Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambasador"]Se pridružujem @ajki..

...Thereā€™s also a subtle excess richness to the presentation from the midrange downwards that robs these speakers of just a little transparency and vigour, although we think careful partnering with more upbeat amplification ā€“ Plinius or Naim are a good place to start ā€“ would work well.

Mi lahko poŔljeŔ ta link prosim.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambro"]
ambasador je napisal/a:
Se pridružujem @ajki..

...Thereā€™s also a subtle excess richness to the presentation from the midrange downwards that robs these speakers of just a little transparency and vigour, although we think careful partnering with more upbeat amplification ā€“ Plinius or Naim are a good place to start ā€“ would work well.

Mi lahko poŔljeŔ ta link prosim.

https://www.whathifi.com/dynaudio/confidence-c2-signature/review
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala @ambasador.

Kolikor vem je Primare na toplejÅ”i temnejÅ”i strani, tako da bi bil verjetno bolj primeren kakÅ”en svetljeÅ”i ojaĆØevalec?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Hvala @ambasador.

Kolikor vem je Primare na toplejÅ”i temnejÅ”i strani, tako da bi bil verjetno bolj primeren kakÅ”en svetljeÅ”i ojaĆØevalec?

Ne bi Å”pekuliral in tudi nebi tako postavil problem. Po mojem ne gre temno s svetlim kompenzirat. OjaĆØevalec mora biti tonalno pravilen, harmoniĆØen - a z železno kontrolo midbasa.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem že prej prebral ta review in napisano drži. Sem pa nekje se ne spomnim kje zasledil, da so prva izvedba Ŕe za odtenek bolj v tej smeri. Nekdo je celo napisal, da so srednji in visoki celo prelepi in presladki, da bi lahko bili naravni.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Ja sem že prej prebral ta review in napisano drži. Sem pa nekje se ne spomnim kje zasledil, da so prva izvedba Ŕe za odtenek bolj v tej smeri. Nekdo je celo napisal, da so srednji in visoki celo prelepi in presladki, da bi lahko bili naravni.

Hifi je poln preseneĆØenj z ustreznimi kombinacijami naprav. Ko sem Spectrona posluÅ”al na mojih zvoĆØnikih, je izginila zabuhlost in slaba kontrola basov. Je tudi bilo kot bi transparenten subwoofer dodal s tem, da se membrane skoraj niso premikale. Izginilo je tudi klenkanje dveh srednjih tipk klavirja, ki sem jih pripisoval zvoĆØniku.
Isto tako, v drugo smer, kadar hoĆØejo na silo narediti tranzistor zveneĆØ kot lampaÅ”, dobiÅ” osladen, lepljiv zvok. Pa to pripiÅ”ejo prvemu zvoĆØniku, ki jim poÅ”teno to prikaže. Tako da posploÅ”evati ne gre.
ƈe kaj vsi priznavajo Dynaudiu, so to Esotar visokotonci, ki veljajo za jagodni izbor ponudbe na trgu. Pa veÅ” da se vedno nekdo zmrduje tudi ko ni razloga.

ƈe ti C2 ugaja, mu velja ustreĆØi. Te ziher popelje v eno od možnih high end variant.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe sem že zaĆØel..
Isto kot jaz doma s Spectronom so ugotavljali z Threshold S/5000 ojaĆØevalcem. Takrat so imeli pri reviji Suono (moje da tako reĆØem) MA20Gold za referenĆØne zvoĆØnike in so vse preposluÅ”ali tudi na njih.
Ta ojaĆØevalec jih je spravil iz tira, ker si niso mislili, da po toliko razliĆØnih testiranih ojaĆØevalcih v osnovi po istem kopitu zveneĆØih, lahko obstaja nekaj povsem drugega.
Preberi si tole (sicer ni iz Suona) a so isto ugotavljali:
http://www.soundstagenetwork.com/revequip/threshold_s5000e.htm

Cenovno ni za si rezat žile in ga Ŕe sedaj izdelujejo.
ps
Glej, glej, kdor iÅ”ĆØe, najde:
http://www.mangiasano.eu/iweb/hiend/Threshold_S5000e.html
ƈisto na dnu so zbrani nekateri testi in tudi tisti iz Suona. ƈe klikneÅ” na sliko (so 3, vsako posebej), se poveĆØa..
DF=1000, mimogrede.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 21, 2020 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ƈe sem že zaĆØel..
Isto kot jaz doma s Spectronom so ugotavljali z Threshold S/5000 ojaĆØevalcem. Takrat so imeli pri reviji Suono (moje da tako reĆØem) MA20Gold za referenĆØne zvoĆØnike in so vse preposluÅ”ali tudi na njih.
Ta ojaĆØevalec jih je spravil iz tira, ker si niso mislili, da po toliko razliĆØnih testiranih ojaĆØevalcih v osnovi po istem kopitu zveneĆØih, lahko obstaja nekaj povsem drugega.
Preberi si tole (sicer ni iz Suona) a so isto ugotavljali:
http://www.soundstagenetwork.com/revequip/threshold_s5000e.htm

Cenovno ni za si rezat žile in ga Ŕe sedaj izdelujejo.
ps
Glej, glej, kdor iÅ”ĆØe, najde:
http://www.mangiasano.eu/iweb/hiend/Threshold_S5000e.html
ƈisto na dnu so zbrani nekateri testi in tudi tisti iz Suona. ƈe klikneÅ” na sliko (so 3, vsako posebej), se poveĆØa..
DF=1000, mimogrede.


Zanimiva recenzija. res dobra maŔina za ceno. Smile
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ne smemo pozabit na izvor Rolling Eyes . ƈe je le ta od istega proizvajalca kot ojaĆØevalci se tako "karakter" prenaÅ”a naprej. ƈe gre za "mirnejÅ”i" bolj "zadržan" karakter je tudi tu iskati reÅ”itev Shocked
Žal se tukaj v praksi delajo napake, ker dober izvor stane pa naj bo to samo DAC, streamer ali CD-SACD, hm ponavadi cenovno ne zaostaja za ojaĆØevalci. Tukaj pa audiofili Å”parajo, ker se jim zdi neumno toliko denarĆØkov zapravit za DAC in si kupijo nekega "kitajĆØka", ki je lahko super pohvaljen, a to velja za primeren cenovni razred, tako kot kabli. Kabel z oceno "5*" s ceno za 5ā‚¬/m ga ne moremo dat v sistem za nekaj veĆØ deset tisoĆØakov ā‚¬ Crying or Very sad ...

In ĆØe je zvoĆØnik v cenovnem razredu 5, 10 tisoĆØakov ni niĆØ narobe, da investiramo tudi v "izvor" take denarĆØke Wink Rolling Eyes





Ko sliÅ”iÅ” enkrat tako maÅ”ino, Å”ele potem se zaveÅ” kaj vsega in na kakÅ”en naĆØin si posluÅ”al in kako se mora sliÅ”at... Timber, velikost instrumentov, naravna 3D , super ĆØista a niĆØ agresivna zvoĆØna slika Shocked Shocked itd.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Ne smemo pozabit na izvor Rolling Eyes . ƈe je le ta od istega proizvajalca kot ojaĆØevalci se tako "karakter" prenaÅ”a naprej. ƈe gre za "mirnejÅ”i" bolj "zadržan" karakter je tudi tu iskati reÅ”itev Shocked
Žal se tukaj v praksi delajo napake, ker dober izvor stane pa naj bo to samo DAC, streamer ali CD-SACD, hm ponavadi cenovno ne zaostaja za ojaĆØevalci. Tukaj pa audiofili Å”parajo, ker se jim zdi neumno toliko denarĆØkov zapravit za DAC in si kupijo nekega "kitajĆØka", ki je lahko super pohvaljen, a to velja za primeren cenovni razred, tako kot kabli. Kabel z oceno "5*" s ceno za 5ā‚¬/m ga ne moremo dat v sistem za nekaj veĆØ deset tisoĆØakov ā‚¬ Crying or Very sad ...

In ĆØe je zvoĆØnik v cenovnem razredu 5, 10 tisoĆØakov ni niĆØ narobe, da investiramo tudi v "izvor" take denarĆØke Wink Rolling Eyes





Ko sliÅ”iÅ” enkrat tako maÅ”ino, Å”ele potem se zaveÅ” kaj vsega in na kakÅ”en naĆØin si posluÅ”al in kako se mora sliÅ”at... Timber, velikost instrumentov, naravna 3D , super ĆØista a niĆØ agresivna zvoĆØna slika Shocked Shocked itd.


Jaz sem pa nalaÅ”ĆØ izbral vse komponente istega proizvajalca, ker baje nimaÅ” kaj zgreÅ”iti saj so kompatibilne med sabo in narejene ena za drugo. Tako imam od Primare DAC 30, PRE 30 in konĆØno A32 vse iz istega razreda. Tako sem izbral tudi zaradi izgleda.

Je pa res da ostaneÅ” na zvoku znaĆØilnem za znamko.

So pa sedaj zvoĆØniki v krepko viÅ”jem razredu.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 22, 2020 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:

Jaz sem pa nalaÅ”ĆØ izbral vse komponente istega proizvajalca, ker baje nimaÅ” kaj zgreÅ”iti saj so kompatibilne med sabo in narejene ena za drugo. Tako imam od Primare DAC 30, PRE 30 in konĆØno A32 vse iz istega razreda. Tako sem izbral tudi zaradi izgleda.

Je pa res da ostaneÅ” na zvoku znaĆØilnem za znamko.

So pa sedaj zvoĆØniki v krepko viÅ”jem razredu.

benma je napisal/a:
Ja, menjava zvoĆØnikov oĆØitno lahko s seboj prinese tudi neljubo preseneĆØenje. Navadno zvoĆØnike kupimo najprej in jim potem prilagodimo ves ostali sistem. Zato se mi postavlja vpraÅ”anje, ali pomeni menjava zvoĆØnikov zaĆØetek nove iteracije izgradnje celotnega sistema, sploh, ĆØe z njimi kot s prvo komponento v sistemu skoĆØiÅ” v podroĆØje high-end.




Prav to je bil point mojega gornjega zapisa, ĆØeprav s tem nisem mislil, da tvoj obstojeĆØ sistem ni dober.

Po mojem mnenju se v cenovno ugodnih nakupih vrhunske opreme starejÅ”ega datuma lahko (ni pa nujno) skriva past, in sicer, da tovrstna vrhunska oprema starejÅ”ega datuma prehiti obstojeĆØ sistem (novejÅ”ega datuma). Ko so Confidence 2 leta 2002 priÅ”li na trg, so stali 12kUSD. Aktualni (2019) naslednikl, Confidence 30 stanejo 20kUSD.

To je rang priporoĆØenih ostalih komponent, ki ga takÅ”ni zvoĆØniki prinesejo s seboj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 11, 2020 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po vseh možnih postavitvah Confidencov C2 ob kratki steni sem obupal in zvoĆØnike prenesel na daljÅ”o steno in zvoĆØniki so zaživeli in zaigrali.

Basi so Å”e vedno moĆØnejÅ”i kot pri Countourjih in gredo nižje vendar so se umirili in so dosti bolj kontrolirani, srednje podroĆØje je sedaj priÅ”lo do izraza in je zelo prijetno mehko in naravno, visoki pa so prav tako lepi in niĆØ agresivni.

V primerjavi s Countourji pa je zvok Ŕe vedno bolj topel in z manj zraka..
Nisem pa zadovoljen niti z odrom in njegovo postavitvijo. Zaenkrat je oder bolj ploÅ”ĆØat s premalo globine in preveĆØ razÅ”irjen. in enostavno nekaj manjka, se ne poklopi.

Idealen položaj bom moral oĆØitno Å”e poiskati. da se pravilno postavi slika.

Sem pa v dvomih, da bom lahko priÅ”el do takega odra in globine kot s Contourji na krajÅ”i steni in veĆØjo oddaljenostjo od stene. Pri tej postavitvi imam namreĆØ manj maneverskega prostora, saj je Å”irina prostora le 4 m in imam vmes Å”e nosilni steber tako spredaj med zvoĆØniki kot zadaj, ki je Å”irok 50 cm in izstopa iz stene 40 cm. Sicer pa so tenutno zvoĆØniki oddaljeni od stene cca. 60 - 70 cm.

Slikica sledi.

Vsekakor imajo C2 velik potencial.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako opisujeÅ” zvok, bo verjetno reÅ”itev ojaĆØevalec z železnim nadzorom membran. Probaj si sposoditi kaj na to temo.
Je pa Å”e nekaj, na kar ajka opozarja, in bi 'odvezalo greha' tvoj ojaĆØevalec - pri pogledu na tvojo fotografijo sistema, je vidno nesorazmerje med velikostjo ojaĆØevalca in žiĆØkami ki grejo na zvoĆØnike.

Na dragih zvoĆØnikih si dovolijo doloĆØena odstopanja - ki si jih na cenejÅ”ih serijah ne smejo - ker raĆØunajo na to, da bodo zvoĆØniki parjeni z ojaĆØevalci, ki bodo situacijo obvladali. Isto ojaĆØevalci raĆØunajo na priložnost da stresejo desetino amperov v delcu sekunde, kar po 'cvirnih' ne gre.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Na krajÅ”i stranici imaÅ” akustiĆØne aplikate, ki ti oĆØitno duÅ”ijo srednje tone na C2, ki so že itak nekoliko bolj v ozadju.
Vsega po malo, skupni uĆØinek pa na kvadrat, vse gre toĆØno v nasprotno smer kot bi moralo - srednji Å”e bolj duÅ”eni, bas Å”e manj kontroliran.
Naj spomnim kaj so angleži na testu C2 rekli: bas maskira srednje tone in bi reÅ”itev pariti z ojaĆØevalcem tipa Plinius...
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Nov 13, 2020 11:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 10:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka -
dobro opozarjaÅ” na pomembnost izvora zvoka in nacional-popularno Å”paranje v stilu bit=bit, cenejÅ”i je, manj preplaĆØaÅ”.
Neizogibna kazen za Å”paranje sledi in jo bo vsak odslužil na svojem domu. Obstaja recept kako se kazni izogneÅ” -- preprosto ne posluÅ”aÅ”. To ti omogoĆØi da privarĆØujeÅ” Å”e na elektriki, o-a-hahaha...
---------------------------------------------------------------------------------------------
V primeru @ambra sklepam, ĆØe je njegov sistem že igral s primerno globino/veliĆØino scene - izvor zvoka ne more biti vzrok, da je to sedaj okrnjeno. Da bi pa z drugaĆØnim izvorom kompenziral probleme od drugod, pa ni dosleden pristop.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 13, 2020 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam kako ima System Audio napisano kako prilagoditi zvoĆØnik v prostoru in pa kako se doloĆØene spremembe odražajo v zvoku

https://system-audio.com/wp-content/uploads/2016/01/Manual-for-SA-explorer-and-SA-ranger.pdf

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 5 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe