Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izidi novih albumov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja Mlakar na vinilu je super posneto..ravno poslušam.
Slikovni material in ovitek tudi zelo pohvalno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 24, 2020 18:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni pa naslovnica in zadnja stran Mlakarjeve "Štorje in baldorije" ni preveč všeč, bi raje videl artwork s kasete čez celotno naslovnico - tole se mi zdi bolj štos za na reklamo.

Zvok je pa v redu, tih background, kakšne stvari so miksane malce drugače kot s CDja, a ni pretiranih sprememb - včasih se mi zdi, da grejo kakšni remasterji mnogo predaleč v namernih spremembah.

Sem kupil tudi Vlado Kreslin - Kreslinovanje (2019) in Martin Krpan: Bogovi in Ovce (1988).

Kreslinovanje ni nič posebnega, rahlo zamazan posnetek z nekakšnimi nedefiniranimi odmevi, še najhuje je v prvih pesmih, potem pa se zgleda navadim na zvok, ali pa so ostali komadi malce bolje zmiksani. Ni tako slabo, da se ne bi dalo poslušati.

Martin Krpan: Bogovi in Ovce pa je tipična 80' posneta in masterirana plošča, ni noben remaster, s pozitivnimi in negativnimi platmi tega. Se je kar slabo postaralo... Smile
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 29, 2020 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zamudnike!

Tako, da ne boste rekli da vam nisem povedal. Čeprav je na uradni strani ZKP RTV napisano, da je LP razprodan so na voljo še zadnji izvodi Big Bang-u po 24,99 EUR.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2020 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najnovejše poročilo o LP plošči Iztoka Mlakarja.
Tudi sam sem za "štos ubodu" eno v BigBangu. Zelo korektno pakirano ter odposlanao preko Pošte Slovenije s sledenjem pošiljke. Vse BP pohvalno! Plošče so pa tudi v BigBangu preko vikenda razprodali.

Sem pa tudi poklical na ZKP RTV. Odgovorni pri njih so mi rekli, da se sedaj dogovarjajo o eventuelnem ponatisu do katerega bo skoraj zagotovo prišlo, seveda pa ne prej kot v parih mesecih. Kako naj bi to izvedli pa ne vem glede na to, da je bila to posebna omenjena izdaja za zbiratelje v omejeni, oštevilčeni nakladi 740 izvodov.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2020 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:


Sem pa tudi poklical na ZKP RTV. Odgovorni pri njih so mi rekli, da se sedaj dogovarjajo o eventuelnem ponatisu do katerega bo skoraj zagotovo prišlo, seveda pa ne prej kot v parih mesecih. Kako naj bi to izvedli pa ne vem glede na to, da je bila to posebna omenjena izdaja za zbiratelje v omejeni, oštevilčeni nakladi 740 izvodov.



Hmmm... nerešlljiv problem. Rolling Eyes Laughing
Namig: obstajajo tudi številke od 740 naprej! Za ekskluzivnost prvega natisa pa se lahko poskrbi tudi tako, da se s ponatisa umakne informacija, da gre za omejeno zbirateljsko serijo in številčenje, če to res toliko pomeni. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 03, 2020 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marsikomu predvsem zbirateljem to ogromno pomeni. Sem prepričan, če izdaja ne bi bila limitirana bi bila plošča še vedno na voljo, tudi glede na to, da je marsikdo kupil ravno zaradi tega po nekaj izvodov plošče. Po znatno višji ceni pa se že tudi pojavljajo na Bolhi.



Običajno je tako, da je omejena izdaja že ob sami izdaji nekaj posebnega ali ovitek ali pa plošča sama. Lahko bi naredili kakšne transparentne, zlate ali platinaste. Možnosti je res veliko. Običajni albumi so potem tudi nekaj cenejši limitirani pa dražji. Je pa na te stvari potrebno misliti že prej, ko je še veliko maneverskega prostora. Sedaj ga pa res ni več veliko. Me čudi, da pri ZKP RTV niso pri vseh izkušnjah že prej mislili na to. Seveda sedaj lahko izbrišejo tisti pripis na plošči ampak potem je to res "kr neki", da ne rečem kaj žlahtnejšega.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2020 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa je tudi iz te plate nehote ratala ena prava štorija. Takole o nadaljevanju na uradni strani ZKP RTV.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 08, 2020 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super!
Pa še 10% popusta, kar je OK, seveda če bo cena ista kot pri prvi seriji.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 19, 2020 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes ob 22:50 v oddaji OSMI DAN na TV SLO 1 intervju z Iztokom Malakarjem tudi o štorijah in baldorijah.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 20, 2020 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tiste, ki včeraj niste utegnili poslušati je tukaj posnetek. Od 26:00 min dalje o I. Mlakarju.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/osmi-dan/174679954
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 09, 2020 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Tako pa je na voljo že nekaj dni ponatis te plošče. Čas popusta ob nakupu pa se je zaključil včeraj. Ponatis posebne izdaje za zbiratelje v omejeni, oštevilčeni nakladi so izvedli tako kot se ne bi delalo oz. precej po "balkansko". Enostavno so nonšalatno naredili še 529 izvodov in sicer od številke 741 do 1269. Kaj pa bo npr., če bodo prodali tudi te izvode? "Nikome ništa" naredili še naslednji 500! Še tekst so pustili isti tako da je na koncu tudi ta postal skrajno zavajajoč. Tako, da sedaj zbiratelji ter tisti, ki ste kupili več izvodov kot neko investicijo lahko "pišete kući propalo." V svetu nasilcev glasbe pa tudi v drugih primerih se tako pač ne dela, če je omejena oštevilčena naklada ni ponatisov enakih izvedb in pika.

Iztok Mlakar-Štorije in baldorije LP prva izdaja


Iztok Mlakar-Štorije in baldorije LP ponatis


Za primer si lahko pogledamo enega zadnji odmevnih v svetu. Woodstock - Back To The Garden. V avgustu 2019 ga je izdala založba Rhino Records v 1969 izvodih, ki so bili seveda takoj razprodani pa jim ne pade na glavo, da bi naredili kakšen ponatis enake izvedbe.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lime



Pridružen/-a: Pet Mar 2019 19:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 11, 2020 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam da je drugi ponatis Iztoka Mlakarja se na razpolago. In da bodo v primeru razprodaje se enkrat ponatisnili. Tisti "zbiratelji", ki so nakupili več izvodov, samo zato da bodo kasneje ŠPEKULIRALI, pa naj se pod nos požvižgajo!!!

PS: to velja za vse "posebne" izdaje in vse "zbiratelje" špekulante, ki jih ta čas ne manjka

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Lovrencan



Pridružen/-a: Pet Maj 2011 17:08
Prispevkov: 396
Kraj: LNP

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 18, 2020 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem, da ni ravno nova izdaja, je pa dobra cena. Sam sem placal cca £170 (takrat je bila "normalna" cena okrog £240)
https://www.amazon.co.uk/Legacy-VINYL-Eagles/dp/B07HM5FDZ3/ref=sr_1_15?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1587237500&refinements=p_n_binding_browse-bin%3A382539011&rnid=382527011&s=music&sr=1-15
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 11, 2020 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izgleda, da so prišli na ZKP RTV "na okus" s temi "kao" limitiranimi izdajami LP plošč. Namreč po vzoru LP-ja I. Mlakarja so te dni izdali LP album-ponatis (180g) v omejeni nakladi 700 izvodov legendarnega LP-ja Pankrtov. Me prav zanima kaj se bo z njim dogajalo.

https://www.rtvslo.si/svet-zabave/glasba/po-dolgcajtu-slovenija-ni-bila-in-ni-vec-mogla-biti-ista/526747

Pankrti Dolgcajt LP

Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Naslednja
Stran 14 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe