Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nanotec - Skupinski nakup
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole je podobno:

3x2.5mm2 + oklop
https://www.tme.eu/si/en/details/cl100cy-3g2.5/multicore-cables-shielded/lapp/0035011/

2x4mm2 + oklop
https://www.tme.eu/si/en/details/cl110cy-2x4/multicore-cables-shielded/lapp/1135502/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno po izgledu delno podobno po zvoku.
Sem kak mesec dni nazaj imel Tunami v2 doma, ker se je hvalilo kako dober je ta kabel. Konektorji so bili Oyaide 004. No go, vsaj ne zame. Napihnjeno, moĆØne barve instrumentov, difuzno, preveĆØ debel stranded kabel za moje pojme. preveĆØ izolacije. Bas tipiĆØno stranded zrolan, samo trese sobo Å”usa pa nobenega. Na ploÅ”ĆØi The absolute reference - posnetek Thunderstruck and lightening je bil dež sliÅ”en kot da dežuje olje ne voda. Pa ĆØe ne bi vedel da se sliÅ”i dež, bi mislil da je kaj drugega. Edino dobro, da ni nerviral na srednje visokotonskem spektru.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 06:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Limanje slik s podobnimi kabli nas ne bo pripeljalo nikamor, saj so si vsi kabli podobni. Na koncu imajo tudi skoraj vsi avtomobili kabino in 4 kolesa, kot ima veĆØina power kablov 3 vodnike in oplet pa izolacijo. Tudi zlato in medenina sta si na pogled enaki, razlik med njima pa raje ne bom opisoval.

Davor, ĆØe prav razumem je potem Tunami V2 po zvoku delno enak kot Nanotec?

Tudi sam uporabljam power kable s katerimi sem zadovoljen, pa ne le jaz. Imajo trojno izolacijo in dve zaÅ”ĆØiti in sicer folijo pa potem Å”e oplet in posrebreni baker in so skoraj 3 X cenejÅ”i kot "podobni" Nanotec ampak me vseeno zelo zanima, da bi sliÅ”al razliko med njima. Bi si Nanotec zelo rad izpoosodil za primerjavo a ker jih nihĆØe ne ponuja je edina možnost, da jih paĆØ kupim. Lahko, da bo nakup velik uspeh ali pa draga Å”ola.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno iz slik je jasno razvidno, da eden od kablov, prepojenih z oljem z zlatimi nanodelci nima oklopa. Jaz sem podal slike dveh priznanih LAPP ƖLFLEXĀ® nadzornih kablov, kjer bi sam, ĆØe bi imel potrebo, izbral 2x4mm2 z oklopom. Oklop ni aktiven s tokovi za napajanje, je le zaÅ”ĆØita proti morebitnem preboju v aparaturi in je v stalni funkciji pomemben le za prepreĆØevanje indukcije navzven in navznoter, zato je konfiguracija dosti boljÅ”a kot 3x brez oklopa. Delajte kar hoĆØete, ampak naj bo vsaj smiselno in naj ima vsaj osnovne strokovne podlage.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ravno iz slik je jasno razvidno, da eden od kablov, prepojenih z oljem z zlatimi nanodelci nima oklopa.

ƈudno da se pri temu ne sliÅ”i kot bi deževalo olje. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekateri na forumu imajo dolgoletno prakso, izostren sluh in obĆØutek za take spremembe, vsi pa vsekakor ne. Jaz, kot naĆØrtovalec in izdelovalec svojih vezij, gledam to po svoje, a ne vsiljujem svojega mnenja. Izobrazba na temo HighEnd kablov mi delno manjka. So mi tudi v živo uspeli prikazati doloĆØene razlike. Nikoli pa ne veÅ”, kaj ta sliÅ”na razlika pomeni, ali je sestav na sredi ali na robu standardnega obmoĆØja, za kar je naĆØrtovan. SpoÅ”tujmo razliĆØna mnenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se samo ĆØudim.

Morda pa na posnetku ni dež in je v resnici cvraĆØanje olja v fritezi. Ali pa mogoĆØe ni bil dovolj uigran kabel. MogoĆØe pa ni združljiv z vtiĆØnico v steni ali napravo.

Ah, ne pustite se motiti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lightbit - ĆØe bi traparije bolele, bi ti veĆØino ĆØasa preležal na intenzivni negi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vseeno ni tako smeŔno, da bi bolelo.

Verjetno bi moral biti tiho, ampak ni Å”lo. Se opraviĆØujem.
Ne bi rad oviral nakupa ali prepira prodajalcev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ravno iz slik je jasno razvidno, da eden od kablov, prepojenih z oljem z zlatimi nanodelci nima oklopa.


https://hifiqc.wordpress.com/tag/japan/

Nad akustiĆØno psihotiĆØnimi uĆØinki olja globokomorskih morskih psov sem fasciniran Å”e bolj od kablov z baterijami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roogi, nisem napisal da je podoben Nanotechu, ker jih ne poznam. Sicer pa Å”e enkrat. Po izkuÅ”njah je del rezultata kabel del pa konektorji. Tako da tud tu bo treba najt takega, ki ti bo ustrezal. Je pa res da sem opazil, da kvalitetni filtri precej zmanjÅ”ajo razlike v konektorjih. Konektor je pasivni filter. Veliko bolj se pozna v direktni povezavi kot pa z aktivnimi filtrirnimi sklopi oziroma vĆØasih se celo totalno razbalansira in je rezultat slab. Po domaĆØe ... direkt v steno igra bolje od drugih kablov, preko Filtra pa slabÅ”e od drugih kablov.
Nisem pesnik in nimam ĆØasa kot ambasador, kdor razume moje komentarje in ima podobne izkuÅ”nje bo razumel, drugi pa ne.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 03, 2021 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roogi58 je napisal/a:
Bi si Nanotec zelo rad izpoosodil za primerjavo a ker jih nihĆØe ne ponuja je edina možnost, da jih paĆØ kupim. Lahko, da bo nakup velik uspeh ali pa draga Å”ola.

Zakaj ne kupiÅ” enega nekje na netu, ga sprobaÅ” in ga v zakonskem roku 14 dni vrneÅ” prodajalcu? Tvoj stroÅ”ek bo samo poÅ”tnina. Å e vseeno bo precej ceneje kot ĆØe kupiÅ” nekaj metrov in si potem razoĆØaran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 07:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Ne bi rad nategoval prodajalca, poleg tega pa mi ga v 14 dneh verjetno ne bi uspelo uigrati, ker bi ga moral potem terati praktiĆØno 24 ur na dan.

Verjetno bom kje kupil 2 m kabla pa kar bo paĆØ bo.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KonĆØniki:
http://alturl.com/r8rjc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 04, 2021 11:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred leti sem dvakrat organiziral skupinski nakup japonskih kablov Nanotech Systems. Misllim, da se je tisti nakup izplacal in tudi kabli so zelo v redu.
Prejsnji teden me je prijatelj Kanuc povprasal, ce bi se znova podali na Japonsko, pa sem mu rekel, da ne, da se mi ne da in tako naprej. Ker mi ni dal miru, sem mu rekel OK, daj malo potipaj, ce je kaj interesntov....za par metrov drota se ne bom ponovno ukvarjal s tem.
Prejsnji krat sem tudi osebno kupoval te kable, zato sem sel s to zadevo naprej. Letos pa bo business samo v primeru, da se nabere nekaj ljudi, in tudi ne bo na voljo vse, kar se komu zdi. Na podlagi interesov bom predlagal nekatere kable, ma o tem kasneje.

Da poenostavim, kako naprej:

1) tisti, ki bi vas zanimalo, mi pisite, osebno sporocilo tukaj na AK z navedbo tipa kabla in kolicine
2) ce bo dovolj interesentov gremo v drugo fazo, poskrbel bom za informacijo o cenah itd.
3) na tej podlagi bomo presli na narocanje, ali pa opustimo projekt.

Glede stroskov, da ne bo kakega dvoma, vsak placa samo direktne stroske (kabel, dajatve, DDV , postnina..) moje delo je zastonj....samo Kanuc bo castil pivo, ko mine Kovid-time!!! Very Happy

Se nekaj, nismo se niti startali, pa se je ze vnela diskusija. Osebno me to ne zanima, Nanotec: je dober ali slab, rumen ali zelen, prepoceni ali predrago...je boljsi od.. je slabsi od...kar se mene tice se lahko tudi stepete. Laughing
Ce zelite, poskrbim za nakup, ostalo prepuscam vam.

Bo 10 dni dovolj, da se javite s prvo informacijo?...Prva faza se zakljuci 15 marca!

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe