Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ogrevanje HI-FI sistemov - ne sodimo prehitro
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nežnejŔi spol... ki ga skuŔajo primerjat z naravnim zvokom, ki ga sliŔijo skozi svojo glasbo

In žal moram reĆØi,da jim veĆØina sistemov ni vÅ”eĆØ ... ne glede na ceno...


Je problem "nevÅ”eĆØnosti" v napravah, ki reproducirajo ali v kvaliteti programa, ki se posluÅ”a?


Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Pri nas doma pa je nežnejÅ”i spol...(žena,hĆØi...) preveĆØ kritiĆØen...Obe se "amatersko" ukvarjajo s glasbo in niso obremenjene z audiofilstvom kot takim...Ampak kadar se lotijo posluÅ”at "audio maÅ”ine" takoj zaznajo...Kaj tukaj cvrĆØi in cvili ko sliÅ”ijo novo komponento,ki Å”e tudi morda ne sodi v sitem in je zgolj priklopljena,da se uigrava...Zato ju veĆØkrat vzamem na audio sejme in ker niso obremenjene s "firmami" in "cenami" in letijo kritike zgolj na zvok komponent,ki ga skuÅ”ajo primerjat z naravnim zvokom,ki ga sliÅ”ijo skozi svojo glasbo in ne primerjajo sisteme med seboj,kdo je boljÅ”i...
In žal moram reĆØi,da jim veĆØina sistemov ni vÅ”eĆØ ... ne glede na ceno...
Zato se lahko kar vpraŔamo,za koga dela audio industrija ... Ampak to je že "tema" za drug naslov !!!


zenske itak boljse slisijo, tudi jaz si tako 'pomagam'.

ni tezava v avdio industriji ampak v nas kateri se pustimo prepricati! in potem se prepricujemo naprej.

ce bi vsak imel moznost, kdaj slisati res previ he-end sistem potem bi vsaj vedel kaj lahko pricakuje, kje iskati in ce se sploh splaca.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 10, 2009 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Pri nas doma pa je nežnejÅ”i spol...(žena,hĆØi...) preveĆØ kritiĆØen...Obe se "amatersko" ukvarjajo s glasbo in niso obremenjene z audiofilstvom kot takim...Ampak kadar se lotijo posluÅ”at "audio maÅ”ine" takoj zaznajo...Kaj tukaj cvrĆØi in cvili ko sliÅ”ijo novo komponento,ki Å”e tudi morda ne sodi v sitem in je zgolj priklopljena,da se uigrava...Zato ju veĆØkrat vzamem na audio sejme in ker niso obremenjene s "firmami" in "cenami" in letijo kritike zgolj na zvok komponent,ki ga skuÅ”ajo primerjat z naravnim zvokom,ki ga sliÅ”ijo skozi svojo glasbo in ne primerjajo sisteme med seboj,kdo je boljÅ”i...
In žal moram reĆØi,da jim veĆØina sistemov ni vÅ”eĆØ ... ne glede na ceno...
Zato se lahko kar vpraŔamo,za koga dela audio industrija ... Ampak to je že "tema" za drug naslov !!!


zenske itak boljse slisijo, tudi jaz si tako 'pomagam'.

ni tezava v avdio industriji ampak v nas kateri se pustimo prepricati! in potem se prepricujemo naprej.

ce bi vsak imel moznost, kdaj slisati res previ he-end sistem potem bi vsaj vedel kaj lahko pricakuje, kje iskati in ce se sploh splaca.

lp
Se kar strinjam..
Na sploÅ”no samo po sebi umevno radi jemljemo vse mogoĆØe s polic trgovin..
Od nekdaj so pain in the ass audio revije, ki so vezane na Å”tevilo plaĆØanih reklam in morajo hvalit proizvode tistih, ki pri njih oglaÅ”ujejo...
NekoĆØ smo imeli Hi fi Choice, ki je dejansko bil nepristranski in smo ljubitelji avdia preko njega razvili nek pretehtan in luciden odnos do komponent..
Danes pa je tvegano komu omenit, da mu kaj ne Ŕtima v sistemu, potem, ko ga preposluŔaŔ...
Razen, ĆØe ni že sam toliko nezadovoljen z njim do te mere, da že razmiÅ”lja o novi menjavi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2009 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že kar nekaj dni odlaŔam z tem, da napiŔem nekaj na temo uigravanja komponent ina osnovi najnovejŔih lastnih izkuŔenj.

Torej, ker sem v zelo kratkem ĆØasu zamenjal takorekoĆØ celoten sistem, vmes med izvorom in zvoĆØnikom, so bile praktiĆØno vse komponente nove (sledile so si z nekajtedenskim zamikom). Po zaĆØetnem obdobju, ko sem predvideval, da je uigravanje veĆØ ali manj konĆØano, sem zaĆØel ugotavljati, da ni vse povsem tako, kot sem si želel. In za "greÅ”nega kozla" sem obsodil predojaĆØevalnik. Potem, ko sem kupil Å”e interkonekt, za povezavo pre-power amp., se mi tudi ta ni zdel ĆØisto v redu (preveĆØ sikanja). A sĆØasoma, ĆØez par mesecev, se je vse postavilo na svoje mesto! Sedaj igra "sladko", kot bi konzumiral staro vino dobrega letnika. Izgleda, da je predojaĆØevalnik potreboval izredno dolgo dobo uigravanja, pravtako tudi ostale komponente. In mislim, da pri vsej stvari ne gre le za uigranost, ampak tudi za to, da se vspostavi neke vrste sinergija med komponentami (ali kot bi rekli danaÅ”nji najstniki "da se zaÅ”tekajo" Very Happy ). Glede mojih opažanj v zvezi z interkonektom pa Å”ele sedaj ugotavljam v ĆØem je Å”tos - doslej se bil navajen tega da je siĆØnik "Å " zvenel nekako kot "Å Å SS", Å”ele s tem kablom pa zveni tako kot mora "Å Å Å Å "!

Å e enkrat se je izkazala resnica, da se vse življenje uĆØimo in jaz sem se nauĆØil to, da je doba uigravanja novih komponent neprimerno daljÅ”a, kot sem si do sedaj predstavljal. Morda sem to spoznal Å”ele sedaj zato, ker je kvaliteta naprav že na takÅ”nem nivoju, ki omogoĆØa takÅ”na opažanja, morda zaradi kompleksnosti naprav, ali pa preprosto zato, ker sem sĆØasoma "izostril" svoje dojemanje zvoka, Å”e najverjetneje pa je to posledica kombinacije vseh treh naÅ”tetih faktorjev.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu gre za dve etapi..

Prvo rabijo pasivne komponente same dostikrat stotine ur, da se "zapeĆØejo", nato pa komponenta sama, kot celota, rabi ĆØas, da pasivne komponente dosežejo stanje sinergije..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa se vi navadite na te napake Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 03, 2009 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Ali pa se vi navadite na te napake Laughing


Sem priĆØakoval slej ko prej tudi kakÅ”en tak komentar, ampak ne, ni to. Wink Na kaj takega se ne moreÅ” navaditi.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2009 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
igor0203 je napisal/a:
Ali pa se vi navadite na te napake Laughing


Sem priĆØakoval slej ko prej tudi kakÅ”en tak komentar, ampak ne, ni to. Wink Na kaj takega se ne moreÅ” navaditi.

Dejansko se na napake, Å”e posebej ostra izzvenevanja, ne navadiÅ”, ampak ti nasprotno, grejo ĆØedalje bolj na živce.

Dobra kombinacija ali kabel, se dejansko po doloĆØenem ĆØasu "unese", slaba pa nikoli. Wink

Kdaj boŔ uletel sliŔat bistven upgrade z magnetostat supertweeterjem?

ƈe boÅ” kdaj Å”el v izdelavo nove kiÅ”te za malĆØke, se lahko magnetostat dizajnersko in zvoĆØno smiselno doda, da bo na koncu zgledalo in igralo kot future tech iz kuhinje Anthonya Galla. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 04, 2009 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da me ne bo kdo resno vzel, sem se le hecal. Vem, da je napako teĆØno posluÅ”at. Wink
Jaro, res oprosti ampak zmeraj je nekaj. Ali izpiti ali Ŕiht ali punca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 05, 2009 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Da me ne bo kdo resno vzel, sem se le hecal. Vem, da je napako teĆØno posluÅ”at. Wink
Jaro, res oprosti ampak zmeraj je nekaj. Ali izpiti ali Ŕiht ali punca...

Ni blema. Cajta Ŕe dost..
Wink
Tako in tako boÅ” rekel samo holly ĆØivava, ko boÅ” sliÅ”al kaj se da potegnit ven iz teh gajbic..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No jaz pa sem ravno v fazi tega, da sem se odlocil, da nabavim nov receiver od Marantza. Prej sem imel SR5500 (90W) po kanalu, ki sem ga dosti uporabljal tako za glasbo kot za filme in mi je odlicno sluzil v kombinaciji s Cantoni Vento 807 in pa Nordost SuperFlatline kabli. Tega sem prodal, sedaj pa sem nabavil SR6003 (100W) po kanalu. Ze od zacetka sem pricakoval, da bo karakter podoben. Karakter zvoka je podoben, vendar me pri novem Marantzu malenkost motijo visoki toni, zenski vokali so malo prevec naspiceni, ostri, violine ne zvenijo tako dobro kot na starem. Je pa ze na prvi sus pri novem receiverju nekoliko vec globine, pa tudi sound stage mi je zelo podoben kot prej. Zadeva je se vedno zelo dobro odprta, instrumente se da dobro pozicionirati v prostoru. Za to uporabljam res en dober sampler CD od Tag McLaren Audia, kjer vse tracke poznam na pamet.
Je pa res to, da je to na teh zvocnikih prvic taka neuigrana komponenta. Vse dosedaj kar sem vrgel na njih je bilo nabavljeno second hand in torej ze uigrano (kabli, CD playerji).
Sprasujem kaksno tehniko stabiliacije (uigravanje uporabljate). Je dovolj, da je komponenta nekaj dni konstantno pod tokom, ali je potreben se zvocni signal. Berem na netu, eni pravijo da je za integrirce dovolj ze ce je komponta na ON, da se kondenzatroji stabilizirajo. Drugi pravijo drugace. Delite nekaj prakse. Namen ga imam vsaj teden dni imeti konstantno pod tokom, pa bomo videli, kako se bo vnesel.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 19, 2009 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi pustil potiho igrat, vsaj tako sem naredil z katerokoli komponento sem kupil novo:)
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe