Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Menda kmalu odprejo gostilne za prvo triado, bo manj prepirov. Za ocenjevanje kablov bi bilo pametno, da za primerjavo vzamete kakšen splošno priznan, kot je RG58 in ocenjujete odmike. Zelo težko ga je premagati, se pa da. Vedno je ob tem dvom, kje obravnavani sistem (sestav) stoji, ali je sploh je z resolutivnostjo na sredini in čuti slabše in boljše kable. Kajti zlahka si s sestavom in okusom na robu klifa in vsak napačen korak je padec v globino. Z izbiro kablov se v uspešno sestavljenem, poznanem lastnem sistemu, da razbrati mikro razlike, s prepirom, kar tako za zabavo, pač ne. In če čez vsako trditev nekdo gre čez s tarokom, je to nekredibilno. Včasih sem manj izkušenim v pomoč ponujal vsakršno opremo na test, ton generator, osciloskop, zvočnike, itd., da se prepozna dejanski status sestava, sistem rečemo namreč zaporedju elementov, ki delujejo. Pa nikoli odziva, le stalne kritike brez izkušenj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver

Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Kraj: Rorschacherberg

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Jaz imam ze 15 let analogne (XLR) srebrne kable ki pa niso Oyaide.

Kako bi ti opisal razliko med bakrenimi in srebrnimi analognimi kabli - na splošno?

Tako na splosno ne bi vedel.,ker so ze razlike med srebrnimi in bakrenimi in posrebrenimi bakrenimi ....itd

Jaz sem moje izbiral pred leti ,na probi sem imel bakrene in srebrne istega proizvajalca in zadnji so se pokazali kot boljsa izbira na mojem sistemu,imam pa bakrene zvocniske in napajalne ,tako da nebi dajal neke prednosti enemu ali drugemu materijalu,pri meni se vse odloci na slusnem testu na mojem sistemu.
Nazaj na vrh
mcnaget

Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Kako bi ti opisal razliko med bakrenimi in srebrnimi analognimi kabli - na splošno?

Tako na splosno ne bi vedel.,ker so ze razlike med srebrnimi in bakrenimi in posrebrenimi bakrenimi ....itd

Jaz sem moje izbiral pred leti ,na probi sem imel bakrene in srebrne istega proizvajalca in zadnji so se pokazali kot boljsa izbira na mojem sistemu,imam pa bakrene zvocniske in napajalne ,tako da nebi dajal neke prednosti enemu ali drugemu materijalu,pri meni se vse odloci na slusnem testu na mojem sistemu.

Za vse velja , mi lahko na enostaven način razložite kako ste primerjali? Namreč o tem ni govora ali ste baker poslušali 2 dni potem srebro ali kako? Vsi vemo oziroma govori se o tem , da kabli potrebujejo ur in ur utekanja?

Hvala
Nazaj na vrh
siroliver

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam dva sistema in pustim laufat 24 ur na dan po vec dni ce je potreba pa ne samo kable tudi nove komponente,potem delam teste na glavnem sistemu .
Ponavadi po eno pesem z kablom x in isto pesem z kablom y,
druga pesem enako
tretja pesem enako......
vcasih je dolgocasno ampak taksen pac je ta hobi
Nazaj na vrh
longplay

Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primer dobrega napajalnega kabla Laughing
Nazaj na vrh
benma

Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 27, 2021 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
Jaz imam dva sistema in pustim laufat 24 ur na dan po vec dni ce je potreba pa ne samo kable tudi nove komponente,potem delam teste na glavnem sistemu .
Ponavadi po eno pesem z kablom x in isto pesem z kablom y,
druga pesem enako
tretja pesem enako......
vcasih je dolgocasno ampak taksen pac je ta hobi

Ali imaš izkušnje z namenskimi datotekami za burn-in (Tellurium in Isotek)?
Svoje srebrne kable sem najprej ulaufaval s Tellurium datoteko non-stop 5 dni na backup DACu. Potem pa še nekaj dni podnevi non-stop z glasbo na glavnem sistemu. Počasi so se mehčali... Bral sem, da je nekdo ta Oyaide XLR kabel ulaufaval 1 mesec, preden je zares zaigral tako kot je treba...
Nazaj na vrh
siroliver

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vazno da gre signal skozi,sam kombiniram radio,CD,imam tudi Burn in CD od XLO Reference Recordings , vcasih spustim tudi njega.
Nazaj na vrh
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Menda kmalu odprejo gostilne za prvo triado, bo manj prepirov. Za ocenjevanje kablov bi bilo pametno, da za primerjavo vzamete kakšen splošno priznan, kot je RG58 in ocenjujete odmike. Zelo težko ga je premagati, se pa da. ..

V kateri triadi smo upokojenci? Laughing Laughing
--------------------------------------------------
Pri digitalni povezavi sem opazil, da se kabel ne obnaša kot pri analogni. Ni da je malo tako ali onako, ampak nastanejo prav napake, tipa vreščeče violine istočasno pa spodnji del spektra brezhiben, transprenten, informativen. Opazil sem še pojav, ko je z nekaterimi ploščki glasba preskakovala; komaj opazno, pa vendar je naprimer 2-3x na istem CD-ju zmanjkala informacija in je še v istem hipu preskočilo malo naprej v stilu če pevec poje 'mama' se sliši 'mma'..

Če se odločim za terminiranje lastnega RG58 se vprašam na kateri bazi je potrebno izbrati konektorje in še katera dolžina kabla je primerna da ni refleksij / oziroma da kabel res naredi na obeh koncih da bit je bit/ da ne prihaja posledično do napak v d/a pretvorbi.
Nazaj na vrh
LightBit

Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pri digitalni povezavi sem opazil, da se kabel ne obnaša kot pri analogni. Ni da je malo tako ali onako, ampak nastanejo prav napake, tipa vreščeče violine istočasno pa spodnji del spektra brezhiben, transprenten, informativen.

Morda pa so vreščeče violine posledica močnejših visokih frekvenc (upravičeno ali ne). Lahko tudi da ima CD "pre-emphasis" (podobno kot pri ploščah je to na nekaterih starješih CD-jih), ki se morda ne filtrira v tem primeru. CD-ji že sicer običajno zvenijo svetlejše kot gramofon. Pri določenih tudi meni zveni gramofon bolje iz tega vidika. Pač v studijih radi "cukrajo".

ambasador je napisal/a:
Opazil sem še pojav, ko je z nekaterimi ploščki glasba preskakovala; komaj opazno, pa vendar je naprimer 2-3x na istem CD-ju zmanjkala informacija in je še v istem hipu preskočilo malo naprej v stilu če pevec poje 'mama' se sliši 'mma'..

Preveri stanje teh CD-jev. Če imaš star CD player bi novejši morda pomagal (tudi če ceneni). Vsaj tako opažam, da so starejši bolj občutljivi.

ambasador je napisal/a:
Če se odločim za terminiranje lastnega RG58 se vprašam na kateri bazi je potrebno izbrati konektorje in še katera dolžina kabla je primerna da ni refleksij / oziroma da kabel res naredi na obeh koncih da bit je bit/ da ne prihaja posledično do napak v d/a pretvorbi.

Pozoren bodi predvsem na impedanco (za RG58 piše 50 ali 52 ohm).
Nazaj na vrh
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že povedal, da je moj player BREZ teh napak, ki so se pojavile šele z digitalno povezavo na eksterni d/a pretvornik; in to neglede na plošček, stari, novi, zripani...
Torej ne ploščki, ne mehanika playerja sami po sebi nimajo nobene zveze s to napako.
Nazaj na vrh
Jožko1989

Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mcnaget je napisal/a:
siroliver je napisal/a:
benma je napisal/a:
siroliver je napisal/a:

Za vse velja , mi lahko na enostaven način razložite kako ste primerjali? Namreč o tem ni govora ali ste baker poslušali 2 dni potem srebro ali kako? Vsi vemo oziroma govori se o tem , da kabli potrebujejo ur in ur utekanja?

Hvala

Potrebujejo, potrebujejo. Eni potrebujejo ure, drugi mesece utekanja, dokler se ne omehčajo. Eni pa z utekanjem celo otrdijo, zato je treba pazit kako jih utekaš. Nekateri jih priključijo kar na švas aparat, da spustijo skozi veliko toka in pohitrijo proces Smile

Ja s temi kabli je podobno kot pri računalnikih. Šele po nekaj mesecih utekanja programi začnejo dobro delovat. Smile Še bolj se vidi to na novem TV, ko je slika zaradi neutečenosti veliko slabša kot pri nekaj mesecev ulavfanih. Tudi hišna inštalacija mora biti ulaufana - pri novejših hišah zato nič ne špila dobro. Podobno je z novimi hi-fi saloni, kjer ni pametno kupovat, ker je vsa inštalacija še neulavfana. ...

Meni osebno je še vedno najbolj všeč za poslušanje baker, ko je utečen vsaj 2 meseca. Starejši od 2 let je že preveč trd zvok in ga vržem v smeti. Bi si pa želel poslušati čisto srebro ali celo zlato, vendar nimam naftne vrtine ...
Nazaj na vrh
LightBit

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Že povedal, da je moj player BREZ teh napak, ki so se pojavile šele z digitalno povezavo na eksterni d/a pretvornik; in to neglede na plošček, stari, novi, zripani...
Torej ne ploščki, ne mehanika playerja sami po sebi nimajo nobene zveze s to napako.

Zakaj bi dodajal eksterni DAC, če poslabša in je že sicer brez napak? Confused
Nazaj na vrh
LightBit

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:

Če ni od Kodile, ni nič.
Nazaj na vrh
joztom

Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

RG58 je visokofrekvenčni vodnik, velikokrat tudi po MIL standardu, ki zlahka prenaša tudi audio frekvence in jih ne duši. V primeru S/PDIF gre za visoke frekvence in je zelo primeren. Nekateri audio namenski kabli izvajajo dušenje in s tem gladijo ringing zvok, skratka posegajo v to. Zato imajo celo puščice za smer gor namalane, da še bolj kunštno izgleda. Ocenjujem, da je minimalna dolžina 70cm, kot je primer za UTP, da ni motenj.
Nazaj na vrh
Jožko1989

Pridružen/-a: Pon Jan 2021 10:32
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 28, 2021 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
longplay je napisal/a:

Če ni od Kodile, ni nič.

Ja, samp če so preveč "ulaufani", je bolj žalost Smile

Sicer pa, če je proizvajalec kablov kaj vreden, jih ima kakšen mesec ali dva priklopljene na izmeničen tok, da pridejo v trgovino že vtečeni.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 132, 133, 134, 135  Naslednja
Stran 133 od 135

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu