Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 133, 134, 135

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stormsonic

Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador
Iskanje primernega kabla in potem pripadajočega BNC konektorja in potem še krimpanje zna biti kar utrudljivo. Pa še dober coax kabel je težko dobiti samo nekaj metrov.
Tule imajo kar ugodne cene, edino ne vem glede poštnine in morebitne carine: https://www.bluejeanscable.com/store/digital-audio/index.htm

Jaz bi naredil BNC/BNC povezavo. Nato bi nabavil BNC/RCA pretvornik (2 kosa), da imaš pokrite vse opcije, kar se tiče povezljivosti.

ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!
Sem dojel da mora tudi mehanika/pogon ploščka imeti BNC priključek.
Tako je standardu zadoščeno v celoti in se izognem vsej revščini polovičarstva povezav.
Razumel sem tudi, da korektno izvedena digitalna povezava (75 Ohm kabel in prav tako 75 Ohm BNC priključki) popolnoma zadošča tudi če ni draga.
Hvala še enkrat, je tako vsaj en del kablarske zgodbe ustrezno obdelan/pojasnjen.
--------------------------------------------------------------------------------
Sem pa v tisku večkrat zasledil trditve, da se optična digitalna povezava slabše obnese od koaksialne. Gre tu za 'otroške bolezni' povezave ali prevelike zahtevnosti tega standrda??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Sem pa v tisku večkrat zasledil trditve, da se optična digitalna povezava slabše obnese od koaksialne. Gre tu za 'otroške bolezni' povezave ali prevelike zahtevnosti tega standrda??

https://thewelltemperedcomputer.com/Intro/SQ/Toslink_Coax.htm
Nazaj na vrh
benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

...
@benma:
Saj je že @stormsonic povedal, da se pri paru RCA - RCA konektorjev ne moreš izogniti odbojem/refleksijam signala, ga lahko samo zakasniš s primerno dolžino kabla do take mere, da ne ovira pretoka informacij. Očitno je veliko bolj ugodna BNC - RCA kombinacija..

Mislim, da vzrok ni v tem. Sem na "problematičen" DAC priključil CD/DVD player in ga povezal z istim RCA/RCA coaxom in deluje. Z RCA/RCA coaxi doslej nisem imel nobenih težav. Vedno bolj se mi zdi, da je težava v kombinaciji RCA izhoda na Digione kartici in tem konkretnim DACom (MF M1-DAC).
Nazaj na vrh
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 01, 2021 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj na temo "digitalnih" kablov: https://thewelltemperedcomputer.com/KB/DigitalCable.htm

Ne vem sicer zakaj bi bil doma nadejen kabel boljši. Ali je problem da določene naprave ne delujejo dobro z standardnimi impedancami? Ali celo priloženimi kabli?
Nazaj na vrh
Roogi58

Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 02, 2021 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če kdo rabi dober adapter, ga lahko naročim.

https://viablue.de/de/stecker_xs_bnc_cinchadapter.php

pa solidni digitalni kabel za samogradnjo tudi.

https://viablue.de/de/kabel_nf75_koaxial_digital.php

Če kršim kakšno pravilo me prosim ne napadajte. Naj moderator to pač izbriše.
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 133, 134, 135
Stran 135 od 135

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu