Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo zrahljanega podnožja lamp

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 09, 2020 23:04    Naslov sporočila: Popravilo zrahljanega podnožja lamp Odgovori s citatom

Zivjo.
Imam ene (dobre) 6550 lampe in je podnozje ene od lamp rahlo losano (za 1 mm). Vem, da ni nic, ampak me mori in bi rad popravil. Videl sem kako model odlota vse pine, potegne ven lot in nato podnozje, zalima z svojevrstnim silikonom in prilepi ter zalota nazaj. Malce previdno sem tudi sam poskusil, samo mi ne gre dobro od rok, ker imam obcutek, da ne bi mogel potegniti ven lota. Poleg tega pa nimam elektricne pumpice za lot, temvec obicno. Ali ima kdo kaj izkusenj, da bi mi pomagal? Tnx, peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rio



Pridružen/-a: Sre Avg 2016 9:10
Prispevkov: 31
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2020 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je to losano? Kakšna slikica bi mi mogoče to pojasnila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2020 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slika bo tezko povedala. O tem govorim: https://m.youtube.com/watch?v=8OL-6tC8yoA&t=196s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Rio



Pridružen/-a: Sre Avg 2016 9:10
Prispevkov: 31
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2020 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi vam pomagal, imam izkušnje s spajkanjem, vendar tudi jaz imam samo ročno pumpico za spajko in tudi nikoli nisem popravljal elektronk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 10, 2020 17:06    Naslov sporočila: Re: Popravilo zrahljanega podnožja lamp Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Zivjo.
Imam ene (dobre) 6550 lampe in je podnozje ene od lamp rahlo losano (za 1 mm). Vem, da ni nic, ampak me mori in bi rad popravil. Videl sem kako model odlota vse pine, potegne ven lot in nato podnozje, zalima z svojevrstnim silikonom in prilepi ter zalota nazaj. Malce previdno sem tudi sam poskusil, samo mi ne gre dobro od rok, ker imam obcutek, da ne bi mogel potegniti ven lota. Poleg tega pa nimam elektricne pumpice za lot, temvec obicno. Ali ima kdo kaj izkusenj, da bi mi pomagal? Tnx, peace



LP
Pattex gel , brez cinanja, hitro in učinkovito Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 13:15    Naslov sporočila: Re: Popravilo zrahljanega podnožja lamp Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Zivjo.
Imam ene (dobre) 6550 lampe in je podnozje ene od lamp rahlo losano (za 1 mm). Vem, da ni nic, ampak me mori in bi rad popravil. Videl sem kako model odlota vse pine, potegne ven lot in nato podnozje, zalima z svojevrstnim silikonom in prilepi ter zalota nazaj. Malce previdno sem tudi sam poskusil, samo mi ne gre dobro od rok, ker imam obcutek, da ne bi mogel potegniti ven lota. Poleg tega pa nimam elektricne pumpice za lot, temvec obicno. Ali ima kdo kaj izkusenj, da bi mi pomagal? Tnx, peace



LP
Pattex gel , brez cinanja, hitro in učinkovito Wink


Lepilo, ki ga predlagaš naj bi bilo stabilno do cca 250°C.
Sem pogledal podatke za Pattex TOTAL Gel pa je po tehničnih podatkih stabilen do 80°C.
Če slučajno veš kateri Pattex bi naj bil dober za te namene, prosim napiši. To zanima tudi mene.

lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Silikon?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 15:09    Naslov sporočila: Re: Popravilo zrahljanega podnožja lamp Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
ajka je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Zivjo.
Imam ene (dobre) 6550 lampe in je podnozje ene od lamp rahlo losano (za 1 mm). Vem, da ni nic, ampak me mori in bi rad popravil. Videl sem kako model odlota vse pine, potegne ven lot in nato podnozje, zalima z svojevrstnim silikonom in prilepi ter zalota nazaj. Malce previdno sem tudi sam poskusil, samo mi ne gre dobro od rok, ker imam obcutek, da ne bi mogel potegniti ven lota. Poleg tega pa nimam elektricne pumpice za lot, temvec obicno. Ali ima kdo kaj izkusenj, da bi mi pomagal? Tnx, peace



LP
Pattex gel , brez cinanja, hitro in učinkovito Wink


Lepilo, ki ga predlagaš naj bi bilo stabilno do cca 250°C.
Sem pogledal podatke za Pattex TOTAL Gel pa je po tehničnih podatkih stabilen do 80°C.
Če slučajno veš kateri Pattex bi naj bil dober za te namene, prosim napiši. To zanima tudi mene.

lp Jože



LP
Ja nisem delal znanosti iz tega, probal zalepit in je vedno držalo, brez stranskih efektov, se ni nč smodilo ali kaj drugače obarvalo.
Uporabljal tudi različna "trenutna lepila", kar je bilo pri roki, je pa res, sem lepil samo KT 88 ali 6550, ki imata še "kovinski obod" podnožja (Ene in druge so velikokrat že nove "zrahljane" Crying or Very sad )

PS.: Evo sem šel pogledat ta zadnjo varianto Pattexa, s katerim sem delal ima specifikacije +110°; - 40° Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, malo sem bral na netu in vecina uporabi rdec silikon za visoke temperature. Nabavil sem enega do 300 stopinj. To se mi nekako po obcutku zdi boljsa varianta. Samo imam problem lot ven dobit iz pinov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče s sesalcem, če daš kakšno ozko cevko nekako gor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ja, malo sem bral na netu in vecina uporabi rdec silikon za visoke temperature. Nabavil sem enega do 300 stopinj. To se mi nekako po obcutku zdi boljsa varianta. Samo imam problem lot ven dobit iz pinov.



LP

Nč komplicirat, "doktorirat", zalepit brez kej odlotavat, drugače samo ena šansa več za kej pokvarit, da o zgubi časa ne govorim, za lampo za nekaj 10 €, itak nimaš kakšne NOS dragocenosti Laughing Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma dobro, General Electric 6550 je, ni lih đabanac, ni pa GEC Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 11, 2020 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ma dobro, General Electric 6550 je, ni lih đabanac, ni pa GEC Smile


LP

Sam fantje včasih res komplicirate za stvari, ki jih odpraviš za 5 sekund !!!!!
Če želiš celo popoldne zapravit za to da boš verjetno vse pokvaril, da itak ne bo zgledala kot mora, OK, izvoli Shocked Laughing Laughing
Jaz sem jih "čedno zalepil", brez kakršnega koli videza posega kar nekaj in vse so delovale OK Rolling Eyes Wink

PS.: Hm pri "rabljeni" upoštevaj še starost materiala, krhko ! Se ti hitro kaj "polomi" Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe