Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 18:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre preko BT na slušalke, avto...
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ima kdo kakšne izkušnje s to napravo, ki sliši na ime PS Audio Stellar Gain Cell DAC ali skrajšano SGC. Je naslednik NuWave DSD.





lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 01:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Ali morda kdo pozna, če sploh obstaja kakšen, DAC, ki bi imel zanko (processor loop), za namen, da se vhodni digitalni signal pred D/A pretvorbo procesira na ločeni napravi. Torej po principu, kot je to na analognih ojačevalnikih le da v digitalni domeni.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi potreboval zanko?
Ali ne moreš dati procesorja pred DAC?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 12:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Pozdravljeni!
Ali morda kdo pozna, če sploh obstaja kakšen, DAC, ki bi imel zanko (processor loop), za namen, da se vhodni digitalni signal pred D/A pretvorbo procesira na ločeni napravi. Torej po principu, kot je to na analognih ojačevalnikih le da v digitalni domeni.


Okto research - DAC8 PRO to ima https://www.oktoresearch.com/dac8pro.htm

Vhod je AES/EBU, lahko ga preusmeriš na USB na zunanjo napravo (DSP...), nato nazaj po USB do DAC. Morda pozna to tudi njihova stereo izvedba, oz. bo poznala, ko pride na trg januarja.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zakaj bi potreboval zanko?
Ali ne moreš dati procesorja pred DAC?


Moj procesor DSPeaker Antimode Dual core 2.0 ima le en optični digitalni vhod, jaz pa bi potreboval vsaj dva, zato iščem neko tako napravo, a dvomim, da obstaja kaj takega, razen morda kakšne profi variante, kot jo omenja @Right-Fi, kar pa v mojem primeru ne pride v upoštev, ker ima procesor, kot sem že omenil, le optične priključke.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S/PDIF splitter morda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
S/PDIF splitter morda?


Ti to resno al kaj? Confused
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
S/PDIF splitter morda?


Ti to resno al kaj? Confused

Ta ni pravi, ker ima en vhod in dva izhoda. Nisem natančno pogledal Embarassed, ker sem iskal samo simboličen primer.

Morda nekaj takega: https://www.amazon.co.uk/Portta-Toslink-Switch-Switcher-Control-Black/dp/B00KDZEWWO

Lahko pa da nisem razumel problema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1531
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 15, 2020 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavi en rabljen DAC, ki ima več digitalnih vhodov in digitalni izhod (passthrough) in ga uporabi kot splitter. DSP daj vmes, na koncu pa ta pravi DAC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2020 12:11    Naslov sporočila: Dac Odgovori s citatom

Zdravo!
Do zdej sem večinoma predvajal samo CDje preko cd-playerja in poslušal radio (preko receiverja, kateri je kot pre). Imam pa stereo integriran ojačevalec.
Zdaj pa sem razmišljal v smeri PC-ja vrjetno kakšen mini mac z roon platformo, + dac z MQA. Kateri dac bi nabavu do 1k €. Zdajšnji sistem je bil cca 2k.
Lp, Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gargmukul121



Pridružen/-a: Pon Nov 2020 10:19
Prispevkov: 1
Kraj: texas

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2020 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil sem da na ta način bom rešil veliko problemov, glede na to da načrtujem kupit tudi Squeezebox in začet dolgocajtno proceduro prenosa vsega s CD-jev na trdi disk. mxplayer mxplayer for pc

Nazadnje urejal/a gargmukul121 Sre Nov 11, 2020 10:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bi rad odpiral nove teme, torej: Sistem, ki ga imam, je digitalne narave, vir je CD E.A.R. Acute Mk.3. Slednji se lahko obnaša tudi kot DAC, možnost priklopa zunanjih digitalnih enot preko COAX ali toslink vhodov. Aparat je bil vrsto let v uporabi zgolj kot CD, nedavno pa mi je bilo omogočeno 'gostovanje' na prijateljevem Sinology NAS pogonu. Vprašanja, ki se mi zastavljajo so naslednja:

- glede na dejstvo, da CD od zunaj prebavi le digitalen signal, je nesmotrno kupovati streamer z vgrajenim DAC-om. Trenutno je v uporabi Googlov Music Chromecast, priključen prek optike. Me pa zanima - ali (če sploh) bi bil zvok pri uporabi boljšega stremerja glede na to, da mu ni potrebno početi nič drugega, kot sprejeti in dostaviti signal v CD-jev DAC boljši, kot je v kolikor uporabljamo low-budget streamer tipa Chromecast?

-pri kablaži v sistemu sicer nisem skoparil. Koliko se po vaših izkušnjah pozna prehod na boljši optični kabel?

Upam, da bo zanimalo še koga. Vsem se za odgovore lepo zahvaljejem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Excalibur



Pridružen/-a: Sre Avg 2008 11:43
Prispevkov: 15
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Digitalni izhod deluje super.
Tukaj si lahko ogledaš meritve in komentarje:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-chromecast-audio-digital-output.4544/

Sam ga uporabljam v navezi s Tidalom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 10, 2020 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odličnost je moč doseči le s souporabo Roon-a. Zanimivo pa je, da je v oceni Roon platforme moč prebrati kako se slednja izvrstno obnese v kombinaciji s Tidalom, razlaga za uporabo z NAS-om pa je - kar je na NAS-u, taksen bo zvok. Pa smo tam...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 95, 96, 97 ... 115, 116, 117  Naslednja
Stran 96 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe