Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

hreščanje zvočnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jobers2



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 19:37
Prispevkov: 12
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2020 21:05    Naslov sporočila: hreščanje zvočnikov Odgovori s citatom

zdravo
kupil sem triangle borea br03 in onkyo tx8270 . zvočniki odlični vse super ampak ko predvajam glasbo preko deezerja ali kateregakoli ponudnika preko wifi-ja preko ojačevalca je med glasbo slišat nekakšen hrestajoč zvok kot da bi bil zvočnik skurjen ( white noise al pa pink noise kot sem nekaj bral) zahrešči ko udari bas in pri visokotoncu se pozna oz vokalu. to se dogaja pri levem in desnem. ko sem poslušal preko bluetootha je blo ok potem kasneje so eni komadi lepo čisto delali nekateri spet ne. na daljavo je komajda opazit ko greš bližje pa je slišat. ne vem kaj bi ble še kakšne opcije. zvočniki so 8 ohmski sam mislim da to ni problem. ojačevalc sicer ima funkcijo pure sound ko se to vklopi je malo boljše ampak ti opet spremeni celo zvočno sliko. danes zjutraj mi je delalo super sedaj popoldne pa malo j.... a je mogoče odvisno kako je komad kodiran? vse kar sem poslušal iz telefona imam FLAC datoteke.
hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2020 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako vpliva spreminjanje glasnosti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jobers2



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 19:37
Prispevkov: 12
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2020 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

živjo
ja če povečujem glasnost je malenkost bolj slišat. zdaj sem dal na radio in dela ok kot pravim ene komade lepo predvaja pri enih je pa hreščeč prizvok zraven.
drugače v zvočnikih samih če se nič ne predvaja in dam na glas nič ne šumi. dogaja se pri predvajanju glasbe iz neta preko receiverja in tudi iz telefona če predvajam iz telefona preko bluetootha . res ne vem kaj naj bi to blo a je mogoče odvisno od tega kakšen zapis majo komadi kakšen bitrate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 00:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali če znižaš glasnost neha hreščati?

Lahko tudi da so posnetki zanič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jobers2



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 19:37
Prispevkov: 12
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 01:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce znizam glasnost je se akos prisotno. S3m pa nekako prisel do tega da jw to alisat aploh ko zacne bas delat in vokal ter viaokotonci.
Ko enkrt alisia se ne mores otepsti tega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi rekel da mora biti res nekaj narobe na izvoru.

Si preveril kontakte na zvočnikih, da ni kakšen slab stik?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jobers2



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 19:37
Prispevkov: 12
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kontakti so vsi dobri trdno prklopljeni brez da bi bli kaj vmazani sem jih sam delu oz. sem dal banance gor ampak to nima veze ker sem jih že kr nekaj naredu. res ne vem pr enih komadih je ok pr drugih spet ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa, če te hreščeče komade poslušaš na drugem sistemu (slušalkah)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jobers2



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 19:37
Prispevkov: 12
Kraj: NOVO MESTO

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2020 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja to nisem probal.
Na usb mi dela brez hrescanja pa radio tud in ostali ponudniki. Lahko da je kaj z deezerjem narobe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe