Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Prednja zvočnika za Denon AVR-X2700H

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bobst



Pridružen/-a: Sob Feb 2021 15:43
Prispevkov: 2
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2021 16:01    Naslov sporočila: Prednja zvočnika za Denon AVR-X2700H Odgovori s citatom

Zdravo. Kupujem receiver in sprednj zvočnika v rangu do 1000€.
Za receiver sem se definitivno odločil za Denon AVR-X2700H. Tako za zvočnike ostane nekje do 400€.
Postavljeni bodo na omarice pod kotom 45 stopinj tako da se bo ena stranica dotikala stene (zaradi prostora ne gre drugače.
Kolikor sem bral je za tako postavitev najbolje bookshelf z luknjo spredaj.
Ampak izbira je bolj boga. Kar sem do sedaj zasledil ,po velikosti in ceni pridejo v poštev:
Elac Debut 2.0 B6.2
Elac Debut 2.0 B5.2
Triangle Borea BR02
Triangle Borea BR03
Indiana Line Tesi 261
Kaj bi bilo najbolje vzeti?
Pa še kakšen drug predlog ,če kdo ve še za kakšen primeren model.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2021 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bobst

Zvočnike si izberi glede na velikost sobe in zvok ki ga imajo.

Elac in Triangle so praviloma kvalitetnejši kot Indiana, je pa seveda odvisno od modela.

Elac in Triangle se malce razlikujeta v zvoku, tako da je treba slišati, Indiano pa sem slišal samo enkrat en model, pa mi ni ostalo v ušesih, ker ni bilo nič posebnega.

Priporočam poslušanje vseh in predvsem izbiro glede na zvok, velikost sobe in seveda možnosti postavitve.

Denon AVR, pa ne ta model, sem slišal pri svojemu bratrancu in bi verjetno ustrezal tako Elacu kot Trianglu, izbira je bolj odvisno od tvojega "zvočnega okusa" oz. pričakovanj ter se lahko razlikuje glede na model.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobst



Pridružen/-a: Sob Feb 2021 15:43
Prispevkov: 2
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2021 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še tele modele sem našel:
Wharfedale Evo 4.1
Wharfedale Diamond 11.2
FOCAL Chora 806
Evo4.1 ima verjetno malo slabši bas , Focali so pa že malo izven proračuna, čeprav jih zelo hvalijo.
Bi pa še vprašal, kako občutljivi na postavitev od zadnje stene so zvočniki z luknjo spodaj?
Saj nisem zelo zahteven kar se zvoka tiče,ker tudu ni pravega prostora, pa vendar bi rad za določen denar dobil "najboljše"-ž.
Ali pa je "najboljše" odvisno od posameznika .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2021 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bobst je napisal/a:
...
Ali pa je "najboljše" odvisno od posameznika .

Kadar je zvok odličen, se vsi strinjamo, v nasprotnem pa kakor komu. Odličnega zvoka je bolj malo, torej, kakor komu..

Dober seznam imaš, pojdi poslušat da izveš kaj tebi.
Tej listi bi dodal Dali Oberon (EU budget zvočnik leta kakšno leto nazaj).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 20, 2021 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bobst je napisal/a:
Še tele modele sem našel:
Wharfedale Evo 4.1
Wharfedale Diamond 11.2
FOCAL Chora 806
Evo4.1 ima verjetno malo slabši bas , Focali so pa že malo izven proračuna, čeprav jih zelo hvalijo.
Bi pa še vprašal, kako občutljivi na postavitev od zadnje stene so zvočniki z luknjo spodaj?
Saj nisem zelo zahteven kar se zvoka tiče,ker tudu ni pravega prostora, pa vendar bi rad za določen denar dobil "najboljše"-ž.
Ali pa je "najboljše" odvisno od posameznika .

basa bo iz stereo premalo,dodaj woofer..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ico woofer generira bas samo od cca. 100Hz naprej. verjetno si mislil subwoofer (globokotonec)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe