Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kondenzatorji na kretnicah
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

miŔolin je napisal/a:
Kar bi naj
bilo vrednost 2,2 oz 3,3 uF kaže vrednosti ranga nF - torej ca.1000x veĆØ.
Ker nimam nekih izkuÅ”enj z merjenjem kondenzatorjev me zanima, ĆØe
obstaja kak razlog zaradi katerega bi naj multimeter ne bi sposoben meriti
filmskih kondenzatorjev? Oz. kako naj si razlagam te meritve? Da iz
nekega razloga držijo? Vizualno izgleda vse ok.

BTW...


2.2uF = 2200nF
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vgrajenih ne moreÅ” meriti, sploh pa s ĆØim jih meriÅ”? Folijski se ne spreminjajo. Elektroliti se posuÅ”ijo ali jih napihne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja jacoby, pardon m, ne n. Smile

multimeter ima na skali tudi merilec za kapacitativnost do nizkih vrednosti.

joztom)
aha. tu je torej problem. bi se ti ljubilo napisat zakaj ne? spraŔujem zato,
ker ne razumem, zakaj mi kaže prave vrednosti na elektrolitih, ne pa na
folijcih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 30, 2016 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elementi okoli, samo vezje, prsti, kabli multimetra, vse vpliva na meritev. Torej element ven in ne se dotikat s prsti kontaktov ob merjenju. Res, da ima skoraj vsak multimeter to meritev, ampak kaj pokaže je pa drugo. Jaz Ŕe mojemu Fluketu ne verjamem kar tako. Za Ŕpule so pa posebni merilci L-meter, pa Ŕe postopek je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 31, 2016 00:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, sem sicer pazil, da sem nisem niĆØesar dotikal s prsti, ampak zgleda da je vpliv vezja dovolj velik. Sicer pa ja... kaj ta multimeter kaže in kaj je res sta najbrž res dve razliĆØni zadevi... Å pul pa itak ne bom meril, tako da to ni problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Mi lahko svetujete kje se pri nas lahko kupi HIFI kondenzatorje? RazmiÅ”ljam o menjavi zaradi starosti aparature. Gre se za Aerovox kondenzatorje, katere najverjetneje ne bom dobil in jih bom nadomestil z ĆØim bolj primernimi.

Vem za spletno trgovino Mouser, zanima pa me ali se da dobit tudi pri nas kaj?
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MarsAudio (folijski)

ƈe gre pa za elco, potem Mouser, Farnell, Distrelec
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Sre Dec 25, 2019 12:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Druga opcija je Keno (zastopnik za Visaton).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aerovox dela ali pa ne dela. ƈe delajo, pusti na miru. Gre za folijske kondenzatorje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 15:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen PURPLE,

se strinjam z joztomom, Aerovox je v redu, poglej ĆØe ima kake fiziĆØne nepravilnosti (napihnjenost, napake ne zunanjem ovoju), ĆØe imaÅ” možnost jim pomeri kapacitivnost in ESR. Fotografija kretnice bi zelo pomagala za oceno predelave. Velikokrat je problem v napaĆØni razvrstitvi elementov na ploÅ”ĆØi. NajveĆØkrat so tuljave preblizu ena zraven druge in vse v istem horizontalnem polju, ĆØe se to premesti ali obrne, je velik napredek. ƈe boÅ” vseeno menjaval kondenzatorje, ne priporoĆØam takih, ki imajo Å”okantno vpadljiv vÅ”eĆØen prizvok (nekateri izdelki zelo priznanih firm), zelo pa pazi, da boÅ” na obeh kretnicah naredil identiĆØno, tudi kondenzatorje enako obrni na eni in drugi (ĆØeprav so nepolarizirani je zvok razliĆØen kakor jih obrneÅ”). Uporabljaj izkljuĆØno MKP tip kondenzatorja, po možnosti cilindriĆØne oblike, kockasti naj bojo sekundarna opcija. Pametno je narisati shemo kretnice, velikokrat je shema bolj hojladri in se z malimi popravki lahko bistveno pridobi na zvoĆØni sliki (fazna linearnost).
Mars audio je dober naslov za nabavo kondenzatorjev, ĆØe se pa zadovoljiÅ” da kondenzator nima napisa Hi-Fi, pa je domaĆØa Iskra MKP prvoklasni izdelek.

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat delata. Ob izklopu konĆØne stopnje je zvok v zvoĆØnikih Å”e kakÅ”no sekundo. O menjavi razmiÅ”ljam ker so stari 30 oz veĆØ let. Menjal bi glavna dva 29.000uF 80VDC, vijaĆØno privitje. Kondenzatorja sta velikosti 0.33 ploĆØevinke. Gre se za kondenzatorja v konĆØni stopnji. Nisem naÅ”el ustrezne teme, zato sem pisal sem.

Hvala za nasvet in linke.
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mnja, naslov teme je kondenzatorji na kretnicah za zvoĆØnike.
Ti, ti, ti!
Se odpre nova tema, ne vem zakaj se tukaj vsi bolijo odpirat novo temo, na drugih forumih se celo zaklene temo, ĆØe ni aktivna par mesecev, kar je zelo prav

OK, ojaĆØevalnik in novi kondenzatorji itak. A Å”e najmanj so potrebni (ponavadi) menjave tavelikih napajalnih kondijev. Najbolj kritiĆØni so tamali, Å”e posebno ĆØe so blizu vroĆØih podroĆØij. Tako da, ĆØe menjujeÅ” menjaj vse, ĆØe pa se ti tavelikih zaradi stroÅ”ka ne da menjati, pa jih vsaj pomeri, znajo biti boljÅ”i od novih (ĆØisto resno). Nabavlja se pri tavelikih že prej omenjenih internetnih ponudnikih (jacoby spisek), tudi lokalna Chiptehnika ima kar nekaj Panasonic FC, FR ki so zelo audio primerni, osebno imam rad tudi Rubycon ZLH, Nichicon Golden, Elna Silmic in podobno. PriporoĆØam da narediÅ” meÅ”anico raznih tipov, tudi v odvisnosti od namena v ojaĆØevalniku, ker kdor je v ojaĆØevalnik dal isti tip kondenzatorja se mu je tipiĆØni Å”templ zvoka multipliciral skozi ves ojaĆØevalnik - neposluÅ”ljivo.
To da zvok igra Å”e kako sekundo je znak, da so kondenzatorji Å”e živi, da nimaÅ” zaÅ”ĆØitnega releja na izhodu konĆØne stopnje ali pa da so releji zalepljeni.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni zasĆØitnega releja, zato sem napisal, da Å”e igra glasba ob izklopu stikala. Tako vem, da Å”e imajo življenja v sebi. Gre se za Threshold SA3. Gledam pri Mouserju, tam okoli 40ā‚¬ oz veĆØ me stane en velik kondi. Imam ojaĆØevalec na servisu, bom prosil serviserja, da premiri tamale kondenzatorje. Ti so bolj na udaru, ker je ojaĆØevalec A razreda.

Prosim, ĆØe administrator prestavi temo v novo temo: kondenzatorji v HI FI aparaturah.

lix, hvala za odgovor.
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tamale kondije ni kaj merit, kar zamenjat. Tavelike se zaradi visoke cene pomeri.
Na sejmih se vĆØasih najde kak kondenzator po ugodni ceni, recimo kaki Hitachijevi 20.000 uF za par deset evrov. A kot reĆØeno najprej menjaj tamale, ĆØe je potrebno. Jaz ponavadi tudi dodam relejno zaÅ”ĆØito na izhodu, ĆØe so dobri releji ni nobene degradacije zvoka.
...
Gledam
https://www.bing.com/images/search?q=Threshold+SA3&form=HDRSC2&first=1&cw=1846&ch=979
ni kaj dosti menjavat na tej maŔini, bi pa pogledal možnost menjave integrirca za kaj novejŔega in boljŔega.
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 25, 2019 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KonĆØna je nova pridobitev in bo morala služit Å”e lep ĆØas. Zato je na servisu. Zvok mi odgovarja, zvoĆØnike lepo poganja prav tako kontrolira.

NovejÅ”e kvalitetne komponente znajo bit precej drage, zato sem se odloĆØil za "vintage" na "dobrem glasu". Pa to ni veĆØ stvar teme o kondenzatorjih.
_________________
HI FI - balzam za uŔesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe