Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hdmi ARC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 13:20    Naslov sporočila: Hdmi ARC Odgovori s citatom

Jaz nimam izkušenj z tem pa bi me nekaj zanimalo:
Zvočnike imem povezane z televizorjem preko arc povezave in sedaj vsakič ko vklopim tv se vklopijo zvočniki kateri predvajajo zvok. Je to normalno oz se da to kje izklopit, da ne zbudijo zvočnikov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 13:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izklopiš zvočnike (jim vzameš 220V). Jih priklopiš na 220 mrežo ko se ti zahoče. Magari preko razdelilca s stikalom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce se ne motim, je ARC sicer obicajen HDMI, ki pa ob vklopu TV sprejemnika komunicira z napravami, ki so povezane prek tega porta. Pri meni sem se te tezave ognil tako, da sem uporabil drug HDMI port. Predpostavljam, da tudi tvoj TV razpolaga z vsaj tremi. Prestavi kabel na drug HDMI port.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, arc uporabljam za zvok iz tv na zvocnik, kar je ok.
Edino nočem da avtomatsko zbudi zvočnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 19, 2020 15:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem, kot kaze, pisal zmedeno. Jasno, da uporabljas ARC za povezavo z zvocniki. Lahko pa jih povezes s katerimkoli HDMI-jem na TV-ju. Pri meni na Panasonicu je le en HDMI tak, da ob vklopu TV-ja ozivi tudi aparat, ki je priklopljen prek njega. Zato poizkusi, kaj se zgodi, ce kabel preprosto prestavis na drug HDMI port.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Ne, arc uporabljam za zvok iz tv na zvocnik, kar je ok.
Edino nočem da avtomatsko zbudi zvočnike.


Predvidevam, da gre za zvočnike iz teme nova igrača je doma, sam omenjaš, da ima zvočnik tudi optični vhod. Poveži zvočnik s TV-jem z optičnim kablom.

V primeru, da želiš kljub temu uporabiti HDMI kabel bo treba pogledati v TV nastavitve, če je možno izključiti samo avtomatski vklop zvočnikov, ARC pa kljub temu ostane vključen. Dvomim, da taka nastavitev obstaja?

To kar predlaga epic, po moje ne bo šlo, ker ARC pomeni, da ti TV pošlje avdio v digitalni obliki zvočniku, to pa lahko pošlje samo iz ARC HDMI-ja, ostali HDMI na TV so enosmerni in lahko samo sprejemajo signale. (tu je mišljen avdio signal v digitalni obliki.)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V nastavitvah TVja in AVRja se nastavi točno obnašanje HDMI povezave. Lahko se nastavi da se AVR prižge, ko se prižge TV, ali pa ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To zadnjo opcijo bom probal poiskati, drugače pa razmislim ali gre na optiko oz ostane kot je, počasi se navajam na to opcijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe