Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Corona Audio Time
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:26    Naslov sporočila: Corona Audio Time Odgovori s citatom

Kako prav pride naš hobi sedaj - končno si lahko brez slabe vesti vzamemo koliko ur hočemo za poslušanje oboževane glasbe. Vsak dan, ure in ure.

In potem je čas tudi za poskuse. Ena stvar, ki sem jo planiral že dolgo nazaj, pa sem moral naročiti dodatne motorje in izdelati dodatne jermenice.
Sedaj je tu:
Včeraj sem zalaufal še drugi motor za vertikalni gramofon. Tako sta sedaj dva v tandemu. Balansirani pogon, ker sta motorja v kontrafazi da si izničujeta vibracije/cogging podobno kot boxer motorji (Porsche). To je bil cilj. V ta namen sem uporabil neraztegljivi jermen.
Kako se sliši bom povzel ko bo ura. Je pa genetska razlika v tipu zvoka. Glasba in prezentacija je ista, splošni pečat pa ne. Prvi vtis - najbolj se pozna na transparenci zvokov, posebej basov.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Mar 23, 2020 09:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slikce! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skrbno skrivam.
Potem sledi še serija poskusov z različnimi konfiguracijami pogona. S podvojenim pogonom se odpre kar nekaj možnosti za raziskovanje.

Lahko povem da sedanji pogon ne gre preko motorske kontrole in je s tem v teoretično slabšem položaju.
Kmalu se odpravim v poslušalnico v tretje nadstropje in me ne bo dol do kosila. hehe

lahko pa pogledaš slike iz sejma:
https://www.monoandstereo.com/2013/09/bruno-puhar-vertical-turntable.html
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej sedaj je še en tak motor diagonalno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Torej sedaj je še en tak motor diagonalno?

Simetrično - desno spodaj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2020 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj sem bil praktično cel dan v poslušalnici. Žurka.
Pauza za kosilo in potem do sedmih zvečer.

Hehe, v teh dneh slišiš marsikaj:
naprimer - sedaj se boste prepričali ali ste imeli srečno roko pri izbiri partnerja in pa - kavča.
Sreča, kavč sem zamenjal pred par meseci. Zdaj sedim na 'Olafu'.

Me pa je nasmejal en video od trieštinov:
Starko na cesti ogovori tip iz balkona: ...Anetta, come va con quarantena?..
(Aneta, kako je s karanteno?)
Ona pa njemu s hreščečim glasom nazaj : .. ma va mona, va...
Tip komentira: je en cukerček ta Aneta..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2020 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ena luštna v teh turobnih časih. Sem pustil v originalu, da mi nebi kdo očital da sem tak kot Boris Kobal.



Radio Banovina.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2020 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vice Ganda filipinski komičar, zgleda njihov Slakonja:

https://www.youtube.com/watch?v=munmXs6NnEU

in še ples na to temo:
https://www.youtube.com/watch?v=-TLw014PZoM
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2020 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O, kakšna uživancija.
Hifi dela 100 na uro, si ne morem zamisliti karantene brez tega.
-----------------------------------------------------------------------
Malo sem obujal spomine v stilu...'še pomnite, tovariši?'
Pa sem v namen razgibavanja po dolgem sedenju namontiral kable 4x2,5mm2 Qed en model štirižilnega za biwiring zvočnikov izpred 15let.
Ali igra? Ja, kaj pa če. Potem pa v roku pol ure povratek nazaj na 17mm2. Kot bi priklopil subwoofer, mogočnost, drama pa dinamika in pa pravilen tonalni balans.. ok, malo reality testa, malo fiskulture in predvsem nasmešek ob misli kaj vse smo dali skozi... no, še traja.
-------------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=gI_Lh2x1Vwk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2VCX5SxeNXt_FxdTxHTaf9PJBat17KCdVyrS2LHp_C94kxSIsaA8ALtxY

Sem gledal statistike po svetu na tem linku:
https://www.worldometers.info/coronavirus/
in je kar nekaj nelogičnosti okoli smrtnosti. Dohtar iz zgornjega linka govori o napačnem zdravljenju v Italiji, ki privede do katastrofalnega rezultata.
Zdaj, teorija zarote gor ali dol, kot on razlaga gre za sugerirano šablonsko zdravljenje. Ki, kot pravi, če zdravijo po priporočilih, čeprav napačnih, imajo čisto vest.
Bo zanimivo spremljati dogajanje še naprej, namreč Švedi normalno živijo brez karantene, šole delajo, trgovine, bari tudi. To isto so nameravali narediti angleži a so si premislili.
Dejstvo je, da v brk 11% smrtnosti v Italiji, Nemčija beleži pravi drobiž v primerjavi - en sam procent. In še marsikje drugje je tako. Oglejte si.

Dosti hitro se bo marsikaj izkristaliziralo. Do takrat si privoščimo to karanteno, ta luksus (hifi, seveda) Laughing
--------------------------------------------------------------
Ta boljši štos zadnjega tedna:
Takve panike nije bilo u selu sve od tada kad se doznalo da Radojka ima triper Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 03:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi kolega iz Berlina pravi, da so trgovine normalno odprte. Bauhaus, pohištvene trgovine, tehnika,...vse deluje.
Imajo edino prepoved zbiranja na prostem v večjih skupinah in prepoved odhoda v druga mesta.
Pri nas pa prepoved poslovanja.
Potem obljubijo državno pomoč v smislu plačila prispevkov in nadomestila plače, ampak pod takšnimi pogoji, da več kot polovica firm tega ne bo deležna. Bumbarjem očitno ni jasno, da če so prepovedali poslovanje, potem že iz tega naslova morajo izplačati odškodnino, brez kakršnega koli pogojevanja.
Pa zakaj delavcem minimalno plačo 700 €, vsem vladajočim in funkcionarjem pa 30% nižjo?
Vsi fukcionarji, vključno s čelavim kaplarjem in navzdol, naj dobijo minimalno plačo 700 €. Navsezadnje so oni plačani iz našega denarja.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Levaki ti še tega ne bi dali...bi dobil en velik k***c u šupak!
Več so dal migrantom, kot SLO državljanom! 2K/mes.!
Skrajni čas, da so se odfukal in da se nikol več ne vrnejo banda nesposobna!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlagam da se izogibamo politiki.
Drugače bomo zamorili ambasadorja in vse ostale, ki uživajo v poslušanju (ne političnih govorov, ampak glasbe).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 09:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Administrator: mislim, da tako politicno obarvani komentarji ne sodijo sem gor - navsezadnje je jacoby jasno nakazal nivo tovrstnih razprav. Ima narod dovolj prostora za tovrstno masturbacijo kje drugje.

@lightbit, si me prehitel! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 09:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No,no, za te stvari imamo volitve. Normalno je da se garniture menjavajo. Pri nas sicer bolj poredko, smo mladim zagraužali politiko ravno zaradi tega naboja polarizacij. Vsi smo bratje in drugače misleči niso sovražniki.

Sem te dneve v miru prebral The Crowd - Study of the popular mind od Gustava Le Bon-a. Delo je iz leta 1895 in je osnovno branje za razumevanje obnašanja množic. Pri čemer so množice vsake skupine od heterogenih (porote, parlamenti, uličnih množic..) do homogenih (kaste, kot vojska, delovni ljudje, sindikati, navijači..). Poleg Machiavellijevega Vladarja je ta bukvica obvezno branje za vsakega ki želi nagovarjati te množice ali vsaj razumeti mehanizem obnašanja.

Pravi, da gre življenje svojo pot neglede na vlado, politični sistem ali zakone. Je težišče na narodu in njegovih karakteristikah: njegovo sposobnost znajti se, organizirati se itd..
Prej se bomo zavedali tega, manj se bomo obremenjevali s politiki. Belgija je brez vlade že celo večnost, pa se ni nič ustavilo zaradi tega.
--------------------------------------------------------------------------------
Bolj kot ta kriza (nepotrebne?) panike je potrebno osredotočiti se na tisto kar sledi, kako bomo zalaufali proizvodnjo, da nas ne bo preveč oklestila ta pandemična avantura.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 31, 2020 10:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vodilo za to temo mi je bil audio v funkciji karantene, pri čemer bi se tudi izmenjalo mnenja okoli trenutne situacije. Sicer ne žolčno, ipak smo kot skupina naravnani na kulturo glasbe in estetiko poslušanja, karkoli si vsak predstavlja da to je.

Me pa preseneča mala aktivnost foruma. Je to želja ne 'okužiti' forum ali je strah paraliziral naše misli?

Pa naj spomnim, da je vsak stres škodljiv za imunski sistem. Užitek pri poslušanju dobre glasbe je odlična sprostitev in lahko samo krepi naš obrambni mehanizem.
Škoda samo da ni pametno zbirati se - kolektivno organizirati seanse poslušanja z debato okoli našega hobija.
------------------------------------------------------------------------------------
Me je pa včeraj šokiral predstavnik svetovne zdravstvene organizacije, ki odsvetuje uporabo mask. Češ da so celo škodljive - če se dotaknemo zunanjega dela, ki je lahko okužen. Halo? Če je na zunanjem delu maska polna virusov - kje bi končali ti virusi če bi bili brez maske? Na našem gobcu, valjda.
Lahko bi se samo omejil na opozorilo da se pazi ne dotikati se zunanjosti. Potem masko odložiš in naslednjič uporabiš novo. Odloženo masko pustiš en dan ali dva, da virusi pocrkajo in jo lahko ponovno uporabiš brez panike. Tako lahko s tremi maskami kolobarimo dokler so cele.

Ne vem zakaj - nehote sem pomislil da je okužba preveč?? zamejena in da si želijo malo pospešiti okužbe?? Je biznis okoli cepiv v ozadju?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe