Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
tomaz466



Pridružen/-a: Pon Apr 2021 8:20
Prispevkov: 3
Kraj: ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 10:30    Naslov sporočila: slike Odgovori s citatom

slika gramofona[img][/img]
_________________
tomaz466
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GARRARD MODEL RC III...
1953-1956 g.
likvidacija odvečne krame: avtomatika za menjavo plošč...
čiščenje, menjava gumijastih nosilcev motorja...
misija "unknown" uspešno končana...
po 40+ letih zagnal motor...
hitrost vzdržuje v 0...
me happy...
(prva fotka ni avtorska)





_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke, izvrstno. Vsaj nekdo, ki ne bolšči samo zaverovano v vrteči krožnik, ampak tudi razume tehniko, ki je zadaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 03, 2021 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v prihodnosti menjava axialnega lagerja na glavni osi...




_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 04, 2021 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
v prihodnosti menjava axialnega lagerja na glavni osi...





Bravo fjaka! Lep kos!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2021 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 24, 2022 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo v LJ z okolico je mojster za naštelati glavo/ročko na gramofon? Izjemoma ne bi šel na Vrhovce, v Fužine itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:

Kadar na ploščo postaviš utež, pritisne ploščo dol na sredini - ker imaš velik 'škalin' (stopnico) na matu, se plošča na škalin nasloni in zvije na gor. Tako ti plošča leži na pluti samo na sredini, vse drugo je u luftu kar ti je isto kot da nimaš mata od škalina proti ven. Opazuj kaj se dogaja spodaj.
Lahko pa probaš obrniti mat - v tem primeru bo hotelo sam mat vihati na gor in če se v takem nasloni na ploščo, je tudi ok.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 25, 2022 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
fjaka je napisal/a:

Kadar na ploščo postaviš utež, pritisne ploščo dol na sredini - ker imaš velik 'škalin' (stopnico) na matu, se plošča na škalin nasloni in zvije na gor. Tako ti plošča leži na pluti samo na sredini, vse drugo je u luftu kar ti je isto kot da nimaš mata od škalina proti ven. Opazuj kaj se dogaja spodaj.
Lahko pa probaš obrniti mat - v tem primeru bo hotelo sam mat vihati na gor in če se v takem nasloni na ploščo, je tudi ok.


misliš ti da jaz tega ne vem... Laughing ...drugače imam tudi notranji del mata, tako, da ni škaline....to je bilo skup dano samo za fotko... Laughing


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 01, 2022 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj za popestritev tako tugotnega foruma, namenjeno "gramofondžijam", oz. starejši generaciji, ki še nekaj dajo na vinil.

Malo manj kot dve leti od zadnje stvaritve, sem se tokrat lotil zadeve, ki sem jo poimenoval "Enigma 2VeB2L". Skrivnostna koda, ki kaj dosti ne pove, zato bom skušal razložiti za kaj gre. Beseda "enigma" v slovenskem jeziku običajno pomeni uganka. "2Ve" pomeni dva ve "B" bearing "2L" dva linear. Ali drugač povedano: dva ležaja "ve" oblike in dva ležaja ve-vzdolžno, linearna. Tisti, ki se s tem ukvarjati boste "uganili", da gre za unipivot, ki ima štiri vležajena mesta, simbolična skica v prilogi. Ležaji so od rubina, fine miniaturne izdelava nemškega proizvajalca(priloga). Ogromno preračunavanja, risanja, pogovora z "drejerjem"(obljubil mi je, nikoli več) in potem montaža. Največ dela sem imel z nastavitvijo biasa. Jermenička, kjer visi obtežilo...... Obtežilo je teže manj kot 1 gram.
Nekaj o zvoku. Jasno je, da je zvok povsem nekaj drugega kot pri uobičajni unipivot. Pri poslušanju Diane Krall "Blue Skies" iz plošče Turn Up The Quiet, je zaznati kako je postavljen klavir med obema zvočnikama. Popolna tišina in udarci po žicah z desne proti levi in nazaj. Tega nikoli prej nisem zaznal, pri nobeni od mojih ročk.
Ogromno dela, vsekakor se je splačalo.
Še nekaj, nobene podobnosti med že znanimi ročkami tega tipa in mojo, razen v številu ležajev. Če koga zamika, v shemi je dosti uporabnega materiala, "enigma" ostaja četrti ležaj.
Kaj več ob kakšni drugi priliki.


Simbolična shema, ležaji so vijoličaste barve.






Denon 103R v panzerholz ohišju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitam za voljo in trud, bravo.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Nekaj za popestritev tako tugotnega foruma, namenjeno "gramofondžijam", oz. starejši generaciji, ki še nekaj dajo na vinil.

Malo manj kot dve leti od zadnje stvaritve, sem se tokrat lotil zadeve, ki sem jo poimenoval "Enigma 2VeB2L". Skrivnostna koda, ki kaj dosti ne pove, zato bom skušal razložiti za kaj gre. Beseda "enigma" v slovenskem jeziku običajno pomeni uganka. "2Ve" pomeni dva ve "B" bearing "2L" dva linear. Ali drugač povedano: dva ležaja "ve" oblike in dva ležaja ve-vzdolžno, linearna. Tisti, ki se s tem ukvarjati boste "uganili", da gre za unipivot, ki ima štiri vležajena mesta, simbolična skica v prilogi. Ležaji so od rubina, fine miniaturne izdelava nemškega proizvajalca(priloga). Ogromno preračunavanja, risanja, pogovora z "drejerjem"(obljubil mi je, nikoli več) in potem montaža. Največ dela sem imel z nastavitvijo biasa. Jermenička, kjer visi obtežilo...... Obtežilo je teže manj kot 1 gram.
Nekaj o zvoku. Jasno je, da je zvok povsem nekaj drugega kot pri uobičajni unipivot. Pri poslušanju Diane Krall "Blue Skies" iz plošče Turn Up The Quiet, je zaznati kako je postavljen klavir med obema zvočnikama. Popolna tišina in udarci po žicah z desne proti levi in nazaj. Tega nikoli prej nisem zaznal, pri nobeni od mojih ročk.
Ogromno dela, vsekakor se je splačalo.
Še nekaj, nobene podobnosti med že znanimi ročkami tega tipa in mojo, razen v številu ležajev. Če koga zamika, v shemi je dosti uporabnega materiala, "enigma" ostaja četrti ležaj.
Kaj več ob kakšni drugi priliki.


Simbolična shema, ležaji so vijoličaste barve.






Denon 103R v panzerholz ohišju


😲
Odlično!! Bravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je bila inspiracija 4Point Franca Kuzme, ali je tudi on črpal navdih od kakšnih poskusov ustvarjanja podobnih minimalnih ležajev pred njim?
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 02, 2022 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Je bila inspiracija 4Point Franca Kuzme, ali je tudi on črpal navdih od kakšnih poskusov ustvarjanja podobnih minimalnih ležajev pred njim?


Ne vem s kod je Franc črpal ideje, Francova ročka ni bila inspiracija za izdelavo moje enigme.
Inspiracijo sem dobil na neki japonski ročki, ne spomnim se imena, je uni-pivot, toda na drugačni osnovi. Namesto drugega in tretjega ležaja in konice ima mjhne magnete, ki so pritrjeni na vijake. Magneti delujejo odbojno, oba pola sta si nasproti, vodoravnost se uravnava z nivojskimi vijaki, oz. bližje in dalje od magnetne plošče. Spodaj pod skodelico ima ploščat magnet, nima pa četrtega ležaja,magneta ali karkoli, kaj bi ročico držalo v popolnoma ravni in mirujoči lege, ne glede na položaj od ležišča plošče do centra plošče.
Četrti ležaj je tisti, ki drži ročko v polnem ravnovesju, brez tresljajev ali spreminjanja azimuta, ko se ročka giblje po plošči, pa vendar, deluje kot uni-pivot.
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 03, 2022 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, komplimenti tudi iz moje strani za inovacije pa tudi izdelava je videti lepa.

Od razlage in skice nisem razumel niti E od Enigme, ma to niti ni pomembno, važno da si presegel dosedanje stvaritve in da ti ojača željo po poslušanju.
------
Meni je to najpomembnejši kriterij - koliko ur skupaj lahko poslušam in naslednji dan spet in potem spet. Pomeni da ne utruja, predvsem pa predstavi glasbo na tak način, da jo znova in znova odkrivaš kot navajaš.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 89, 90, 91, 92  Naslednja
Stran 90 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe