Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL 4312SE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je napisal/a:

Kdo kaj pljuva, omalovažuje ali poveliĆØuje smo že prebrali...
Niti sanja se ti ne, kaj hi-end sistem je, ga nimaÅ” doma, in komentiraÅ”, limaÅ” avto-akustikĆØne prospekte, malo otroĆØje...?


In ostalih 30+ strani...

Ce High end naredi tole iz cloveka je dejsnko slaba zivljenska izibira.
Bo Hifi cisto vredu.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
je napisal/a:

Kdo kaj pljuva, omalovažuje ali poveliĆØuje smo že prebrali...
Niti sanja se ti ne, kaj hi-end sistem je, ga nimaÅ” doma, in komentiraÅ”, limaÅ” avto-akustikĆØne prospekte, malo otroĆØje...?


In ostalih 30+ strani...

Ce High end naredi tole iz cloveka je dejsnko slaba zivljenska izibira.
Bo Hifi cisto vredu.

A.

@AndrejS, v tvoje Cizeke se nikoli nisem vtikal, lahko pa se zaĆØnem, ampak ne bo okusno, ker tudi zvoĆØniki niso ravno okusni.
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Sre Dec 23, 2020 16:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Namenoma sem izbrisal tvoje ime, ker sem hotel obdrazti samo pokvarjenost izrazanja..

A te oviram?
Ce bi radi se tam zbruhali, kar dajte, ce vam bo lazje..


Nazadnje urejal/a AndrejS Sre Dec 23, 2020 11:33; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Namenoma sem izbrisal tvoje ime, ker sem hotel obdrazti samo pokvarjenost izrazanja..

A te oviram?
Ce bi rad se tam zbruhali, kar dajte, ce vam bo lazje..

Mene ne oviraŔ, se mi zdiŔ OK in nisi Ŕkodljivec, kot nekateri tukaj..
Za Ŕkodljivce pa nimam usmiljenja..
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jacoby, nebi zdaj zacenjal pretirane debate, ampak -
DSP - ce hoces imeti kakrsnokoli aktivo 2/3/4 way rabis DSP ali klasicno aktivno kretnico (ki je le ena od postavk funkcij ki jih ima DSP) - kje je problem?

EQ - najbrz ne mislis, da so vse sobe akusticno nevtralne in da nobena ne rabi kakrsnega koli popravka.... oba veva da to ne obstaja, in ravno v tej temi se to kaze.

Nasvetov kako bi se sam lotil Audiomarkove tezave sem podal kar nekaj in mislim da so prilicno realne - nikakor nisem svetoval masenja porta ali zaganja kiste z namenom pomanjsevanja ali povecevanja volumna,... poznam vse principe delovanja vseh tipov skatel in sem vse to dal cez...nestetokrat in lahko recem da se mi sanja o stvareh nekoliko vec kot vecini tukaj.

CAR Audio - sicer ne vem kaj te tako hudicevo tukaj moti, najbrz predvsem nepoznavanje scene - sem preprican, da nisi v zivljenju slisal vrhunskega car audio sistema,.....ker drugace nebi imel takih komentarjev - seveda stvari niso popolnooma primerljive s home audiem, ampak na koncu je edino kar je vazno - sound, stage, imaging, lifelike experience... in sem preprican da bi bil precej presenecen kaj vse se da doseci v avtu....

BTW - linki ki sem ti jih namenil na 16. strani in se vedno cakam komentar - v glavnem - Focal Ultima - isti driverji kot so uporabljeni v Grande utopia sistemu, pa stengo pod njimi Utopia M, pa Dynaudio Esotar ki jih hvalite vsepovprek - torej kaj je tukaj slabega in na ravni 18, letnika?
Tudi znanja ki ga zahteva izdelava takih sistemov - tako tehnicnega kot tudi vsega ostalega okoli dela s kompoziti, lesom,....nenazadnje tudi nastavljanja in meritev sistema ne pridobis ravno do 18, leta...vsaj meni se zdi tako.
Je pa bil moj avto tudi na sejmu lani,...vsem na ogled in poslusanje brez bull-shitanja.... in bi bilo fino, ce bi ti slisal kaksen komentar na temo sounda in primerjav z ostalimi razstavljalci v Hotelu....
Car audio je izziv, ce ne zaradi drugega zaradi precej bolj problematicnega prostora in pogojev, in rabis kar nekaj znanja, da se to spravi na nivo ki izstopa,...meni je to definitivno izziv, ce tebi ni, potem tudi OK, vsakemu svoje, eni pac zatiscite kiste take ali drugacne v sobo umetnete par aplikatov sem in tja, in eto...hi-end brez da bi rabil kaj pretiranega znanja o akustiki in ostalih tehnikalijah.

Dejstvo je da svet ni CRNO - BEL - so vmes tudi sivine - vsaj 256 nivojev....in nekomu je vsec nekaj, nekomu nekaj popolnoma drugega, in nihce NIMA PRAVICE nekoga ponizevat ker ga zanima neka druga sivina kot tebe..... vazno je da vsak v svojem segmentu najde nekaj kar ga veseli, mu je vsec in ga zadovoljuje, in to se ne pomeni da meni ni vsec nekaj kar je vsec tebi ali kontra. Tukaj se gre za hobi in ne za vojno, in ti to celo sceno dojemas prevec osebno in enostransko in ne dopuscas drugim, da bi imeli svoje mnenje, kar pa je zelo zgreseno. Ravno tako si tipicen predstavnik slovenskih forum userjev - namesto da bi ljudi na nek prijazen nacin usmerjal k nekemu cilju, jim pomagal ce premores dolocena znanja in bil nekako navdusen nad tovrstno sceno si ti izbral pot ponizevanja, posmehovanja in povzdigovanja sebe, ampak ocitno se nisi prisel do nivoja, ko bi ugotovil, da sta lastna hvala in egoizem zelo neprimerna in nicvredna...ko bodo drugi o tebi govorili kako nekaj obvladas, takrat bo to zasluzeno,...do takrat pa.....verjamem, da si sposoben zlotat soliden ojacevalec, ampak nisi pa v tem ultimate majstr...vsaj domnevam.

Tudi meni kaksne stvari ali firme niso vsec, pa zato ne delam celih vojn na to temo,...grem mimo, ker me ocitno stvar ne zanima...... vcasih res fino za zivce.

Res nimam Hi-end sistema doma, samo dva taka ki mi precej ustrezata + sistem v avtu....bi lahko bili boljsi....definitivno, ampak to seveda velja cisto za vsak sistem na tem svetu,...in ce bi ze ravno zacenjali o Hi-End sistemih, roko na srce tudi tvoj to ni.....najbrz se manj v kombinaciji s prostorom, ampak mene to sploh ne moti,...imas kar imas in kar ti ustreza,...ravno tako kot vsi ostali.

Zacni se obnasat bolj letom primerno in bodi raje vzgled ostalim s pomocjo in deljenjem znanja, se enkrat....gre se za hobi, ker ocitno akustika taka ali drugacna ni ne meni ne tebi ne vecini tukaj posel, ampak zgolj HOBI...in zakaj je potem treba it non stop na noz in biti nastrojen proti vsakemu ki se oglasi in se ne strinja s teboj ali s kom drugim.

Pa lepe praznike, ....tudi tebi jacoby!
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@LBaudio!

Bom Å”e enkrat citiral PreÅ”erna: "kdor napaĆØen si oĆØitar: Le ĆØevlje sodi naj kopitar"!

In Ŕe nekaj: te ne poznam, zato se izogibaj uporabe osebnih imen, in komentarjev o mojem zasebnem življenju, prostoru ali imetju.
To je nadlegovanje, ki se preganja po uradni dolžnosti!

V vednost:

Uporabniki sistema dovoljujejo uporabo in obdelavo danih osebnih podatkov za namen delovanja sistema in poÅ”iljanja elektronske poÅ”te. Audio-Kontakt.com jamĆØi za zasebnost osebnih podatkov in z njimi ravna v skladu z Zakonom o varstvu osebnih podatkov (ZVOP-1). Elektronski naslovi, telefonske Å”tevilke in drugi osebni podatki uporabnikov ne bodo posredovani drugim, razen v primerih, ko bo to potrebno za namen delovanja sistema oziroma v primeru privolitve.

Audio-Kontakt.com ne odgovarja za primere zlorabe osebnih podatkov (imena, telefonske Å”tevilke, e-mail naslova), bo pa nemudoma po sporoĆØilu o domnevni zlorabi ustrezno ukrepal.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

,,Le ĆØevlje sodi naj kopitar,, Laughing

Shocked Hm, ni vseeno ali ,,ĆØevljar,, popravlja ĆØevlje iz Deichmanna ali z roko ,,boža,, Louboutin_a Laughing Laughing Wink



E tako je v audiu, razliĆØni ,,koordinatni sistemi,, in razliĆØna startna mesta v njem Exclamation Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2020 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

,,Le ĆØevlje sodi naj kopitar,, Laughing

Shocked Hm, ni vseeno ali ,,ĆØevljar,, popravlja ĆØevlje iz Deichmanna ali z roko ,,boža,, Louboutin_a Laughing Laughing Wink



E tako je v audiu, razliĆØni ,,koordinatni sistemi,, in razliĆØna startna mesta v njem Exclamation Laughing Wink


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2020 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni uporabniki portala.
Moram priznati, da sem razoĆØaran, da vam moram napisati ta post a drugaĆØe ne gre. Audio Kontakt je namenjen vsem, ki jih zanima pot do dobrega zvoka. Nekateri uporabniki so bolj izkuÅ”eni, nekateri manj a na teh toĆØkah smo blii vsi. Veseli smo, ko si delite razne napotke - predvsem tisti, ki so argumentirani so najbolj zaželeni. Ne razumem pa zakaj vedno na plano pridejo komentarji vedno istih uporabnikov v enakem stilu z negodovanjem in žaljenjem drugih, pametovanjem namesto argumentiranega pozitivnega pristopa z namenom pomoĆØi soforumaÅ”u....
Vsak komentar najveĆØ pove o uporabniku samem, neglede na koga se nanaÅ”a - to si zapomnite ko nekaj piÅ”ete - ĆØe boste zaniĆØevalni in žaljivi in prepametni - to nekaj pove o vas samih - vaÅ”e ogledalo.


Lepo je napisal zvoĆØnik:
Citiram:
Ob prebiranju postov se mi je pojavlilo vpraÅ”anje zakaj je vsaka diskusija prej ali slej destruktovna. Kako je mozno, da se v vseh letih Å”e niti ena ni razvila v smeri pozitivne nadgradnje? Zakaj ni možno nobene teme nadgraditi v smeri, da doprinese znanju, razumevanju, razÅ”irjanju obzorja, torej spoznavanju naÅ”ega hobija v polnosti in tako zainteresirati ĆØim veĆØ ljubiteljev ne samo glasbe in tehnikalij. Ne, ravno nasprotno, vsakega je potrebno v kali zatreti.

Kot kaže imamo res neko naravo, ki nam onemogoĆØa sodelovanje in gremo raje sami v vsako skrajnost, ĆØeprav nihĆØe niti ne ve zakaj. Eden drugemu si ne znamo zaželeti dobro, kar se vidi ravno iz postov in ja, vsak dan gledamo to isto okoli nas.

Pravzaprav se bliža praznik, ki nebi smel biti povrŔna rutina...


Poglejte si naĆØin pisanja tega uporabnika - na nivoju kot bi se spodobilo za vsakega. Pa ima ĆØlovek vrhunski sistem doma (za moje pojme najboljÅ”i sistem, ki sem ga sliÅ”al), pa ni nikjer zaznati nobenega pametovanja, nobenega žaljenja, popolnoma obratno.

Vglavnem dajte malo egota na stran in bodite ljudje. ƈlovek bi mislil, da se v nekaj desetletjih ljudje lahko nauĆØijo nekih manir, spoÅ”tovanja, pozitivne naravnanosti, da spoznajo svoje napake, da vedo kje ga usekajo mimo in se sogovorniku ob morebitni krivici tudi opraviĆØijo. Že dolgo je znano, da HI-FI pogosto deluje kot hobi nekih snobov (ne vedno, ampak v veliki meri oz. bolj kot drugje). Izgleda kot nek high society, neko skupino ljudi z veĆØvrednostnim kompleksom, pogosto se hipokritsko limajo okoli nekih audio dealerjev z upanjem na hude discounte ali pa v smislu, jaz sem jack - poznam tega in tega. Kljub temu je pri nas kar nekaj zelo uredu možakarjev, ki so poleg samega znanja in izkuÅ”enj iz prakse tudi ĆØloveÅ”ki.

Lepo bi bilo, ĆØe bi ta mit(z veĆØvrednostnim kompleksom) enkrat razbili a se mi zdi da je v naÅ”em okoliÅ”u tak naĆØin obnaÅ”anja Å”e toliko bolj potenciran - oĆØitno imamo res tako naravo.

Prosim, da se medsebojna komunikacija vrÅ”i na spoÅ”tljiv naĆØin. ƈetudi je nekdo po vaÅ”em mnenju "bluzator" mu lahko navedete dejstva in argumentirate kaj in zakaj ne drži - a to na primeren in spoÅ”tljiv naĆØin - marsikdo od drugih uporabnikov bo hitro loĆØil plevel od semena. Vglavnem vedno se zgledujte z boljÅ”imi od vas, na ta naĆØin ne boste imeli ĆØasa zaniĆØevati drugih.

Danes je dan pred BožiĆØem. Želim vam, da bi v naslednjem letu izpolnili svoja priĆØakovanja glede zvoka v vaÅ”em domu, da bi po dolgem ĆØasu spet stisnili roko kolegom iz avdio vrst, da bi se zopet sreĆØali na HI-FI sejmu pri nas in v tujini, ter da bi na ljudeh prej videli pozitivne lastnosti od slabih. Upam da boste v letu 2021 ostali zdravi in v družbi ljudi, ki vam najveĆØ pomenijo.

Audio Kontakt administrator
Matej OstoviƦ
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 33, 34, 35
Stran 35 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe