Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predvajanje DSD (dsf) datotek na Foobaru

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 13:38    Naslov sporočila: Predvajanje DSD (dsf) datotek na Foobaru Odgovori s citatom

Ali je kdo že preizkusil to opcijo? Malo se igram in sem iz 2L prenesel dsf file. Na Foobaru imam instalirana plug-ina foo_input_sacd in foo_dsd_processor. Ko odprem dsf datoteko, mi preko wasapi push playback output device lepo zaigra preko DACa.

V Foobaru vidim to:


na DACu pa: "44k".

Kaj to pomeni? Ali pride DSD format do DACa, ali ga Foobar že prej konvertira v 44K?

Če na enak način (WASAPI) uporabim DAC, ki ne podpira DSD, mi Foobar javi napako "Unsupported file format".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj slišiš ali ne? Laughing Dobro pustmo to.

Očitno ti konvertira v 44,1kHz.

Kaj pa če probaš z ASIO (to običajno slišim v povezavi DSD-Windows)?
Tukaj so ena navodila: http://www.audinst.com/en/faqs/2431
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, še ena nastavitev je v povezavi z foo_input_sacd: preferences/tools/SACD. Tam je treba nastaviti output mode na DSD.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1945
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej moraš v lastnostih DAC-a na PC-ju nastaviti vzorčenje na studio 32bit/384kHz, vsaj moj ne gre više. Potem ti tudi Foobar dela OK. Sicer pa nisem spravil iz Foobara nič, razen DOP (DSD over PCM), torej PCM izhor. Saj špila za popyzdit, tako da za sam native DSD, DSF pa uporabim Tascam HR Editor (brezplačni), ki mi pa potem DAC pokaže DSD 5,6MHz ali kakor je že treba. Pri DSD 128 imam že težavo v bufferju 6 sekund, ker je premalo. Imam pa Topping D50s, dvojni DAC z 784kHz max. Govorimo izključno o USB portu, na optiki ali spdif koaks gre največ do 96kHz. Je treba to študirat u tri krasne. Ja ASIO, ne WASAPI, je potreben, ker prevzame nadzor vzorčenja USB porta.
Display DAC-a:


Display Tascam HR Playerja:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Najprej moraš v lastnostih DAC-a na PC-ju nastaviti vzorčenje na studio 32bit/384kHz, vsaj moj ne gre više. Potem ti tudi Foobar dela OK. Sicer pa nisem spravil iz Foobara nič, razen DOP (DSD over PCM), torej PCM izhor. Saj špila za popyzdit, tako da za sam native DSD, DSF pa uporabim Tascam HR Editor (brezplačni), ki mi pa potem DAC pokaže DSD 5,6MHz ali kakor je že treba. Pri DSD 128 imam že težavo v bufferju 6 sekund, ker je premalo. Imam pa Topping D50s, dvojni DAC z 784kHz max. Govorimo izključno o USB portu, na optiki ali spdif koaks gre največ do 96kHz. Je treba to študirat u tri krasne. Ja ASIO, ne WASAPI, je potreben, ker prevzame nadzor vzorčenja USB porta.


Pri meni je takole:
Windows zvokovne nastavitve pustim pri miru (na 16bit 44.1kHz). Vzorčenje na DACu upravlja dsd:wasapi output. Zadeva deluje 100%

Glede asia je avtor foobarovega asio plug-ina zapisal: "Please note that this component is meant for systems where ASIO is the only available output method. It is highly recommended to use the default output modes instead of ASIO. Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance."

Edino, kar še nastavim, je Preferences/Tools/SACD/Output mode=DSD

To je vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2020 18:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tascam pa potrebuje ASIO. Preko Wasapi ne deluje.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe