd=1&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=opera

Bi rekel da gre za iste Wink, če se motim me pa bodo že popravili
Nazaj na vrh
BostjanP

Pridružen/-a: Ned Jan 2021 21:44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 29, 2021 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="...kako resolutivno igra na ekstremno nizkih jakostih...[/quote]
Imel Advente 1, ki so mi pustili trajne posledice. Sistem je bil takrat (80-ta leta) Thorens 150 + Stanton 681 + Techics SU-V6. Definiran, resolutiven in živ zvok, ki je neverjetno dobro igral tudi potiho. Tepec prodal in potem vse življenje iskal podoben zvok.

No ja, sedaj sem ga končno našel na Nuforce predojačevalcu Dac-9, 2x Nuprime monoblokih Reference 8.5, zvočniki ATC SCM-19 in 2 x subwoofer REL T-5i. Sub-a bistveno prispevata k celotni zvočni sliki, ne samo basu. Gramofona nimam (in ga ne bom imel več), ampak se šlepam z Oppo SACD BDP-93 in Auralic Aries mini streamerjem.

Moja poanta je ta, da sem v iskanju zvoka moje mladosti poslušal kar nekaj vintage zadev, vendar spomini so eno, realnost pa drugo. Tehnologija je napredovala in korektno dizajnirane nove zadeve enostavno igrajo v povprečju bolje kot še tako dobro obnovljene vintage zadeve. Poudarjam, v povprečju in v istem cenovnem razredu.
Nazaj na vrh
Primoz_

Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 12, 2021 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imel 19-ke MK1 s tremi ojačevalci, daci, 2x Velodyne itd... Zelo prijeten zvok, ampak vokali in visoke frekvence so bile vedno šibka točka. Odličen za RNR in podobno. Po petih letih obupal nad njimi in menjal z novejšimi zvočniki z vrhuunskim vosokotoncem, nikoli več nazaj. Mogoče bi bilo zanimivo slišat MK2, ki imajo menda boljši visokotonec. Potem še vedno rabiš vrhunsko amplifikacijo. Ti novi malčki pa igrajo že na AVR, da te sezuje.

Lp
Nazaj na vrh
igorbugi

Pridružen/-a: Čet Maj 2019 16:59

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 13, 2021 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Ima kdo doma BOSE 601 serijo zvočnikov? Kakšen zvok imajo?

Nazaj na vrh
carlos_carlos

Pridružen/-a: Čet Jun 2013 11:00
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 17, 2021 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BOSE nimam doma, sem pa jih uspel slišati. Sicer na kratko. Z vintage Marantzom so bili super. Ampak to meni, v tistem prostoru in za tisto muziko. Mislim, da so na bolhi eni dvoji troji, tako da si vzemi čas in pojdi poslušat.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 31, 32, 33
Stran 33 od 33

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu