Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ugibanja, mnenja, izkusnje: Marantz PM8003 in PM7001 KI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 28, 2009 15:33    Naslov sporočila: Ugibanja, mnenja, izkusnje: Marantz PM8003 in PM7001 KI Odgovori s citatom

Hoj,

zanima me, ce imel kdo na avdiciji katerega od teh dveh stereo ojacevalcev.

Marantz PM8003 je prakticno naslednik PM7001 KI variante, saj gre za skoraj identicna ojacevalca s toroidnim transformatorjem, z isto mocjo. PM8003 je Marantz dodal se neke custom made konektorje za zvocnike. Sicer pa naj bi bila bolj ali manj enaka. V srednjerocnem obdobju bi si ga zelel preizkusiti, kako se obnese in bi morda tako uspel spet lepo nadgradil svoje stereo obmocje. Sedaj za stereo uporabljam receiver Marantz SR6003, ki poleg tega sluzi kot srce pri gledanju filmov. Lahko povem, da je za stereo zelo soliden. Prej sem imel SR5500 (letnik 2004/05) in izboljsanje je mozno tudi slisati. Boljsi je v spodnjem delu, bas je cvrst in kontroliran, prijeten. Cantoni Vneto zvenijo kot da bi bili 809 in ne 807. Basa je sedaj ravno dovolj za sobo (cca 30m2). Prej sem ga morda malce pogresal. Srednji in visoki del pa je ostal zelo podoben kot prej. Sem bil ze prej zadovoljen, kar mi je nudil prejsnji Marantz. Vsec mi je tudi zvocna dinamika in odprtost. Instrumente z lahkoto pozicioniram v prostoru. Ampak s tem sem bil ze prej zadovoljen in sicer vse od nabave kablov Nordost SuperFlaltine MKII naprej. Za SR6003 lahko se povem, da sem potreboval 6 dni, da je zacel spilat tako kot je treba. Ko je bil vzet iz skatle, je bila zvocna slika malce blatna, polno nekih resonanc, violine niso spilale kot na prejsnjem, zenski vokali so malce cvilili, vendar se je po slabem tednu zadeva utekla in je zacelo spilati brez nadleznih motecih faktorjev in dosti mehkejse.

Seveda pa me malo zene tudi, da bi poskusil se kaj novega, in ali bi res lahko trenutno kontemplirano stanje stereo obmocja lahko se izboljsal, seveda ob ne preveliki investiciji. In tu se mi Marantz PM8003 zdi ravno pravsnji.

Kar stejem v + je tudi, da se PM8003 lahko uporabi tudi kot koncno stopnjo in bi mi v navezavi z reciverjem to omogocalo, da ne bi bilo potrebno zvocnikov preklapljati. Vsekakor pa bi si ga zelel prej preizkusiti, koliko bi pridobil in ali bi se mi ta investicija splacala. Za nakupe se bom sigurno odlocal kaj okrog letosnjega sejma, ko me bo poslusanje kaj spet razdrazlo. Upam, da bo tam prisoten tudi kak trgovec, ki ga bo morda dal na tedensko preizkusanje, pa da potem vidimo ali bo keeper.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe