Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo Onkyo TX-NR509

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
obi



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 20:29
Prispevkov: 7
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 14:56    Naslov sporočila: Popravilo Onkyo TX-NR509 Odgovori s citatom

Lep pozdrav imam sledeĆØe vpraÅ”anje:

Gre za AV reciever ONKYO TX-NR509, kateri so znani da "skurijo" oz. sami (zaradi "pregretja") odlotajo DSP IC v tem primeru (TI d830k013bzkb4).
Simptomi napake so standardni ojaĆØevalnik se normalno vžge vendar na svojem izhodu ne da glasu, ni važno kaj se nastavi, po navadi se sliÅ”i po vklopu ojaĆØevalnika Å”e vklop relejev za izhode vendar v tem primeru se to ne zgodi.

Kolikor mi je po razdrtju ojaĆØevalnika uspelo deÅ”ifrirati je bil ojaĆØevalnik zaradi te napake že enkrat popravljan, sedaj pa se je napaka ponovila (garancije na delo pa na žalost ni veĆØ).
Ker sem 2. lastnik ne vem kje se je zadeva popravljala prviĆØ, ...

Poizkusil sem vsa možna navodila youtuba (luĆØ, fen, ...) vendar brez uspeha (ali pa zadeve nisem zagrel dovolj moĆØno - ne upam pa iti do konca, da nebi poÅ”kodoval ĆØesar koli okoli vezja samega).

Spodaj en video diy popravila
https://www.youtube.com/watch?v=HeboYI2qzhE

Je kakÅ”en na forumu ki bi si upal preveriti in po potrebi zamenjati zadevo, seveda poÅ”teno plaĆØam delo?
Å e slike:



Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Excalibur



Pridružen/-a: Sre Avg 2008 11:43
Prispevkov: 15
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri meni deluje, ĆØe ojaĆØevalnik pokrijem ĆØez prezraĆØevalne reže in ga ĆØez kake pol ure ponovno ugasnem in znova prižgem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nov ojaĆØevalec kupi. Dvomim da ti to lahko kdo zares trajno popravi.
Jaz sem grafiĆØne kartice tako "popravljal" z vroĆØim zrakom (350Ā°C), ampak to je bolj zaĆØasna reÅ”itev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 20:29
Prispevkov: 7
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Nov ojaĆØevalec kupi. Dvomim da ti to lahko kdo zares trajno popravi.
Jaz sem grafiĆØne kartice tako "popravljal" z vroĆØim zrakom (350Ā°C), ampak to je bolj zaĆØasna reÅ”itev.


ƈe je res v okvari samo ta ĆØip in se ga menja potem se (kolikor) sem bral kar nekaj forumov montira na ta ĆØip hladilno telo in težave izginejo.
Nebi pa prodajal ker v takŔnem stanju ne dobim zanj kaj veliko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno kot praviÅ” je problem da se je samo odspajkal.
Domnevam da je prejÅ”nji lastnik prodal ojaĆØevalec ravno zaradi te ponavljajoĆØe težave.
Jaz sem grafiĆØno kartico popravil prviĆØ za eno leto, drugiĆØ pa samo za par mesecev.
Jaz ne bi preveĆØ investiral v popravilo tega. VsakiĆØ je slabÅ”e.

ZaÅ”ĆØiti sosednje komponente z aluminijasto folijo in moĆØno segrej ĆØip. ƈe dela potem lahko daÅ” gor hladilnik in upaÅ” da bo za ĆØim dalj ĆØasa.

https://www.youtube.com/watch?v=TreYM5yXi_s
https://www.youtube.com/watch?v=2gfM3eKk0tQ
https://www.youtube.com/watch?v=jS6LumNYbgg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 19:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je treba kar nekaj prakse. Imam reflow maÅ”ino za vroĆØi zrak in pletenico za ĆØiÅ”ĆØenje, nimam Å”ablone (stencil za svoja vezja ne naroĆØam) za izdelavo kuglic s pasto, itak pa vedno samo enostavne SMD stvari za kakÅ”ne pralne stroje lotam. Je ena firma v Trzinu, ki to zrihta v nulo. Se pozanimam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem popravljal enega onkya...je pomagalo zamenjava vseh elektrolitov na hdmi boardu Malo spretne roke ...lahko tud normalne elkote uporabiÅ” namesto smd...
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
To je treba kar nekaj prakse. Imam reflow maÅ”ino za vroĆØi zrak in pletenico za ĆØiÅ”ĆØenje, nimam Å”ablone (stencil za svoja vezja ne naroĆØam) za izdelavo kuglic s pasto, itak pa vedno samo enostavne SMD stvari za kakÅ”ne pralne stroje lotam. Je ena firma v Trzinu, ki to zrihta v nulo. Se pozanimam.


Si morda mislil Modul center?

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2021 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta dekoder je izredno star saj so se vgrajevali tudi v prve Denone, in Marantze. Vsi kateri so temeljili na ZORAN dekoderju niso prepuÅ”ĆØali zvoka na doloĆØenih filmih. Npr gospodar prstanov. Ali je bilo popolnoma mute, ali pa je prekinjalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2021 01:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je to, Modul center, Blatnica 12, Trzin.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
obi



Pridružen/-a: Tor Mar 2010 20:29
Prispevkov: 7
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2021 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.
Bom Ŕe v Trzin oz. ostale predloge pogledal.
Zadeva je bila brezplaĆØna in tisti ki mi je zadevo podaril je povedal kaj je narobe, jaz pa v vsej naglici nisem preveril spleta in sem mislil da je po vsej verjetnosti samo rele fuĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
igorm



Pridružen/-a: Čet Sep 2008 13:33
Prispevkov: 169
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2021 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam podobno izkuÅ”njo s Tx-NR3008, identiĆØni simptomi 5 let nazaj.

Po popravilu receiver sedaj dela že 5 let BP. Zato morda bolje razmisliti, da tole pogleda kdo bolj holistiĆØno, ne samo z gretjem (ĆØe si to že probal pa ne dela) pa ki imaj kaj kilometrine s podobnimi težavami in Onkyo receiverji..

Meni ga je popravil Technotop - Stojan Pacek s.p. v Novih Fužinah v Lj. Zelo zadovoljen tudi s ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe