Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samostoječi zvočniki do 1.500 eur

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2020 23:18    Naslov sporočila: Samostoječi zvočniki do 1.500 eur Odgovori s citatom

Živio,

Pred kratkim je k hiši prišel nov ojačevalec z stremaerjem Matantz PM7000N. Informiorati sem se začel kaj je na trgu novih samostoječih zvočnikov danes na voljo.

Budget je okvirno postavljen na 1.500 eur. Naj napišem še nekaj podatkov, da se bo lažje razpravljalo:

- Soba je velika cca 35m2, v ened delu se nadaljuje še v hodnik cca 14m2
- Postavitev zvočnikov je bolj kot ne fiksna - ob TV-ju, med zvočnikoma je cca 2.5 m razmaka
- soba je malo problematična (če sediš na kavču je občutno manj basa kot če vstaneš)
- Zvočnika sta lahko odmaknjena od stene max 50cm, levi zvočnik je odmaknjen od stranske stene cca 80cm, desni cca 2,5m.
- Posluša se večinima na nizki do srednji jakosti
- Posluša se prvenstveno glasbo
- Zvrsti glasbe, ki se največ vrtijo so rock, pop, jazz, vokali tu pa tam

V delimi sem glede tipa škatle. Bas reflex zadaj ali spredaj? Kakšen tip zvočnika sploh gledat/iskat?

Po netu sem si že malo pogledal kaj je na voljo. V oko so mi padli sledeči modeli:

Triangle Borea BRO9 (cca 1.200 eur)
Triangle Antal EZ (cca 1.300 eur - neko znižanje)
Magnat Supreme 707 (cca 1.300 eur)
Klipsch RP 280F (cca 950 eur)
Klipsch RP 8000 (cca 1.100 eur)

B&W, Dali, Monitor Audio nisem gledal, nekako mi njihov sound ni bil med ljubšimi po spominu.

Kakšne so vaše izkušnje? Vsak nastet je dobrodošel.

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2020 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Triangle Antal EZ je med naštetimi po mojem mnenju najboljša izbira..Mogoče malenkost manj za kak rock samo za jazz in vokale zelo poslušljivi zvočniki.Visoke in tudi srednje področje je za moj okus na zelo visokem nivoju,ki ga marsikateri dražji zvočniki ne dohajajo,z basom pa itak vemo,da 16,5cm pa nikoli ne bo nek presežek ampak se da živet tudi s tem.Pa še enostavno jih je poganjat in bi Marantz zmogel. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nas v tem cenovnem okviru ponujamo Goldenear zvočnike. Malo preveri po spletu, če je zanimivo. Določene modele imamo tudi za demo.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na Goldenear nisem pozabil, imam Triton one v dobrem spominu iz sejma pred parimi leti vedar je takrat bila cena okoli 5K eur če se ne motim.

Z veseljem bi prišel na demo, ko se ta Corona zadeva umiri. Mi lahko napišeš kateri modeli bi bili primerni za moje potrebe in v mojem budgetu? Lahko tudi na PM.

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ce so rabljeni tudi opcija imas med oglasi Piega floorstanderje v tem cenovnem rangu stare eno leto...ce ne pa Audiomarki ponudi 1500 za 4312 hahahaha
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
ce so rabljeni tudi opcija imas med oglasi Piega floorstanderje v tem cenovnem rangu stare eno leto...ce ne pa Audiomarki ponudi 1500 za 4312 hahahaha


Sem gledal tudi Piege, verjetno so super zvočniki, samo glede na mojo sobo imam dvom, da bodo premali Sad

JBL 4312 pa berem, da nimajo zadosti basa Smile Smile Smile

lp, Matej


Nazadnje urejal/a snifix Pet Nov 20, 2020 15:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 20, 2020 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="snifix"]Na Goldenear nisem pozabil, imam Triton one v dobrem spominu iz sejma pred parimi leti vedar je takrat bila cena okoli 5K eur če se ne motim.

Z veseljem bi prišel na demo, ko se ta Corona zadeva umiri. Mi lahko napišeš kateri modeli bi bili primerni za moje potrebe in v mojem budgetu? Lahko tudi na PM.

Hvala in lep pozdrav, Matej

Glede na okvirno ceno pride v poštev:
- triton five
- triton seven
- triton two+ ex demo

Glede na postavitev, kvadraturo, ojačevalec pa:
- triton two+
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 13, 2021 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo že poslušal wharfedale evo 4.4? Kakšno mnenje, občutki?

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 16, 2021 16:28    Naslov sporočila: Re: Samostoječi zvočniki do 1.500 eur Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:
Živio,

Pred kratkim je k hiši prišel nov ojačevalec z stremaerjem Matantz PM7000N. Informiorati sem se začel kaj je na trgu novih samostoječih zvočnikov danes na voljo.

Budget je okvirno postavljen na 1.500 eur. Naj napišem še nekaj podatkov, da se bo lažje razpravljalo:

- Soba je velika cca 35m2, v ened delu se nadaljuje še v hodnik cca 14m2
- Postavitev zvočnikov je bolj kot ne fiksna - ob TV-ju, med zvočnikoma je cca 2.5 m razmaka
- soba je malo problematična (če sediš na kavču je občutno manj basa kot če vstaneš)
- Zvočnika sta lahko odmaknjena od stene max 50cm, levi zvočnik je odmaknjen od stranske stene cca 80cm, desni cca 2,5m.
- Posluša se večinima na nizki do srednji jakosti
- Posluša se prvenstveno glasbo
- Zvrsti glasbe, ki se največ vrtijo so rock, pop, jazz, vokali tu pa tam

V delimi sem glede tipa škatle. Bas reflex zadaj ali spredaj? Kakšen tip zvočnika sploh gledat/iskat?

Po netu sem si že malo pogledal kaj je na voljo. V oko so mi padli sledeči modeli:

Triangle Borea BRO9 (cca 1.200 eur)
Triangle Antal EZ (cca 1.300 eur - neko znižanje)
Magnat Supreme 707 (cca 1.300 eur)
Klipsch RP 280F (cca 950 eur)
Klipsch RP 8000 (cca 1.100 eur)

B&W, Dali, Monitor Audio nisem gledal, nekako mi njihov sound ni bil med ljubšimi po spominu.

Kakšne so vaše izkušnje? Vsak nastet je dobrodošel.

Hvala in lep pozdrav, Matej

Nesimetričnost prostora je potrebno nevtralizirati, sicer adijo stereo slika, ki se gradi iz dveh obvezno identičnih izvirov zvoka. Dovolj je pomisliti kako so včasih s kompjuterjem parili zvočnike z enakim responsom. Danes se to isto zagotavlja z ozkimi tolerancami komponent.

Kako to narediti?
Ker se razlike levo - desno zaradi različno oddaljenih bočnih sten naredijo najmočneje na basu, nekoliko manj a ne zanemarljivo še višje po spektru, je potrebno vse to nevtralizirati.
Rešitve v tej smeri so:
a) v vsakem primeru je subwoofer obvezen, da se bas loči od zvočnikov in nevtralizira različen vpliv bočnih sten na basu (rez dosti visoko ~ 100Hz)
b) prva alternativa - dipol zvočnik - brez akustične obdelave najbližje bočne stene, ker dipol v delilni ravnini ne emitira nič, zero
c) (mali) zvočniki na stojalih - a najbližja bočna stena mora biti akustično tretirana; verjetno bo potrebno dodati še eno 'špansko' steno (panel) za drugi, prostostoječi zvočnik daleč od stene ...

Vse drugo bodo težki kompromisi, ker bo zvočno vleklo sceno v eno smer na določenih delih spektra. Če si površnež/šalabajzer, je tudi to spejemljivo, niti se sekirat - se nabavi nekaj kar se v trgovini lepo sliši, doma pa itak, bo kar bo.

Pomni: cca 0,7metra je razdalja od zvočnika ko je direkten zvok iz zvočnika enako glasen kot odboj od sten. Bolj ko se oddaljuješ od zvočnika bolj prevladuje odbiti zvok in manj je slišen direktni zvok. Pri dipolu je ta meja pomaknjena krepko dlje, zato je dosti bolj ugoden za kritično akustiko.
Pri normalni razdalji poslušanja ima dipol ca 6dB manj odbojev kot klasični zvočnik. Ergo je akustika prostora 6dB manj vplivna.
------------------------------------------------------------------------------------
metropolitanske legende kam je obrnjen reflex auspuh, so oslarije. Vpliv ima samo, če je luknja zelo blizu stene (bližje od 15 cm). Drugače pa je popolnoma isto, ker bas se širi omni naokoli (valovna dožina recimo refleksa uglašenega na 45 Hz je preko 7 metrov in pol, je totalno isti kkk, kam je obrnjen. Samo da ni čisto blizu stene, potem se ustvarijo določeni efekti).
No, vpliv je lahko tudi do srednjih tonov - če je reflex tako slabo projektiran, da je slišen vse tja do 1000Hz (manj kot 20dB stišan), je bolje da je obrnjen nazaj, da ga ni slišat...


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Jun 16, 2021 17:04; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 16, 2021 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Halo res bi bilo dobro da probas tudi jbl. Boljse je sigurno od vsega kar si nastel. Basa oz globine je pod mojimi pricakovanji, vendar pa sigurno ne manj od tega kar si dal v ozji izbor. Jaz sem pac pricakoval da se bo hisa tresla. Je pa res tudi malo drazja zadeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 19, 2021 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvomim, da bi bilo s takimi zvočniki veliko problemov z basom. 2 6,5 inčna driverja ne gresta prav globoko zato nekih silnih težav verjetno ne bi bilo. Tukaj gre bolj za iluzijo globokega basa, kot dejanski bas. Problem je edino, da pri tako majhnih driverjih večina basa postane distorzija. Bolj daješ na glas, bolj je bogo vse skupaj. Za rock bi šel jaz na 2 20ki.
Klipsch bi ti odsvetoval. Nekih silnih kvalitet te zvočniki nimajo. Najboljša njihova kvaliteta je cena, sledi sensitivity rating, pol je pa konec, ako se mene upraša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe