Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pustite te tri pametnjakoviče - naj sami razpredajo med sabo. Bo že admin potem "počistil" .
Nima se smisla ukvarjati z njimi...res.

lp,
Simon

Točno to, Matej, dej nas počisti Smile Smile Smile
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Budale.


Si svojo gramofonsko stvaritev objavil na kakšen tehničnem forumu? Za kaj takega rabiš zelo veliko tehničnega znanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Budale.


Si svojo gramofonsko stvaritev objavil na kakšen tehničnem forumu? Za kaj takega rabiš zelo veliko tehničnega znanja.

Dej že objavi svoje tehnične reference ali pa te je strah svojega neznanja. Si že poslušal Ambasadorjeve stvaritve. In kaj si slišal?
Aja, ni objavil tehničnih podatkov in te ne zanima Smile
Slovenska nevoščljivost skrita v nabildan egoizem brez osnovne podlage
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jazzz, lahko greš še bolj na oseben nivo, ali poskušaš pisati o vsem drugem kot je naslov teme. Če govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskušate odgnati s pokroviteljstvom.

Če se lahko vrnemo h kablom, kakšne učinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Baterije:
AudioQuest Victoria Audio Cable with DBS Review

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
jazzz, lahko greš še bolj na oseben nivo, ali poskušaš pisati o vsem drugem kot je naslov teme. Če govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskušate odgnati s pokroviteljstvom.

Če se lahko vrnemo h kablom, kakšne učinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?

Sem opisal kako je pri meni izpadlo. Če bolj podrobno povzamem - prvi/splošni vtis identičen AudioTekne interkonektu - pomeni korektno, praktično identičen stage in splošen vtis ko na hitrem a-b testu ne veš kateri je kateri.
Sem pa v ozadju konstantno zaznaval, da mora imeti več low-level informacij. To pa v boljšem sistemu od mojega doma pomeni večjo globino stage-a, jasnejše dogajanje v ozadju pa več teksture instrumentov, ambientalnih informacij/poodmevov (odmev od odmeva) itd.

Pa dve besedi kako izgleda z visoko resolucijo:

Že ko je @jazzz omenil @zvočnika-a / na njegove SoulSonice z s skoraj dvometerskim tračnim srednje/visokotoncem in 6 mid in wooferji postane oder kot rad rečem cinemascope - enormen v vse smeri. Vse znotraj te slike se ultra poveča, kot bi pod povečevalnim steklom. Slišiš neverjetne detajle, ki so popolnoma nezapaženi na malih floorstanderjih - niti ni jasno kako bi jih lahko stlačil noter.
Vsaka menjava kabla, konektorja ipd se jasno in glasno sliši.
Nekje vmes je recimo Magneplanar (@berni, @epic), ne tako noro, pa vendar.
Fantje, dokler tega ne doživite vam ne bo nikoli jasno.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jan 05, 2021 14:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
jazzz, lahko greš še bolj na oseben nivo, ali poskušaš pisati o vsem drugem kot je naslov teme. Če govorim o naslovu teme, ne pomeni, da kakorkoli ocenjujem tvoje delo.
Ne bom pa tiho ob produktih, ki mejijo na prevaro.

Lahko me poskušate odgnati s pokroviteljstvom.

Če se lahko vrnemo h kablom, kakšne učinke daje interkonekt z baterijo na izolaciji?

Ti pljuvaš brez kakršnihkoli argumentov.
Glede vprašanja o interkonektu z baterijo na izolaciji. Naj ti opišem zvok, ki ga dobim z Audiokvestom(v studiu)? Tudi pisatelj nisem in če bi zvok lahko opisal, potem sistema ne bi potreboval. Kabel sem dobil od Zvočnika in me sama zgradba niti malo ni zanimala, po tednu testiranja je ostal pri meni. Zame je zgodba o tehnikalijah tega kabla zaključena. Lahko pa povem, da se mi pa v mojem poslušalnem sistemu ni obnesel in sem ostal pri Valhalli in High Fidelity, kjer pa bi spet lahko govorili o tehnikalijah.
Nikoli tudi nisem odprl ostalih komponent in gledal, kakšni kondenzatorji, upori, ožičenje... so v njih. Zakaj le? Le za lampice je bilo potrebno odpreti naprave.
Pa naj povem še, da imam komponente zelo stare. Pred in končni že več kot 30 let, CD 20 let, zvočniki enako. Edino ožičenje se je dopolnjevalo. Pa tudi temu je konec-zvok, ki ga s primerjam z živimi posnetki(včasih takoj po koncertu) , ki jih je nebroj in sem z njim ZELO zadovoljen in ne iščem več "napredka". Tu bom omenil še, da je v večini posnetkov manjših sestavov(solo, duo, trio, kavrtet) doma bolše, kot je bilo v živo. To so tudi besede prijateljev, ki so na teh koncertih bili prisotni (tudi o tem smo že debatrili in bi bilo fino, preden se vsuje plaz, da vsak malce premisli in potem izbruhne).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiv opis nečesa, kar ne moreš slišati.

Ta psihoakustični efekt je lepo opisan: Explanation is simple: you put in this cable and then intently try to listen for difference. Your brain switches form lay back enjoyment of music to analysis and now it notices detail in your system which heretofore had ignored. Viola! You now hear more air, more detail, instruments that you had not hear before. The bias is set in now and switching back to your old cable sounds dull, uninteresting, etc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Že ko je @jazzz omenil @zvočnika-a / na njegove SoulSonice z s skoraj dvometerskim tračnim srednje/visokotoncem in 6 mid in wooferji postane oder kot rad rečem cinemascope - enormen v vse smeri. Vse znotraj te slike se ultra poveča, kot bi pod povečevalnim steklom. Slišiš neverjetne detajle, ki so popolnoma nezapaženi na malih floorstanderjih - niti ni jasno kako bi jih lahko stlačil noter.
Vsaka menjava kabla, konektorja ipd se jasno in glasno sliši.
Nekje vmes je recimo Magneplanar, ne tako noro, pa vendar.
Fantje, dokler tega ne doživite vam ne bo nikoli jasno.

Tudi Audiostatiki razgalijo posnetke v nulo, slabosti ne skrivajo in tudi razočaranja s produkcijo ne. Jaz temu pravim Ura resnice za produkcijo. In če ti to rečejo vrhunski glasbeniki, ki so dokaj pogosto gosti pri meni, je to to. Klasik Aldo Kumar, ki je z Milkom Lazarjem prišel k meni je celo izjavil, da bi na mojem sistemu rad poslušal, kaj so mu na RTV naredili. Hmmmm

Takoimenujoči "znalci" so vsi pripravljeni v živo pokazati možnost, ki jih da dober sistem. Na ostali znalcih pa je, ali to izkoristijo, ali pa ostanejo v svojjem kao poznavanju tehnikalij in pljuvanju po ljudeh, ki so(smo) se finančno "izprsili" in si naredili sisteme.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Zanimiv opis nečesa, kar ne moreš slišati.

Ta psihoakustični efekt je lepo opisan: Explanation is simple: you put in this cable and then intently try to listen for difference. Your brain switches form lay back enjoyment of music to analysis and now it notices detail in your system which heretofore had ignored. Viola! You now hear more air, more detail, instruments that you had not hear before. The bias is set in now and switching back to your old cable sounds dull, uninteresting, etc.


Če bi imel vsaj malo izkušenj bi vedel, da see nova stvar testira tako, da jo daš v system, "ogreješ" , po potrebi in možnosti prilagodiš(npr. druge lampe) in potem posluišaš, poslušaš, poslušaš. In preden komponento vrneš, priklopiš stari system in .... Jaz sem imel srečo in sem High Fidelity interkonekt testiral
cel mesec (ja, vmes sem nekajkrat priklopil) in se na koncu odločil. Valhalla je bila nekje boljša, High Fidelity drugje in potreben je bil kompromis, kaj ti več pomeni. Ni tko simpl in nismo dovolj pametni. Cel mesec. In ti bi sedaj, z imeni komponent to rešil tkole na oko. A dej no.

Še konkretno. Po menjavi kabla naletim na plate(kot je pisal Ambasador), da te neke stvari presenetijo. Npr. na enem akustičnem tolkalskem projektu me zaslišim očiteni top udarec (na začetku sem misli, da se nekaj dogaja v hiši in sem ustavil CD). Bil je izstopajoč, kar do takrat nisem slišal-verjetno se je udarec tolkalca z nogo ob tla prenesel v stojalo mikrofona...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz


Nazadnje urejal/a JAZZZ Tor Jan 05, 2021 14:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander, katere žnore uporabljas ti v svojem Home Cinema AVR sistemu (zvocniski, ICji)? Si kdaj zamenjal in poskusil kaj drugega pri sebi doma? Ce, da katere?

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na vseh področjih pred nabavo študiram temo, dokler nisem zadovoljen. Zato ker me zanima, ker jo hočem poznati, hočem vedeti, ali se splača vložiti več in zakaj in zato da me marketing ne prinese okoli. Recimo za AVR me je trgovec prepričal, naj vzamem boljšega. Njegova trditev je dobila potrditev in danes sem mu hvaležen. Sem se spravil ravno zaradi tega, ker sem pričakoval dobre informacije. Se pravi, navadne bakrene večnitne kable sem nameraval zamenjati za boljše, če bi dobil potrditev, da ima smisel.

Presenečen sem nad tem, da sicer lahko med odličnimi fanti z morebiti neverjetnih posluhom kroži toliko stvari, ki so skregane z naravnimi zakonitostmi. Moj zaključek je, da so umetniki bolj dovzetni za manipulacije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem naročil v Zagrebu 10m kabla za zvočnik. Za mene bo socialni Tasker C277 zadosti. Me je mikal koaksialec, pa so težave s hlačami in zaključki. Verjetno zaradi konstrukcije koaksialec ne inducira v okolico, kar je prednost. Oba sta na voljo v 2x4mm2 (3€/m), kar je za krajše proge v mali sobi zadovoljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 05, 2021 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Na vseh področjih pred nabavo študiram temo, dokler nisem zadovoljen. Zato ker me zanima, ker jo hočem poznati, hočem vedeti, ali se splača vložiti več in zakaj in zato da me marketing ne prinese okoli. Recimo za AVR me je trgovec prepričal, naj vzamem boljšega. Njegova trditev je dobila potrditev in danes sem mu hvaležen. Sem se spravil ravno zaradi tega, ker sem pričakoval dobre informacije. Se pravi, navadne bakrene večnitne kable sem nameraval zamenjati za boljše, če bi dobil potrditev, da ima smisel.

Presenečen sem nad tem, da sicer lahko med odličnimi fanti z morebiti neverjetnih posluhom kroži toliko stvari, ki so skregane z naravnimi zakonitostmi. Moj zaključek je, da so umetniki bolj dovzetni za manipulacije.

Boš dobil potrditev/predloge za boljše kable.
Kot se itak iz teh debat (upam) razume, je zelo vezano na kaj je tisto kar naj bi igralo. Tudi amplifikacija ni vsaka resolutivna, po istem ključu kot kabli ali zvočniki.
Vsaka naprava ima svoj limit in v okviru tega je meja, do kod ima smisel potrošiti za kable.
Če je cilj visok je morda bolje pričeti z menjavo zvočnikov. Lahko pa je ojačevalec ozko grlo, ne vemo. Ambient smo videli da štima.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jan 05, 2021 15:26; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 113, 114, 115 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 114 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe