Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DomaĆØi kino...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vipi



Pridružen/-a: Sre Jul 2009 10:21
Prispevkov: 3
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 10:54    Naslov sporočila: DomaĆØi kino... Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem na forumuā€¦

Kolegi so mi svetovali naj obiÅ”ĆØem vaÅ”o stran kjer je svetovanja na profesionalni ravni..
Kupujem kvalitetni hiŔni kino kateri bi mi služil tudi kot stereo predvajalni glasbe..
Dnevna soba v bloku je cc 35m2ā€¦
FinanĆØno brez TVā€¦3000/4000ā‚¬ ???
ƈe se le da naj bi bili zvoĆØniki v primerni dizajnerski obliki Smile
Za svetovanje in odgovore se vam že vnaprej zahvaljujemā€¦

Lp Vipi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam, da bi torej sistem sestavljali AV receiver, blu-ray DVD predvajalnik in set zvoĆØnikov.
Pri www.electronic4you.at lahko dobiÅ” odliĆØen receiver Denon AVR-3808 za 1345ā‚¬, za 1169ā‚¬ Onkyo TX-NR 906, za 856ā‚¬ pa Onkyo TX-SR 876.Na vseh tudi muzika zveni zelo spodobno, primerljivo kot pri ĆØistih stereo ojaĆØevalcih kategorije 700ā‚¬+.
Pri glavnem paru zvoĆØnikov vsakdo zadane terno, ĆØe vzame pri Mimovrste Heco Celan 700, a jih imajo žal le v palisander barvi.Cena za par je neverjetnih 659ā‚¬! Za zadnji par se lahko v enaki barvi dobi Heco Victa-500 za 251ā‚¬(tudi super ugodno!).Problem je center zvoĆØnik, kjer je Victa center morda le preÅ”ibka.
Ti zvoĆØniki so precej klasiĆØnega videza.ƈe želiÅ” modernejÅ”e, a zvoĆØno tudi zelo dobre, pa ti predlagam kak komplet od nemÅ”kega proizvajalca Teufel, ki svoje izdelke trži zgolj direktno preko spletne trgovine www.teufel.de .Razpon izdelkov je po izgledu in izvedbah zelo Å”irok, a seveda tudi po cenah.
Okoli blu-raya ti nebi kaj posebej svetoval, a po vseh ocenah oba Korejca(LG in Samsung) prav niĆØ ne zaostajata za Japonci!
V glavnem:skupaj z enim normalnim kablovjem za povezavo komponent in zvoĆØnikov lahko prideÅ” do zelo lepo zveneĆØega sistema že za cca dobrih 3000ā‚¬!
Seveda je pa možnih Ŕe precej drugih kombinacij!
Sorry, verjetno je za veĆØino bolj primeren link za Teufel www.teufel.eu !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil lani v Berlinu in bi se Teufel zvoĆØnikov (zaenkrat) izognil, malo jih muĆØi kvaliteta izdelave Crying or Very sad .
Za Celana se strinjam, super razmerje performance/price. Sploh, ĆØe si ljubitelj klasiĆØnih papirnatih membran in svilenih visokotoncev. Bass reflex je zadaj, jih je treba odmaknit od stene. Skoraj predober zvoĆØnik za hiÅ”ni kino v kombinaciji z AV receiverjem Onkyo 906 ali 876 Laughing
Za stereo raje kupi stereo ojaĆØevalec, npr. rabljenega Onkyo Integra A-8850 ali A-8870, ĆØe že govorimo o Onkyu. Za 150-250ā‚¬ manj v denarnici ti bodo uÅ”esa veĆØno hvaležna Laughing


Nazadnje urejal/a stormsonic Sre Jul 08, 2009 17:20; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 17:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NoĆØem biti partybreaker, ampak si razmiÅ”ljal kaj o tem, da bi imel izkljuĆØno stereo sistem? Ker za ta denar dobiÅ” v stereu že zelo veliko v hiÅ”nem kino pa ne tako zelo. PaĆØ rabiÅ” veĆØ komponent, torej se denar bolj razprÅ”i. ƈe pa kupiÅ” le cd ali nek univerzalni predvajalnik,stereo ojaĆØevalec in par zvoĆØnikov boÅ” kakovostno takoj v viÅ”jem razredu. Ko sem sam razmiÅ”ljal o hiÅ”nem kinu (nekje v podobnem budgetu kot ti), sem si glede na sliÅ”ano premislil in se odloĆØil za stereo in ni teorije da grem nazaj. Je pa res, da mi glasba predstavlja 95 % uporabe sistema, filmi pa 5 % ali Å”e to ne.

MogoĆØe samo v premislek. ƈe so ti filmi važnejÅ”i, potem seveda pojdi v smeri hiÅ”nega kina, ampak ĆØe ti je na prvem mestu glasba...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se tudi strinjam z zgornjim postom, pa sem imel kino, pa ga ne pogreÅ”am niĆØ. In res za ta denar res dobiÅ” ogromno v stereu.

ƈe si pa filmofan pa go for it, ĆØeprav sam ne gledam sedaj filmov na stereo sistemu niĆØ slabÅ”e, razen da se soba ne trese, kar je pa tako ali tako moteĆØe vsakemu normalnemu ljubitelju zvoka Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa imam oba sistema, in se Home Theatre ne odreĆØem. ƈe je kino res poden od podna, res ni obcutka filma in te skos nekej moti, vsaj mene je ko sem imel vcasih Yamaho, pa Tannoy pa Mission....Vglavnem Surround je fajn, ce je uredu sistem in primerno nastavljeno.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audio forumi obiĆØajno niso najboljÅ”i naslov za pridobivanje objektivnih mnenj o home theatre sistemih, ker paĆØ veĆØina prisega na klasiĆØni stereo.Komur je v ospredju res zbrano posluÅ”anje zahtevne muzike, mu je seveda hiÅ”ni kino odveĆØ stvar!VeĆØina njih tudi ni doživela kako izgleda kakovostno posnet film na big screen TV in s pravim dolby digital zvokom preko relativno kakovostne opreme, ali pa jih to itak sploh ne zanima!
Å e eden od predsodkov pa je, da dobri AV receiverji ne morejo niti približno kakovostno reproducirat stereo zvoka.En Denon kot sem ga svetoval, da topogledno v koÅ” veĆØino stereo ojaĆØevalnikov, ki se nudijo v klasi do 1000ā‚¬!
Pravzaprav bi nekako svetoval, da tisti, ki menite,da obstaja le stereo, ne "svetujete" glede hiÅ”nega kina!Ker se že v naprej ve, na ĆØem se to konĆØa!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa nihĆØe ne pravi da surround reciever ne more kvalitetno predvajat glasbe. Ampak, reciever za isti denar kot stereo integrirec NAƈELOMA igra slabÅ”e.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da ta razsprava ni predmet tega posta!
Poglejte zato, kaj je tule ĆØlovek vpraÅ”al, in ĆØe niste slepi, boste ugotovili, da sem bil do sedaj edini, ki mu je skuÅ”al dati nek odgovor! Confused
Nato je sledilo samo Å”e eno staliÅ”ĆØe do mojega nasveta(se mi zdi, da je bila njegova poanta, da je Onkyo en drek.verjetno, ker ga imam jaz Embarassed ), vse ostalo pa je X-kratno filozofiranje okoli brezveznosti hiÅ”nega kina! Twisted Evil
Bojim se, da bo ĆØlovek dobil vtis, da so mu svetovali napaĆØen forum! Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vipi



Pridružen/-a: Sre Jul 2009 10:21
Prispevkov: 3
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alo Alo ne se kregat fantje..ĆØeprav ste me res mal zmedli..Opažam da je najbolj da nabavim kvaliteten Home Theater Receiver pa komplet system zvoĆØnikov...bom tko lohk filme kvalitetno gledal...
Ko si bom pa zaželel muzke pa si LIVE koncert na dvd prklopim Smile
Mal Ŕale...
Ubistvu bi rad zvedu za dobro kombinacijo reciverja in zvoĆØnikov za hiÅ”ni kino....
Svetovali so mi reciver Onkyo al Denon al harman kardon...pa zvoĆØnike B&W teathre system 684-685... al Monitor Audio silver rs...

A bi Ŕlo kej od tega skup?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@krokar
ĆØe misliÅ” moj post, ni bila poanta, da je Onkyo drek. Samo to, da oba naÅ”teta receiverja (906 in 876) v stereo naĆØinu ne moreÅ” primerjat z stereo ojaĆØevalcem. Da ne bi kdo oĆØital, da meÅ”am jabolka in hruÅ”ke (razliĆØne znamke), sem zato ostal pri Onkyu in dal za primerjavo stereo ojaĆØevalec A-8850, ki ga rabljenega dobiÅ” za cca 150ā‚¬ ali moĆØnejÅ”ega brata A-8870, ki je nekaj dražji. Zvokovno sta povsem druga kategorija.

Ker ne piŔem o stvareh, ki jih nisem sliŔal, tudi nobene besede o Denonu.

Celan 800 in Center 3 tudi sam uporabljam v hiŔnem kinu. Receiverja, ki bi jih polno izkoristil in ki bi imel OK stereo zvok zaenkrat Ŕe nisem naŔel. Vsaj za "normalen" denar ne.

Onkyo Integra A-8870 je tudi v moji zbirki Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 12:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stromsonic, ti ĆØestitam na dobri izbiri zvoĆØnikov!Sem jih tule svoje ĆØase tudi sam predlagal kot odliĆØen nakup, ko so nekaj ĆØasa bili pod 1000ā‚¬(sedaj so dražji).
Sam imam Onkyo TX-SR 875(v bistvu identiĆØen z novejÅ”im 876).Kupil sem ga zaradi tega, ker je v vseh možnih primerjavah v strokovnih publikacijah ter na forumih bil izjemno dobro ocenjevan.Å e do nedavnega sem imel zraven tudi Harman Kardona AVR 645, ki je poznan kot eden boljÅ”ih receiverjev za stereo reprodukcijo in reĆØi moram, da je bila razlika v nijansah in Å”e to ne s vsakim materialom.Zaradi prednosti Onkya v video delu in preglednejÅ”em upravljanju sem zato obdržal Onkyo in lahko reĆØem le, da vsi testi in pozitivni odmevi uporabnikov niso bili lažni!Pri tem sem med tistimi zelo redkimi, ki obĆØasno posluÅ”ajo res zahtevno in kompleksno glasbo(takrat receiver dela seveda v stereo naĆØinu).V HT naĆØinu pa je itak zvok izvrsten, vsaj z mojimi zvoĆØniki v bi-ampingu Å”e za odtenek bolj direkten in "udaren". Nikakor noĆØem trditi, da je zvokovno ta receiver direktno primerljiv z ojaĆØevalniki veĆØjega kalibra, vendar pa so primerjave z nizkoproraĆØunskimi stereo ojaĆØevalniki vseeno zelo vpraÅ”ljive.So pa tudi AV receiverji, ki so tudi v stereu hi-end(takÅ”ne imajo Denon, Yamaha, Onkyo, Primare in Å”e kdo), a ti vsi po vrsti stanejo preko 4000ā‚¬.S svoje strani lahko reĆØem le to, da bom tale Onkyo menjal Å”ele, ko bo Denonu avr-4308 cena pri kakem poznanem ponudniku padla na pod 1500ā‚¬.
Enako je za moje pojme vpraÅ”ljivo govoriti o tem, koliko so neki zvoĆØniki "izkoriÅ”ĆØeni" od ostalega dela verige.Vsekakor pa velja, da od tovrstnega viÅ”ka ne boli glava!PaĆØ veÅ”, da boÅ” sistem upgradal z drugimi komponentami!
Sicer Å”e to:pri HT sistemu je dejansko treba paziti, da so povezave izvedene po digitalni poti(koaxialni ali optiĆØni)!!!
Kolikor sem spremljal stvari lahko res potrdim, da se je v nekem razdobju kar precej ljudi odvrnilo od HT in so preÅ”altali nazaj na stereo.A to je bilo v glavnem v ĆØasu, ko je Å”e vladal Dolby Pro-Logic, pa tudi kakovost receiverjev je bila bolj kilava.
Danes pa lahko za cca 3000ā‚¬ zgradiÅ” HT sistem, ki bo pri filmih zvenel kar impresivno, pri muziki pa tudi ne tako obupno kot bi nekateri hoteli predstavljati.
Pri teh zadevah velja prisluhniti željam in potrebam posameznika, ne zgolj terati svoje!ƈe nekdo 70% ali veĆØ sistem rabi za TV ali DVD, potem naj nabavi HT sistem.Isto velja, ĆØe veĆØinoma posluÅ”a manj zahtevno glasbo(hard rock, rap, rave ipd.) .
ƈe pa nekdo res v glavnem posluÅ”a muziko, pa morda Å”e bolj zahtevno povrhu(klasika, jazz, zborovska), pa se naj seveda odloĆØi za stereo, je edino pametno,izbor je veĆØji, pa Å”e komponente bolj estetske in "dragocene".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vipi



Pridružen/-a: Sre Jul 2009 10:21
Prispevkov: 3
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krokar....tnx za inf...

Nekak sem opazu da se vsi gibljete k temu da naj za HT reciver izberem onyko...Mi lahko kdo svetuje tudi model??

Kaj menite o zvoĆØnikih katere sem omenu za HT v kombinaciji z onyko reciverejm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo izzvenelo, da navijam za Onkyo, ker ga paĆØ imam!So zelo dobre alternative, predvsem Denon,Yamaha(rx-v 3800), pa recimo Harman Kardon in Marantz(ta trenutno malce spi).Denona, ki bi ga na tvojem mestu vzel, sem že omenil.
Pri Onkyu sta v tvoji kategoriji dve možnosti:ali model 876 ali kar precej dražji 906.Bistvena razlika je predvsem v mrežnem priklopu.
Mislim, da Onkya nekateri ne marajo zaradi dveh razlogov:
-vse do najbolj vrhunskega modela vsi izgledajo enako(seveda se pa loĆØijo po teži;omenjena 2 tehtata debelih 23kg, kar tudi nekaj pove)
-daljinec ni prav niĆØ Å”minkerski, je pa pregleden in osvetljen
A Ŕe enkrat:so primerljivo dobre alternative!
Oba zvoĆØniÅ”ka sistema, ki ju omenjaÅ”, sta solidna in dober izbor!In verjemi, da bo tudi muzika zvenela veliko bolje kot pa to želijo prikazati zakrknjeni "anti HT-jevci"!A da ne bo nesporazuma:seveda ne res ĆØisto tako kot bi stereo sistem enake vrednosti!
ƈeprav si tule nisem nabral ravno veliko prijateljev s svojimi staliÅ”ĆØi glede poveliĆØevanja vloge kablov, pa vseeno velja:interkonekt kabli naj bodo solidni(taki se dajo dobiti za cca 30ā‚¬ za kos), zvoĆØniÅ”ki kabli pa naj imajo ĆØim veĆØji presek, pri ĆØemer ti predlagam, da jih opremiÅ” s solidnimi banancami(ĆØe boÅ” imel stvar v biampingu, to pomeni 7 zvoĆØniÅ”kih prikljuĆØkov in ĆØe moraÅ” vsakiĆØ Å”raufat na terminalih, ko kaj prestavljaÅ”, to ni ravno hec).To ti bo skupaj odneslo cca 200ā‚¬, kar za normalne potrebe zadostuje.
Morda ti bo kdo tule Å”e kaj svetoval, pa potem malce javi svojo odloĆØitev!
Pa Ŕe en link: www.bestavreceiver.com .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 12, 2009 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na amazonu imaÅ” nekaj pioneerjevih Elite receiverjev znizanih za 50%,tako da dobiÅ” že model elite 05,za smeÅ”nih 650 eurov,omejene koliĆØine.Neka trgovina posilja v evropo,tudi za smeÅ”no ceno.Å e direkten link;

http://www.amazon.com/Pioneer-Elite-SC-05-network-receiver/dp/B001GBYVB6/ref=sr_1_9?ie=UTF8&s=electronics&qid=1247399743&sr=8-9
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe