Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nadgradnja sistema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dore



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:08
Prispevkov: 15
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2009 20:58    Naslov sporočila: Nadgradnja sistema Odgovori s citatom

V planu imam nadgradnjo sistema, ki je trenutno sestavljen iz Receiverja Yamaha Rx-V 3800 in zvočnikov Tannoy Sensys DC2, vir glasbe je Squezeebox. Za začetek bi menjal ojačevalnik, v ožjem izboru so:
- Naim Nait 5i http://www.naim-audio.com/products/nait5i.html
- Cambridge Audio Azur 840A ali 740A http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=292&Title=Azur+840A+(Version+2)+Class+XD+amplifier
- Primare I21 http://www.primare.net/00002/00041/00047/00097/
Kakšne so vaše izkušnje z omenjenimi ojačevalniki. Izbor sem naredil glede na prebrano literaturo. Slušnih testov nisem izvajal, vsekakor pa pridejo na vrsto. Predlogi nenaštetih primerljivih komponent so seveda zaželjeni. Buged za ojačevalnik je nekje 800 EUR. V poštev pridejo tudi rabljene komponente.
V drugi fazi pride na vrsto DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 20, 2009 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom mel tipično izjavo: Naim.

Zakaj? Ker enostavno nisem slišal nič boljšega za moje pojme. Nekaterim pa ne sede.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dore



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:08
Prispevkov: 15
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na katere zvočnike je bil pa priključen, ko si ga poslušal? S kakšnim tipom se pa najboljše ujame?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dynadio Audience 52.

Saj moj odgovor ti ne bo kaj pomagal.. Samo, mene so njihove komponente bolj ali manj očarale, in bi raje iskal zvočnike ki pašejo na Naim, kot pa ojačevalec za k drugim zvočnikom.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem slišal Naim-a z Spendor zvočniki in se je slišalo (vsaj zame) kar v redu !

Vidim, da ima Dušan (Eis firma z Vrhnike) v akciji 'second hand' NAIM NAIT 5i, int. ojačevalnik cena: 800,- EUR in zvočnike SPENDOR S3E, zvočne omarice, cena: 950,- EUR in RUARK Sabre III, zvočne omarice: 1100,- EUR oboje 'ex demo' !! pokliči in se zmeni za poslušanje !!! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dore



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 12:08
Prispevkov: 15
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 21, 2009 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info, ga bom kontaktiral in se poizkusil dogovoriti za test.
Kaj pa ostala dva kandidata, ima kdo izkušnje z njima?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe