Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3" woofer full range
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 02:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem se mogel zadržati, tako da sem 2 za probo naročil Razz

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SentinelAeon je napisal/a:
Zanima me samo ali bo tole primerno za to kar delam Very Happy Bom dobil kaj basa ven.

Če boš prav naredil boš dobil bas.
Fs je nizek, kar pomeni da lahko prideš nizko.
Qts je za boombox malo nizek. Kar pomeni da se boš moral bolj potruditi za bas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na Fs 59Hz bos seveda uspel nastepat bas s tem driverjem v primernem ohisju. Poglej ce obstaja 4 ohm verzija da nekoliko bolj izkoristis ojacevalec
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 20, 2020 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstaja 4 ohm verzija vendar sem namenoma naročil 8 ohmsko, saj pri 4 ohmih ojačecalec že malce trpi. V kolikor z glasnostjo ne bom zadovoljen bom naročil še 4 ohmsko verzijo. Sem pa naročil iz druge strani kjer je dokaj sprejemljivih 10 eurov poštnine (pri tisti prvi strani so hoteli preko 100 eurov poštnine)

Uporabil bom pasivne membrane. Te, ki sem jih naročil podatkov žal nimajo. Kakšen vpliv pa ima velikost ? Npr. če poskrbim da je površina pasivnih membran napram wooferju v razmerju 1:2 (se pravi 2 pasivni membrani toliko veliki kot woofer). Full range visaton speaker sem pa razmišljal, da bi ga čisto zaprl od zadaj, da ga ne bi woofer poškodoval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

definitivno loci FR od bass enot z locenimi volumni. Sam z Pasivnimi membranami ne delam, osebno raje uporabljam BR cev - vsaka varjanta ima svoje pluse/minuse.

BTW 100E za postnino je scam.

Objavi kaksno fotko progressa
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 21, 2020 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej full range zaprem v škatlico tako da bo zadaj popolnoma zaprt ? Vprašal bi še naslednje. Trenutno delam tako, da dam woofer na left kanal, full range pa na right kanal. Tako delam zaradi preprostosti, zaenkrat nisem opazil da bi zaradi tega kaj falilo ali čudno igralo. Ali se mi splača dodatno igrati s tem (se pravi da stereo pretvorim v mono itd.) ali pustim kot je ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem dobil zvočnike. Zdaj bi rabil preprost program s čimmanj podatki, ki jih vnesem notri in mi pove koliko basa bom imel pri kakšnem volumnu. Na strani kjer sem kupil zvočnik so napisani podatki za optimum size. Za ported piše 0.1 ft^3 kar znese 3 litre in dobim F3 60Hz. Se mi pa 3 litre zdi ekstremno malo, skoraj zveni predobro da bi bilo res. Morda lahko kdo bolje razloži ?

https://www.parts-express.com/dayton-audio-tcp115-8-4-treated-paper-cone-midbass-woofer-8-ohm--295-416
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah ja, no tukaj se pa pozna, da sem še začetnik kar se ozvočenja tiče. Zvočnik ima super bass, igra pa blazno potiho ko ga priklopim na 2x25W ojačevalec, v primerjavi s Visaton FRS8 30W je stvar opazna in dokaj neuporabna. Sklepam da tiči problem v sensitivity parametru ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, slabši izkoristek ima. To je cena nizkega Fs-a.
Majhni zvočniki imajo bas ali glasnost. Nikoli obojega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda da nisem naročil 4 ohmske variante, bi se verjetno poznalo malce bolj. Gledal sem video in mu je uspelo narediti dober bass, te zvočnike sem naročil in bom poskusil nekaj podobnega:

https://www.youtube.com/watch?v=Mu_qqW3nwrI

Imel pa bi 1 vprašanje. Recimo da bi hotel uporabiti samo 1 zvočnik, ojačevalec pa ima izhoda tako L kot R. Ali je kakšna možnost, da bi oba izhoda iz ojačevalca povezal na isti zvočnik in tako dobil 2x večjo moč ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 25, 2020 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko bi povezal v "mono bridge", ampak bi potem smel priklopiti samo 16 ohmske zvočnike.
To ne poveča moči, le napetost.
Odsvetujem, ker ni tako enostavno in ne boš dosegel tega kar hočeš (več glasnosti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zato sem ti ze zgoraj omenil 4 ohmsko varjanto driverja. Ce ojacevalec dopusca bridge vezavo lahko resujes zadeve tudi tako - boljsi ojacevalci pocetverijo moc kanala v takem rezimu, slabsi jo podvojijo/potrojijo. Moras pa vedeti na kaksni ohmazi je ojacevalec stabilen v stereo rezimu, da ves kaksno breme se lahko priklopis nanj....8 ohm nebi smel biti problem (pomeni, da bosta oba kanala delala v 4 ohmskem rezimu, moc obeh se bo sestela).

ce ne bo slo drugace bos moral narediti nek L-Pad da bos utisal full range.

Ko bos enkrat driver zaprl v ohisje bo percepcija da je glasnejsi. Z nekoliko visjim tuningom ohisja bos nekoliko pridobil na akusticni jakosti/glasnosti na racun nekaj nizine.

Ljudje smo manj obcutljivi na bass, morda je zato tak vtis pri tebi da je ta precej tisji od fullrangea.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je, da ima 8 ohmski ojačevalčič, ki je že zelo omejen tokovno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SentinelAeon



Pridružen/-a: Čet Feb 2020 2:19
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kakšen cenovni razred bi pa moral iti, da bi dobil nekaj z 3", 4" ali 5", da bi imelo spodobno glasnost in vsaj nekaj basa ? Tisti visatoni npr. so super glede glasnosti, glede basa pa žal čisto neuporabni glede na to da delam majhen prenosni zvočnik. Teli daytoni pa imajo super bas celo brez ohišja, vendar so tako tihi da je na meji uporabnosti v prenosnem zvočniku. Dayton ima 81.9dB at 2.83V/1m, visaton ima 88dB at 1W (še vedno ne vem čisto dobro ali lahko 2.83V in 1W enačim oz. kako primerjam obe vrednosti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 26, 2020 23:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Višji cenovni razred verjetno ne bo prinesel glasnih zvočnikov z veliko basa.
Večji driver pa lahko prinese več basa z več glasnosti.

2.83v je 1W pri 8 ohmskih zvočnikih, ampak to vsak malo po svoje definira.

Zakaj ga ne bi dal v škatlo? Ta pač ne igra visokih frekvenc in nizkih ni toliko ker ni v škatli, zato se zdi še toliko tišji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe