Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj naj s CD-ji ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 15:32    Naslov sporočila: Kaj naj s CD-ji ? Odgovori s citatom

Verjetno ima še kdo enak problem kot jaz.

Imam približno 1000 CD-jev, ki sem jih prenesel na MiniMac. Naročen sem na HiFi Tidal tako, da CD-jev ne kupujem več. Imam nekaj Lp-jev tako za pokušino. Včasih kupim kakšen Lp.

CD-je imam v kleti v škatlah in ne vem kaj naj bi z njimi. CD so zelo sistematično zbrani. Največ Jazz in klasika. Ne otroka ne žena ne poslušajo sistematično glasbe.

Kaj naj s tem ? Se da to prodati ....

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko poskusiš na Bolhi,
če pa se ti da ubrat mednarodno pot, pa definitvno tole -
https://www.discogs.com


Imaš kakšen spisek? Mogoče bi soforumaši bili zainteresirani, mene vsaj zanima kaj vse se najde med temi 1000-CD-ji. Če pa si jih "zripal" pa itak lahko posreduješ spisek tega kar je na disku...

Lp,
Davor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot je rekel Davor,mene zanima ,mogoce se najde kaj zanimivega,
sem ti pa tudi pisal na ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pop, rock nista nič glasbeno vredna še manj denarno. Klasika je glasbeno še manj vredna, cenovno še manj. Jazz malenkost le malenkost več. Danes jazz in klasiko redko kdo posluša. Povečini Ljudem sploh ni všeč le pri avdiofilih se še posluša pa še to samo striktno izbrano po avtorjih. Nisi edini z optičnimi nosilci ki so mu odveč tudi drugi ne vedo kaj bi z lp-ji ki jih imajo doma po nekaj sto ali tisoč ali celo več. Morda bodo kdaj znova nosilci popularni tudi med množicami. Glasba se spreminja, in tudi ljudje kakor tudi njihove navade z leti. Tudi streaming ne bo večen ko se ga bodo naveličali oz se bo zopet sprememenil način poslušanja, in distribucije bo tudi tidal ter podobni njemu morali priznati da se jim več ne splača ker se bo človek spremenil z glasbo vred in njeno uporabo. Morda bodo glasbeniki čez sto let ali več direktno pošiljali ljudem po naročilu v 100 g čip ki jim ga bodo vgradili v celice. Če so ti napoti in te bremenijo jih prodaj kolikor se bo dalo ostalo podari.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi mene bi znalo zanimati, če bi videl seznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 17, 2020 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali mi lahko kdo pomaga kako iz iTunes izvozim spisek CD-jev, ki je v bazi.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 08:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Ali mi lahko kdo pomaga kako iz iTunes izvozim spisek CD-jev, ki je v bazi.

lp


Can I export my iTunes library to excel?
If you just want to copy into Excel, you can use Edit > Select All, Edit > Copy in iTunes, and then Paste into Excel. It will show up in Excel with the same columns that were on display in your iTunes view for that playlist.29. maj 2015

če to kaj pomaga mišljeno za windows.

lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 18, 2020 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Jaz sem napravil malo drugače. Knjižnico sem izvozil kot TXT datoteko in jo potegnil v Excel. Tam sem stolpce, ki jih nisem potreboval izbrisal in rezultat potem potegnil v access. Ker sem imel že v iTunes kar veliko ključev sedaj lahko delam razne poizvedbe.

Moram reči,da me je vsse skupaj začelo kar veseliti.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe