Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

E-bay in Pay Pal??
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 26, 2009 18:40    Naslov sporočila: E-bay in Pay Pal?? Odgovori s citatom

Živjo. Zanimajo me vaše izkušnje z nakupi preko e-baya in plačevanjem z Pay Pal. Če mi malo opišete kako to poteka in kako se vam zdi to varno. Zanima me ker bi si mogoče kupil kakšno dražjo hi-fi komponento novo (1000 eur), če bi dobil kaj ugodnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2009 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je že neka tema o e-bayu in pay pal-u. Sicer pa, če ima prodajalec 100% positive feedback (in če malo prečekiraš odzive prejšnjih kupcev), potem ne boš imel nobenih problemov. Tud paypal je zanesljiva in kupcu prijazna zadeva, tako da so skrbi odveč. Je pa fajn, če malo prebereš kako se z enim in drugim dela in veselo na delo Smile

Jaz sem že kar nekaj kupoval preko e-baya, pa ni bilo problemov. Med drugim sem si na tak način kupil squeezebox-a.

Edino kaj moraš pazit je to, da bo prodajalec robo poslal v Slovenijo! V nasprotnem primeru se lahko lepo zafrkneš (obvezno preveriš kam bo robo sploh pošiljal). Če nima navedene Slovenije za pošiljanje, se z njim probaj zmeniti preko maila.


Obilo uspeha pri nakupu


Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2009 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Le da se oglasim vis-a-vis svojega zadnjega nakupa vrednega cca 500 eurov.
Komponente nisem plačal po PayPalu (kar mi prav da vam povem ni bilo všeč, vendar sem prej že imel nekaj takih nakupov, preko SEPA01 pl. naloga) in poglej:
100% povratneža na e-Bayu bi najraje popljuval ko ga vidim, da ne povem nekaj hujšega.
fant je poslal zadevo po f.... Hermesu (če je sploh?)
pač pa so me tisti "poiskali" 3-krat, me niso našli in odnehali, ker
naj bi Hermes določenega prejemnika poiskal le 3-rat , nato pa odnehal, ne da bi pustil paketa nekje v pošti ali kaj podobnega.
Očitno me je bodisi fant zaj... bodisi so tisti kreteni iz Hermesa res takšni.
kakor koli sem ostal brez komponente in brez denarja, kljub temu da mi se obeta da mi "pošten" fant iz Nemčije nakaže denar nazaj na IBAN.
e-Bay nikoli več.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2009 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je pa res zaj...no, želim ti da bi dobil ta denar čimprej nazaj. Zakaj pa ne zaupaš pay palu??

lp, ambro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 27, 2009 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor - za Hermes je v SLO dostava prek podjetja DPD - IN DA - točno tako se obnašajo ...
"kao" 3x poskušajo dostavit - potem pa paket "izgine" (običajno se valja v njihovem centralnem skladišču) ....
Sem pa opazil, da se ta vzorec pojavi, kadar je paket resneje poškodovan (s tem pa običajno tudi vsebina) ... kadar je pa paket napoškodovan - je pa dostavljen BP in "po reglcih" ...

Pokliči DPD in zateži da naj ti pripeljejo paket ...
Oz morda še bolje, da ga greš osebno v skladišče iskat, imej s sabo nekaj za fotkat stanje paketa ipd ...

In mislim, da se bo izkazalo, da je prodajalec tu dejansko nedolžen in nič kriv ...
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 02:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Primoz, res nisem vedel za DPD,
Jer ko poiščemo na spletnih straneh Hermesovih
sodelavcev sploh ne najdemo.

...se pravi da je le-ta najbrž še vedno v Slo?
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 02:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
To je pa res zaj...no, želim ti da bi dobil ta denar čimprej nazaj. Zakaj pa ne zaupaš pay palu??

lp, ambro


No, najraje ravno njemu zaupam.
Ampak fant enostavno ne ponuja te opcije.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In obvezno pofotkaj z fotoaparatom na filem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 13:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Hvala Primoz, res nisem vedel za DPD,
Jer ko poiščemo na spletnih straneh Hermesovih
sodelavcev sploh ne najdemo.

...se pravi da je le-ta najbrž še vedno v Slo?




Ja DPD so fenomen, koliko različnih pošiljk "prestrežejo" ... meni so že dostavljali pošiljko poslano z NL nacionalno pošto, pa paket poslan prek FR nacinalne pošte pa obvezno seveda kar je poslano prek DPD in pa, kot rečeno, Hermesa pa mislim da bi se še kak primer našel ...

Skratka - jutri bodi vztrajen in zateži DPD. Zelo verejtno te bodo najprej na vsak način poskusili prepričati, da to pa že ni pri njih,m ker da tak tracking number pri njih ne obstaja (seveda ne, mkio pa imaš ti original Hermes trck number, oni so mu pa dodali svojega) ....
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 19:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z BA kartico je možno odpret pay-pal račun, slišal sem da je, ampak meni ne prime?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Z BA kartico je možno odpret pay-pal račun, slišal sem da je, ampak meni ne prime?


Saj ti na paypal strani vse piše in ne samo to...tudi logotipi kreditnih kartic so narisani Exclamation Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 28, 2009 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za PayPal moraš imeti MC/Visa kartico, kolikor se spomnem sedaj iz glave. Jaz samo še preko eBaya kupujem, zelo poredko preko Bolhe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Numb je napisal/a:
Z BA kartico je možno odpret pay-pal račun, slišal sem da je, ampak meni ne prime?


Saj ti na paypal strani vse piše in ne samo to...tudi logotipi kreditnih kartic so narisani Exclamation Question
Katero kreditno pa naj vzamem, je sploh važno?

Ali lahko vpišem od punce kartico, registriran sem že le že kartico moram vpisat. Bodo kake komplikacije? Ali pač na novo registriram njo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PrimozS je napisal/a:
Viktor je napisal/a:
Hvala Primoz, res nisem vedel za DPD,
Jer ko poiščemo na spletnih straneh Hermesovih
sodelavcev sploh ne najdemo.

...se pravi da je le-ta najbrž še vedno v Slo?




Ja DPD so fenomen, koliko različnih pošiljk "prestrežejo" ... meni so že dostavljali pošiljko poslano z NL nacionalno pošto, pa paket poslan prek FR nacinalne pošte pa obvezno seveda kar je poslano prek DPD in pa, kot rečeno, Hermesa pa mislim da bi se še kak primer našel ...

Skratka - jutri bodi vztrajen in zateži DPD. Zelo verejtno te bodo najprej na vsak način poskusili prepričati, da to pa že ni pri njih,m ker da tak tracking number pri njih ne obstaja (seveda ne, mkio pa imaš ti original Hermes trck number, oni so mu pa dodali svojega) ....


Tudi sam sem prejšnji teden naročil neke cd-je iz Nizozemske ki jih je prodajalec poslal s TNT pošto in spet mi jo je dostavil DPD. Ne razumem kako to, glede na to da imamo pri nas tudi TNT. Ko je pa šofer DPD-ja odprl svoj kombi me je pa skoraj fršlok Mad Paketi so bili dobesedno razmetani po celem kombiju in to tako, kot da bi jih nekdo namerno metal notri z razdalje desetih metrov. Hvala bogu cd-jem se ne more kaj dosti zgoditi, ampak boge komponente če jih takole prevažajo! Res ne vem kaj je narobe s to firmo, ko naročiš nekaj po DHL-u ali UPS pride vse tip top pošlihtano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 29, 2009 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja tole s TNT tudi meni ni jasno .... ker sem tudi jaz že imel enak primer ...

Moogče bi bila rešitev, če spišemo neko skupno "peticijo" s kratkim opisom posmaeznih negativnih izkušenj in posredujemo zadevo ustrezni državni instituciji, ki bi moral nadzirati poslovanje tovrstnih služb.
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe