Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2.1 računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 05, 2021 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za namige.

Filme brez suba? Malo sem skepticen.

Imam dovolj prostora, tako da lahko tudi vecje vzamem.
Najraje bi vzel v Sloveniji - ze zaradi garancije.

https://www.audiopro.si/si/109aktivni-monitorji?order=product.price.desc&q=Blagovna+znamka-KRK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prebrskal sem po netu na drugih bolj aktivnih forumih in bom res probal brez subwooferja.
Sem dvignil tudi malo budget in sicer na 600 € za dva aktivna monitorja. Prosim za kaksne konkretne ponudbe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2021 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kali lp 6.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na koncu, po vsem prebranem na netu, s pomocjo kolega, sem se odlocil ravno zanje.
delfinus je napisal/a:
Edifier S2000MKIII. Ne bos potreboval suba, pa tudi reprodukcija bo veliko boljsa


Hvala vsem za nasvete, ceprav sem mislil, da bo veliko vec pomoci, glede na da je to specificen forum za "hi-fi".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kul, ce se ti da, dej se feedback, da vidimo kako se odrezejo v tvojem placu. lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Velja.

BTW, kul youtube kanal https://www.youtube.com/user/skubny/videos
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

P.S. Moja matična plošča nima optičnega izhoda. Ali bi bilo fajn, da si nabavim zvocno kartico, ki ima opticni izhod, da bi potem prikljucil zvocnika nanj? Ali je kvaliteta zvoka prek optike boljsa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2021 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno od tega kako dobra je zvočna kartica na osnovni plošči. Pri zvočnikih v tem cenovnem razredu ni nujno da bo optika boljša.

Meni na Edifier R2730DB zvok preko optike ni bil všeč.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

whatever je napisal/a:
Vsem skupaj en lep pozdrav.

Da ne odpiram nove teme, jo bom nadaljeval kar tukaj, za kar upam, da je vredu.
Tudi sam kupujem nove zvocnike za PC in bi rabil pomoc. Iscem nekaj "v paketu" - dva zvocnika + sub.

Cca 10 let nazaj sem si kupil rabljene 2.1 Logitech Z2300 in so mi odlicno sluzili za takratno igranje igric, gledanje filmov, poslusanju glasbe. Zdaj iscem nadomestek zanje in predvsem nekaj, kar ima bolj cist zvok, za kar tej niso (roko na srce, za 50 €, kolikor sem dal zanje, so bili zvocniki OK).
Zaradi spremembe sluzbe, bom veliko doma - prej sem bil samo veliko v sluzbi in tudi jih nisem potem pogresal doma.
Rabim jih za v sobo z 10 m2 (z izhodom v veliko dnevno). Postavljeni bodo na PC mizo, sub pod njo.
Nad PC monitorjem imam tudi TV in potem prek racunalnika gledamo filme, saj drugje nimamo TVja.

Vceraj sem na hitrico pogledal na splet. Mislil sem kaj taksnega: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/avdio-video/zvocniki/72784/
Ali pa mogoce cenejse: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/avdio-video/zvocniki/62660/

Ima kdo mogoce kaksen predlog, ce bi mogoce bilo bolj pametno vzeti kaj drugega, namesto zgoraj omenjenga seta? Recimo do 400 € (ali pa 500 €) - vsekakor, ce kdo meni, da dobim lahko tudi za 200 € enako dobro, zakaj pa ne.
Ce je le mozno, bi nakup rad opravil v Sloveniji (ker sem tudi sam podjetnik, podpiram slovenske trgovce)

Sem kaj pozabil vprasat/povedat?

Hvala za pomoc.


YAMAHA MONITOR STUDIO HS8, za 10 m2 niti subwooferja zelo verjetno ne rabiš. Če pa se premisliš, prodaš z lahkoto, ker je to klasika.
https://www.hartman.si/yamaha-monitor-studio-hs8?utm_source=ceneje&utm_medium=products&utm_campaign=ceneje_products&utm_content=pp_1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, meni osebno Yamahe "not my coup of tea". Trde, kot le kaj, prav kljuvajo v ušesa, enim je pa prav to všeč...
Z Yamahami več kot uro in pol ni šlo... Je pa res...prodaš k keks, pa izgubiš tudi.
Aa, si že nabavil Edifier. Naj služijo....
Za iste šolde jih Kali pokosijo kadar češ...(sem primerjal, tudi 2.1)...in tudi kakšne druge plemenjake...seveda tudi Kali niso brezhibni, se razume... za 300€ nimajo konkurence. Žal.
Zgodba je znana. Ekipa JBL je šla zase...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jožko1989



Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Prispevkov: 68
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bado.lambadowski je napisal/a:
No, meni osebno Yamahe "not my coup of tea". Trde, kot le kaj, prav kljuvajo v ušesa, enim je pa prav to všeč...
Z Yamahami več kot uro in pol ni šlo... Je pa res...prodaš k keks, pa izgubiš tudi.
Aa, si že nabavil Edifier. Naj služijo....
Za iste šolde jih Kali pokosijo kadar češ...(sem primerjal, tudi 2.1)...in tudi kakšne druge plemenjake...seveda tudi Kali niso brezhibni, se razume... za 300€ nimajo konkurence. Žal.
Zgodba je znana. Ekipa JBL je šla zase...

Verjetno si z "Trde, kot le kaj" mislil "natančne" Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jožko1989 je napisal/a:
bado.lambadowski je napisal/a:
No, meni osebno Yamahe "not my coup of tea". Trde, kot le kaj, prav kljuvajo v ušesa, enim je pa prav to všeč...
Z Yamahami več kot uro in pol ni šlo... Je pa res...prodaš k keks, pa izgubiš tudi.
Aa, si že nabavil Edifier. Naj služijo....
Za iste šolde jih Kali pokosijo kadar češ...(sem primerjal, tudi 2.1)...in tudi kakšne druge plemenjake...seveda tudi Kali niso brezhibni, se razume... za 300€ nimajo konkurence. Žal.
Zgodba je znana. Ekipa JBL je šla zase...

Verjetno si z "Trde, kot le kaj" mislil "natančne" Smile


heh...ne, na žalost. Yamahice so krasni zvočniki...(jaz pravim, za tiste s slušnim klinom) Very Happy Very Happy ...hec... moj frend, štrom kitarist jih obožuje. Meni stekleni trebli ne gredo dol po grlu Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2021 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma, jaz ne bi preveč enačil studio monitorjev s kakimi Edifierji. Čisto drug tip zvočnika, predvsem pa uporabe.

Pri prvih je treba nekako rešit še regulacijo glasnosti, na blizu znajo tudi malo pošumet v primerjavi s kakimi PC zvočniki.

Edi ima pa ponavdi daljinca, več vhodov, tonske kontrole, Bluetooth, vklop in izklop na enem zvočniku pa še par takih udobij.

Imel oboje, in oboje ima svoje čare. Samo povem na glas : )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 26, 2021 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vceraj sem jih dobil in takoj priklopil - na opticni vhod, ker ga matična ima (spregledal Very Happy ); ko se ulaufajo, jih bom probal priklopit se na drugi vhod, da vidim, ce bom opazil kaj razlike.
Prvi vtisi - bolj cist zvok, vec tonov in globine. Vec zvoka - ne vem kako bi sploh opisal.
Tudi ko sem dal malcek bolj na glas ni popacilo zvoka.
Basa je na pretek, celo prevec za kaksen komad. Bom videl se kako se bo obneslo ob kaksnem filmu.

Mislim da "monitorji" niso primerni za to, kar jaz rabim.

https://www.youtube.com/watch?v=q4xKvHANqjk&ab_channel=Pitchfork Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O kakšni optiki je govora? S/PDIF je digitalen, Kali lp 6pa imajo samo analogen vhod, tukaj ne moreš nobene optike priključiti. Imaš dodaten DAC vmes?

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/kali-lp-6-review-studio-monitor.17978/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe