Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Brez zamere @ambasador, ampak QED in van den Hul so na lestvici kablov bolj ali manj na dnu. Njihove enostavne konstrukcije in ceneni materiali omogočajo industrijsko izdelavo v velikih količinah !
Nikoli, nikdar nisem videl teh kablov v dobrih še manj v kakšnih hi-end sistemih žal Laughing Wink

Pozdrav Wink

Uau, to je pa dobra novica!
Se pravi, karkoli drugega bom priklopil, lahko pričakujem najmanj ognjemet, nirvano in valhallo skupaj.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Že ko sem blizu Pirana, lahko to hitro razčistimo, prinesem VDH, jasno ne QED, ker mu ne seže do kolen in se bo ap-cap slišalo po čem je kaj. Ne bo rabilo niti 10 minut.
Se že veselim, mimogrede je 'pomazal' že Supre, Kimberje, Anticable, Audioqueste in kup ostale ropotije ko se niti ne spomnim, bo še tole. Karkoli imaš.
Za kišto pive, a bo šlo?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. osebno sem pristaš akcije, realnih, praktičnih izkušenj..
Tako podpiram @ambasadorjev namen - da se stvari razjasnijo..
Tako se tudi pobliže spozna sogovornike v debatah, predvsem pa na čem temeljijo njihova spoznanja.. Torej njihove audio sisteme same , prostore -postavitve in seveda overall sound na licu mesta...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne replyam vsakomur posebej, bi samo želel napisati, da sem zgolj firbčen glede kablov, sedaj mi štima(ish), me pa vedno muči ali kaj zamujam oz. ne izkoriščam potencialov. Trenutno imam PM acoustic, mislim da gre za hibrid baker + srebro (modri kabel na forografiji), mi pa da misliti ko kje preberem o tankih kablih za konfiguracijo kakršno imam sam. Zvokovno sem prilagodil zvok na kretnici po mojem okusu. Zvočna slika je dobra. Ni zvoka iz trobej ali driverja ampak poslušam soundstage v prostoru oz. namišljenem prostoru v globino stene pred menoj. Za minimalne korekcije je v sistemu še Schiit Loki 4 kanalni EQ. Priznam da sem precej pragmatičnem pri določenih komponentah v tem konjičku, to pomeni da so napajalni kabli le stopničko nad običajnimi, vsi interkonekti so van den hul mc silver. Trenutno je fokus na nakupu mc glave in preampa, tukaj gledam Lyro Delos na sosednji Bolhi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne napačno razumet, na VDH kablih smo vsi začeli, v vsesplošnih hi fi medijih so zelo pozitivno ocenjeni, veliko modelov ima best buy ali 5* ampak v kategoriji entry level, kjer se teh kablov največ proda.
Njihov širok asortima ponuja tudi žice za vgradnjo, tudi modeli Kuzma gramofoni so bili na ročki VDH, verjetno je bila takrat taka ponudba na trgu. Večina nas je te kable na Kuzmi kasneje zamenjala in če sem prav informiran se na Kuzmi ročkah ti kable že zdavnaj ne vgrajujejo.
Moja narava dela mi je omogočila obisk večine sejmov po svetu in ekstra hi end salonov na svetu v Singapurju, Tajvanu, Hong Kongu in res nikjer nisem videl VDH kablov Rolling Eyes Wink tako da debata do onemoglosti in dokazovanja nimajo nobenega smisla, je pač treba sam spoznat kje je in kam lahko gre.

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Ne napačno razumet, na VDH kablih smo vsi začeli, v vsesplošnih hi fi medijih so zelo pozitivno ocenjeni, veliko modelov ima best buy ali 5* ampak v kategoriji entry level, kjer se teh kablov največ proda.
Njihov širok asortima ponuja tudi žice za vgradnjo, tudi modeli Kuzma gramofoni so bili na ročki VDH, verjetno je bila takrat taka ponudba na trgu. Večina nas je te kable na Kuzmi kasneje zamenjala in če sem prav informiran se na Kuzmi ročkah ti kable že zdavnaj ne vgrajujejo.
Moja narava dela mi je omogočila obisk večine sejmov po svetu in ekstra hi end salonov na svetu v Singapurju, Tajvanu, Hong Kongu in res nikjer nisem videl VDH kablov Rolling Eyes Wink tako da debata do onemoglosti in dokazovanja nimajo nobenega smisla, je pač treba sam spoznat kje je in kam lahko gre.

Pozdrav Wink


Se strinjam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okoyono@ mc silver IT je bil pred leti 2x ali 3x na Japonskem izbran za interkonekt leta. Jaz ima iz te serije digitalni kabel, ki je zelo analoglike.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,
Žal je skoraj nemogoče svetovati karkoli, to boš moral sam probat.
Ti si si kretnico pa EQ nastavil po svojem okusu... torej zdaj ti igra po tvojem okusu. Lahko se zgodi da prineseš domov preverjeno vrhunski kabel, ki v določenem sistemu pokaže kaj zmore, pri tebi pa totalna polomija. In boš rekel, kaj je to za en šmoren.
Točno teh kablov ne poznam ker jih je P... nardil ogromno različnih vrst.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
steel



Pridružen/-a: Ned Nov 2013 1:56
Prispevkov: 35
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo
Odločil sem se, da si naredim zvočniške kable. Imam ojačevalec Roksan Kandy K2 in zvočnike Monitor Audio Bronze 2. Kateri kabel mi priporočate, da je v cenovnem _ kvalitetnem rangu prej omenjenih komponent?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orbiter



Pridružen/-a: Sre Feb 2020 15:33
Prispevkov: 49
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2020 23:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Orbiter,
V kaj pa si jih izoliral? Oziroma kake preseke si primerjal? Tudi sam sem mnenja, da tako velik presek stranded kablov ne igra fazno pravilno. Če se ujame in nekomu paše fino. Niso pa recept za takojšni uspeh. Tudi kvalitetno skonetirat jih je težko.
VDH Smo tudi slišali in so bili takrat Nordosti boljši ( bolj primerni za tisti sistem), zame bolj nevtralni, ne pa popolni.
Ni pa vsaka surovina enako dobra. Veliko ljudi poznam, ki so kupovali in tudi veselo izdelovali in prodajali srebrne (ali sliver - claded) kable vseh vrst. Veliko jih je na koncu kable zamenjalo. Zakaj, vedo sami zrelo dobro.



S teflonskim tesnilnim trakom le toliko, da je kabel stabilen in potem v mrežico, da ni kratkega stika. Vsaka žila gre potem do zvočnika posebej, stran od druge. Presek je bil najprej 2,5 in nato 5mm2, očitne razlike med obema ne slišim. Ko pa rečeš, da velik presek stranded ne igra fazno pravilno, je to zame že japonščina - ne razumem. Kakšni so simptomi fazne nepravilnosti, na kaj naj bom pozoren? In, ali je 5mm2 že velik presek? Ker srebro prevaja boljše od bakra le za kakih 6 procentov...

Naredil sem si tudi srebrne interkonekte. Dotlej sem uporabljal Van Den Hul The First. Kupil sem jih takrat tudi po priporočilu Martina Collomsa. No, če lahko sam naredim toliko boljši kabel, ni skrivnost, koliko sedaj cenim to znamko.

Popolnoma sem prepričan, da so zelo dragi kabli boljši od mojih. Ampak ne vsi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mojem sistemu uporabljam Qed XT 400 z original AirLock, VdH First Ultimate Mk2, HGA IC-1.22 - Hibrid 1x srebro + 2x baker, pleteno v stilu Kimber. Za gramofon od odjemne doze do phonostage srebro fi 0,2mm v teflonu fi 0.35mm za MC, za MM Cardas.
Iskati sveti gral v kablih, mi se zdi absolutno izguba časa in denarja. Če sistem v osnovi ni usklajen, več kot 10% od vsote sistema je zame metanje denarja v smeti. Seveda, tisti ki mate to možnost, še vedno velja pravilo "doteranosti": k lepi obleki lepi čevlji, srajica in kravata. Lahko tudi klobuk na lepo frizuro.
Naj dodam, tudi DIY ni slab z dobrimi žicami, predvsem mislim na visoko čistost bakra, dober prerez in dobra "kita". Še vedno je zelo ugodna Tritec žica, ki jo ista firma uporablja za izdelavo priznanih tuljav za zvočniške kretnice. V teflonski cevki in spleteno po sistemu Kimber.


Nazadnje urejal/a GoldProf Čet Nov 26, 2020 12:58; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj menite o smiselnosti montaže srebrnih/rodij/platina banan na bakreno solid core žico?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V smislu preprečevanja korodiranja bakrenih banan je OK, ne vem pa, kako se te zlitine lotajo. Solid core, kot ozemljitev za vodovod, to misliš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Kaj menite o smiselnosti montaže srebrnih/rodij/platina banan na bakreno solid core žico?


LP
Če je kabel kvaliteten, visoke čistosti bakra je smiselno namestit "votle banane", še boljše WBT te so iz kvalitetnih materialov, rodij je po "karakterju zvoka" malenkost svetlejši, odprt...
Pazit se je treba "kitajskih" ponaredkov imajo medeninasto osnova, kar vse zvočno pokvari Crying or Very sad Wink


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
V smislu preprečevanja korodiranja bakrenih banan je OK, ne vem pa, kako se te zlitine lotajo. Solid core, kot ozemljitev za vodovod, to misliš?


Žice so takšne:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2020 14:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vijak ni za solid core, ker točkaste zveze ne maram. V to banano pa jih lotat ne moreš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 90, 91, 92 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 91 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe