Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Turntable Power Supply Upgrade

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2020 17:45    Naslov sporočila: Turntable Power Supply Upgrade Odgovori s citatom

Imam Thorens 160 super, Jelco ročico in Ortofon 2m Blue glavo. Mislim, da vse skupaj dela kar dobro.

Zanima me ali je smisel napraviti upggrade napajanja. Gramofon ima 110V sinhron motor. Našel sem:

https://www.analogueseduction.net/power-supplies/heed-audio-orbit-2-turntable-power-supply-upgrade.html

kar pa mi je za mojo kombinacijo kar veliko.

Morda kdo pozna tudi kakšen DIY projekt. Sem iskal pa do sedaj nisem našel nič primernega.

Je morda bolj smiselno denar potrošiti za boljšo glavo ?

Kakšno je vaše mnenje ?

Lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2020 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=598
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 19, 2020 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vojko če ima audiofrik dober nasvet se bo gotovo sam oglasil. Na forumu je kar nekaj strokovnjakov za gramofone, ki lahko prispevajo svoje mnenje.

Tema pa morda zanima še koga.

Lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 01:13    Naslov sporočila: Re: Turntable Power Supply Upgrade Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:

.....

Zanima me ali je smisel napraviti upggrade napajanja.
.....
Je morda bolj smiselno denar potrošiti za boljšo glavo ?
....
Kakšno je vaše mnenje ?

Lp Matjaž

Imam Kuzma motorsko kontrolo in mi je pomembnejša od dražje glavice. Novo je okoli pet stotakov, za bolj natančno cifro se pozanimaj. Mislim da je vodilni v tej klasi, vsaj dokler ga konkurenca kopira ... Na Thorens ga nisem nikoli priklopil, vprašaj Kuzmo, ziher ve ali se to obnese. V teoriji bi moralo, čeprav je 16 polni sinhroni motor (ni 24 polni kot so vgrajeni v Kuzme). A oboji laufajo na 50Hz, zamik faze pa je itak narejen z elektroniko in zato se kondenzator na motorju preskoči (upor ki zbija 220 na 110 volt, tudi).
Tak napajalec priklopiš na vse 4 žice na motorju direkt.
No, možen je tudi priklop (sprobano deluje) samo na dve žici ene faze, s tem da potem ostane kondenzator na motorju, upor se pa preskoči. Je slabša rešitev a prislovičnih 90% dobiš ven. Jaz sem tako z njim en čas vozil dva motorja, pri čemer sta bila zamaknjena za 90°. Tako lahko ohraniš vklop na stikalu gramofona. Vse priklopljeno pa bo terjalo komandiranje iz kontrolerja.
Velikokrat so kontrolerji več kot samo perfektni sinusni generatorji, se jim določene karakteristike prilagaja glede na efekt ki ga ima flutter na konkreten model gramofona. Mislim da je Kuzma izven tega, vsaj po sliki na osciloskopu sodeč, tako da gramofon z njim ohrani svoje značajske poteze, ga ne spremeni v nekaj drugega.
--------------------------------------------------------------------------------
Vsekakor pa brez motorske kontrole ni pravega rezultata in je predviden za popolnoma vse dražje modele ki kaj veljajo, vsaj jaz ne poznam primera odličnega rezultata brez tega. Mirnejši tek gramofona je vitalnega pomena - z njim se pridobi na celi črti, karkoli pogledaš: globina odra, resolucija, zračnost, tajming, globina basa, itd..
Ni da ni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2020 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador hvala za nasvet. Se bom pozanimal pri Kuzmi.

Samo kot zanimivo. Na netu sem našel rešitev z PID regulatorjem. Prvotno je bilo vezje razvito za LINN - ove gramofone, uporabi pa se lahko tudi pri drugih gramofonih.

https://www.diyaudio.com/forums/group-buys/349742-turntable-tachometer-motor-speed-controller.html

Lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe