Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Corona Audio Time
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Me pa preseneča mala aktivnost foruma. Je to želja ne 'okužiti' forum ali je strah paraliziral naše misli?

Tudi jaz se sprašujem.
Bralcev je očitno celo malo več. Piše se pa bolj malo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se pospešeno ukvarjam z meritvami prototipnih vezij. Do zdaj nekako vzpodbudno napredujem. Preverjam cenejše materiale, kako bi se obnesli. Černobilčk, ki sem ga oddal uporabniku, izgleda, solidno igra. Do zdaj je težava le v vročem hladilniku napajanja (1000W switcher). Omejena potovanja mi ne dajo, da vgradim še pripravljeno vezje s senzorji in hlajenje. Prej nisem mogel preveriti teh obremenitev, ker poganja en kanal par 15˝wooferjev.
Dosedanje meritve prototipa.

Fazno zaostajanje na 50kHz


Temperatura po pol ure:


Oblika kvadrata na 50kHz rail to rail na ojačanju 31x:


Nadzor hlajenja 1200W napajalnika:


Nazadnje urejal/a joztom Čet Apr 02, 2020 18:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jože, ampak ohišje je pa top !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gajba od flaš za vino. Uporaba resnih ohišij za prototip je predraga, skoraj jih ne dobiš za manj kot 160€. Preložiti je najmanj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Jože, ampak ohišje je pa top !!

Tudi ime, ki spominja na Černobil, ni od muh.
Je to neka jasnovidnost kako bo šlo v dim, magari v obliki gobice* Laughing

-----------------------------------------------
Davno nazaj mi je pri nespretnem pretikanju priključkov na Marantzu ta zaosciliral, slišalo se je izredno tanek visok pisk in iz visokotonca Visonik zvočnika je prišel tanek dim. goste črne barve in se zbral v mali oblaček velikosti marelice iznad visokotonca.
Kljub tragičnosti smrti tweeterja smo se smejali ko norci.

---------------------------------------------------

Uuuu, španci so v prostem padu. Še jutri tak prirast obolelih in bodo tik pred tem, da prehitijo italijane
https://www.worldometers.info/coronavirus/
------------------------
Ne vem če drži, nekdo mi je pred leti pravil, da ukrajinci po sprejemu ne-nujnih primerkov v bolnišnico najprej teden dni počakajo in potem šele začnejo ukrepati. Menda v tem času večina zdravo odkoraka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2020 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, kitajci so začeli širiti ocene, da med njimi kroži ca 40.000 popolnoma zdravih oseb, ki da so zdravi prenašalci virusa kojona.
A morda temu sledi naslednji korak testirati vse s temi nezanesljivimi testi in tako upravičevati uvedbo nadzora nad najprej nad 'sumljivimi' potem pa naslednji korak nad vsemi državljani?
Tak nadzor nad karanteniziranimi na domu so s pomočjo telefončokv uspešno vpeljali nekateri aziati. Seveda potem potrebujejo tudi pooblastilo policije da vdira v stanovanja da preveri kršitve.
Se bo hitro videlo kam pes taco moli in koliko je to nalezljivo na druge države.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 02, 2020 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=Lo4cFViNLes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravkar se vrnil iz kolesarjenja okoli in po prazni Izoli. Čudovito pomladno jutro s sončkom, brez vetriča. Samo policija kroži okoli.

Sedaj se bom spravil v poslušalnico, me vleče. Včeraj sem zaključil ko je bila skoraj tema. Nisem šel iz hiše, ker me je nadgrajeni gramofon tako pritegnil, da nisem mogel prekiniti poslušanja.

Itak imam navado testirati z vsemi mogočimi posnetki, tudi tisti mono iz povojnega obdobja - tokrat sem izbral 5.Mahlerjevo pod taktirko Walterja iz leta 1947. Ta je bil osebni prijatelj s skladateljem in po mnenju mnogih eden boljših, če ne prav prvi v interpretaciji mahlerjevih skladb. A posnetki so kar so, vendar če je gramofon dober, se mora tudi to dovolj dobro slišat, da glasba pritegne in ne privlači pozornosti primitivnost posnetka. Prej je dajalo po plesni (mufasto), sedaj je poslušljivo, čeprav daleč od presežnikov. Pa vendar.

Zanimivo opažanje: tiste plošče, ki so se že prej dobro slišale, niso pridobile veliko. Se pa je povečalo število tistih, ki so prej bile druga liga pa zdaj rinejo v ospredje, na novo odkrivam kaj vse zmorejo. Že od nekdaj mi je smrdelo da je težko, da so posnetki klasike zanič, njim se je moralo to dovolj dobro slišati, da so izdali ploščo. Torej nekaj je narobe drugje, ne v ploščah.

Skratka, uživancija.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2020 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uuu, zaj so rusi in srbi pospešili (več kot 15% dnevni prirast okuženih). Kot bi pri nas imeli več kot 160 novih vsak dan. Noro.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2020 17:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Pravkar se vrnil iz kolesarjenja okoli in po prazni Izoli. Čudovito pomladno jutro s sončkom, brez vetriča. Samo policija kroži okoli.

Sedaj se bom spravil v poslušalnico, me vleče. Včeraj sem zaključil ko je bila skoraj tema. Nisem šel iz hiše, ker me je nadgrajeni gramofon tako pritegnil, da nisem mogel prekiniti poslušanja.

Itak imam navado testirati z vsemi mogočimi posnetki, tudi tisti mono iz povojnega obdobja - tokrat sem izbral 5.Mahlerjevo pod taktirko Walterja iz leta 1947. Ta je bil osebni prijatelj s skladateljem in po mnenju mnogih eden boljših, če ne prav prvi v interpretaciji mahlerjevih skladb. A posnetki so kar so, vendar če je gramofon dober, se mora tudi to dovolj dobro slišat, da glasba pritegne in ne privlači pozornosti primitivnost posnetka. Prej je dajalo po plesni (mufasto), sedaj je poslušljivo, čeprav daleč od presežnikov. Pa vendar.

Zanimivo opažanje: tiste plošče, ki so se že prej dobro slišale, niso pridobile veliko. Se pa je povečalo število tistih, ki so prej bile druga liga pa zdaj rinejo v ospredje, na novo odkrivam kaj vse zmorejo. Že od nekdaj mi je smrdelo da je težko, da so posnetki klasike zanič, njim se je moralo to dovolj dobro slišati, da so izdali ploščo. Torej nekaj je narobe drugje, ne v ploščah.

Skratka, uživancija.


tako by the way...a si v penzionu al si na čakanju?...verjetno sitno brojiš...Lp...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2020 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:



Jože, če rabiš ti dam en trafo...iz Telefunkena S600...ene žičke so potrgane, ampak ti ga boš že spravil v pogon...lahko na forum ali ZS...Lp


_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 07, 2020 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako ste soforumaši? Vpliva tale "lockdown" na vaše HI-FI zadeve?
Jaz osebno sem trenutno dva sistema razmontiral in sedaj malo probavam. Pri meni je surround sistem občutno več v pogonu, pa sem se odločil da bom na receiver za foro priklopil Pass Labs končno stopnjo (samo za fronte, ker s Passom gredo globje), nekaj kablov zamenjal, še enkrat nastavil sube....v nadaljevanju bodo obstoječe SA2K zamenjali neki floorstanderji, ki so za kino primernejši.

Je pa seveda veliko odvisno od zvočnikov - na tem posnetku mi preko slušalk bookshelvi zvenijo bolje - boljša zvočna slika Smile
https://www.youtube.com/watch?v=5YhxwK2SrCA

Toliko nahitro, upam, da se kmalu vidimo na kakšnem audiofilskem dogodku, mogoče na primorskem - sonce, vonj po morju, mogoče pri Tafos Audio, če bo kej organiziral:)
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2020 08:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:


tako by the way...a si v penzionu al si na čakanju?...verjetno sitno brojiš...Lp...

Kakšen penzion neki, mi mladi moramo še krepko odslužiti svoje Laughing
Še ne tako dolgo nazaj bi že lahko bil med upokojenci a kot kaže s financami, bo potrebno delati vsaj do 67. leta.
Pa še potem je vprašanje če bo kaj kapnilo vsak mesec. Vse odvisno koliko penzionistov bo preživelo te čase, sedaj prihaja 'baby boom' generacija na plačilno listo Laughing Laughing
Dokler je ta bb generacija vplačevala v penzionistični sklad, so talali lepe penzije. Zdaj, ajajaj...
-----------------------------------------------------------------------------------

Včeraj sem obrezoval oljke. Danes je krasen sonček in se bom odpravil dokončati posel. Pa pospraviti veje in vejice na en kup. Za kres.
Popoldan z biciklo urico ali dve lahkih nog naokrog.

Naslednji teden me čaka motor na barki. Menjava olja in filtra. Potem bom v prihodnjih tednih še kakšno leseno reč na barki zdrsal in ofarbal. Morda tudi doma, tu je potrebno pomladansko čiščenje, pa kakšno beljenje. Če bodo hoteli prodati belež.

Potem pa od sredine maja naprej izleti na morje z barko, kopanje, sončenje.
Žurka.
Vse vmes pa je uživanje v zvokih dobre glasbe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2020 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Corona. Ojačevalec sem zrihtal, solidno delajo vsi sistemi in je vse za preložit v resno škatlo. Največ dela je bilo s hlajenjem 1200W napajalnika.
Nabavil sem si še dodatno igračo, par zelo starih zvočnikov z oglasa, ki sem si jih že dolga leta želel slišati. Danes so prišli z DPD, glede na podatke bi naj bili bolj tako tako, ko pa je zaigralo, sem celo dopoldne sedel in zeval, tak zvok gre ven. Zanimivo, ker je to pri nas neznano. Ekstremno linearno, v primerjavi z JBL 4301, ki so vrhunski, ampak max 15W pogona in nearfield, tile EV norci pa so 300W, z visokotoncem 34mm, ki je presajen iz hornov za štadione, poženejo sobo u luft s 106dB. Bas je 20cm, gre dol in še dol, menda so to prve kište po izračunih Thiel-Small teorije (Electro Voice Sentry 100A)



Nazadnje urejal/a joztom Čet Apr 09, 2020 10:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 08, 2020 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

super zvočnik čestitke imel večje Iterface z istim tweeterjem manjše pe imam, niso to kar sem imel leta nazaj ampak ne za doma/sentry3....lepi časi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe