Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabli - kje tiči "trik"
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 161, 162, 163  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je moj odgovor bolj tehten glede na trenutno temo: ali je XLR povezava ob istih pogojih (na balansiranem sistemu) boljša od povezave RCA. Moj odgovor temelji na poslušanju istega vira in istega ampa, samo vrsta povezave se je spremenila. Šuma nisem zaznal pri nobeni od povezav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimalo me je kako poslušalec ve kateri ojačevalec je pseudo balansiran in kateri je v celoti balansiran.

Glede na to da si povdaril razliko:
benma je napisal/a:
@joztom, @lightbit

Ne pogovarjamo se o isti stvari. Jaz imam v mislih full balanced sistem (balansiran vir in balansiran ojačevalec od vhoda do izhoda, povezano z XLR/RCA kabli) s podvojenimi vezji za vsak kanal, vidva pa razlagata o pseudo balanced varianti (XLR vhod na nebalansirani napravi). Tu se strinjam, da je XLR vhod dokaj brez pomena, oziroma, da je lahko zvok slabši kot preko RCA.

Torej kako si prišel do tega? Še vedno namreč opravlja svojo primarno nalogo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zanimalo me je kako poslušalec ve kateri ojačevalec je pseudo balansiran in kateri je v celoti balansiran.

Glede na to da si povdaril razliko:
benma je napisal/a:
@joztom, @lightbit

Ne pogovarjamo se o isti stvari. Jaz imam v mislih full balanced sistem (balansiran vir in balansiran ojačevalec od vhoda do izhoda, povezano z XLR/RCA kabli) s podvojenimi vezji za vsak kanal, vidva pa razlagata o pseudo balanced varianti (XLR vhod na nebalansirani napravi). Tu se strinjam, da je XLR vhod dokaj brez pomena, oziroma, da je lahko zvok slabši kot preko RCA.

Torej kako si prišel do tega? Še vedno namreč opravlja svojo primarno nalogo.


Glej, na tvoje prvo (hipotetično) vprašanje ti ne morem odgovoriti kot poslušalec, ker nimam izkušenj (doma imam sicer tudi nebalansiran amp, ki pa nima nobenih težav s šumom). Tudi si ne predstavljam kako bi potekal takšen test. Testiral bi dva povsem različna ojačevalca. Kakšen bi lahko bil primerjalni rezultat? Zato je po mojem mnenju moj domači test bolj relevanten.

Na tvoje drugo vprašanje pa odgovarjam kot znalec, namreč strinjam se z @joztomom, ki ima poslušalske izkušnje. Če nisi opazil, sem se izrazil hipotetično.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Glej, na tvoje prvo (hipotetično) vprašanje ti ne morem odgovoriti kot poslušalec, ker nimam izkušenj (doma imam sicer tudi nebalansiran amp, ki pa nima nobenih težav s šumom). Tudi si ne predstavljam kako bi potekal takšen test. Testiral bi dva povsem različna ojačevalca. Kakšen bi lahko bil primerjalni rezultat? Zato je po mojem mnenju moj domači test bolj relevanten.

Na tvoje drugo vprašanje pa odgovarjam kot znalec, namreč strinjam se z @joztomom, ki ima poslušalske izkušnje. Če nisi opazil, sem se izrazil hipotetično.

Saj to sem hotel slišati. Torej si prestopil med znalce? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

Saj to sem hotel slišati. Torej si prestopil med znalce? Smile


Nisem prestopil. Glede tega drugega vprašanja sem že vseskozi znalec, in sicer zato ker se mi s tem vprašanjem ni treba poslušalsko ukvarjati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zanimalo me je kako poslušalec ve kateri ojačevalec je pseudo balansiran in kateri je v celoti balansiran.

Probaj sam, ne verjemi na besedo "znalcev", kupi še en Behringer in jih poveži balansirano, sej to pa ja znaš?
Valjda se ti na RCA boljš sliš, če ne gre prek opampa.
Če maš majhnega, boš zagovarjal pomembnost tehnike. Laughing
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 07, 2020 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raje bi videl, da komentirate vpliv roz in cvetlic na zvok.

Pri kablih pod napetostjo pa previdno!
Narava ne dopusca napak!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 08, 2020 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Probaj sam, ne verjemi na besedo "znalcev", kupi še en Behringer in jih poveži balansirano, sej to pa ja znaš?

To misliš z bridge?
Saj je dober predlog. Če ne drugega bi opazil da je glasneje. Samo bi raje vzel ojačevalec, ki je zadovoljen z 2ohm.

jacoby je napisal/a:
Valjda se ti na RCA boljš sliš, če ne gre prek opampa.

Ahh, čez kolk opampov in elektronk gre še preden pride na posnetek. Nisem purist.
Pri meni je RCA definitivno slabše.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vanguard



Pridružen/-a: Ned Maj 2015 9:17
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 23, 2022 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Se opravičujem, če bo vprašanje neumno vendar bi lepo prosil za informacijo glede preseka kablov. Zanima me ali je za napajanje CD playerja ali gramofona zanesljivo dovolj kabel preseka 3 X 1,5mm?
Glede na potrebno moč predvidevam, da mora povsem zadostovati vendar bi se rad prepričal.

Za ojačevalec pa predvidevan, da je pametneje uporabiti 3 X 2.5mm.

Že vnaprej hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2022 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da so imele vintage končne stopnje (2x300W recimo) napajalni kabel, kot ga ima tvoja nočna lučka... Kaj misliš?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2022 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

0,75mm2 je čez glavo za vse skupaj. Razen če imaš izjemno požrešen ojačevalec.
Kabli z 0,75mm2 so za 16 amperov (NISO za 16, ampak 6!) (na napravi lahko preveriš kakšna varovalka je).


Nazadnje urejal/a LightBit Pon Jul 25, 2022 13:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vanguard



Pridružen/-a: Ned Maj 2015 9:17
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 24, 2022 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 25, 2022 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
0,75mm2 je čez glavo za vse skupaj. Razen če imaš izjemno požrešen ojačevalec.
Kabli z 0,75mm2 so za 16 amperov (na napravi lahko preveriš kakšna varovalka je).


Se sicer strinjam s tem, da za napajanje CD- ja in gramofona in eventualno tudi za ojačevalec zadostuje kabel s presekom 0.75mm2.

Ni mi pa všeč trditev, da 0.75mm2 lahko oziroma smeš obremeniti z 16 A.

Prilagam tabelo trajnih obremenitev kablov za priklop naprav.


Za priklop avdio naprav je najbolje uporabiti kabel, ki je bil priložen napravi in s tem ne naredimo nič narobe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 25, 2022 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za popravek in tabelo.

Očitno sem narobe prebral iz kabla ali pa so močno precenili.
Na konektorju piše 250V 10/16A, na kablu pa 3G0.75mm2. Očitno amperi veljajo samo za konektor.

No, je pa 6A še vedno dovolj za ene 2x500W class AB ojačevalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 25, 2022 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet si se uštel.
2x500 = 1kW
Pri 50% izkoristku AB klase je to 2kW.
2kW je cca 8A.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 161, 162, 163  Naslednja
Stran 162 od 163

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe