Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Elekit tu-8200r
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 11:29    Naslov sporočila: Elekit tu-8200r Odgovori s citatom

Živjo.
S frendom sva na mojo pobudo nabavila Elekit tu-8200r. Precej sem prebral na netu, pa se vedel, da prav faliti ne morem. Ni prav grozno drag, kakor vzameš, za na blef in igračkanje vseeno malo preveč, zato sem ponudil frendu, če bi šla pola-pola, pa se nama je obema zdela to prav dobra ideja. Če je komu ok, ga odkupi, ali pa se ga proda, pa potem niti ne zgubiš toliko, kot če bi sam kupoval.

No skratka gre za torej KIT varianto. Nimam znanja o elektroniki, morda res čisto osnovno, ampak je itak tako dobro označeno vse, da nimaš kaj. Pa še prav luštno mi je sestavljat, lotat, že od Legic in Revela dalje Smile

Nasploh je zelo kvalitetno narejeno, precizno. Materiali kvalitetni, vse paše skupaj v nulo. Že ko odpreš paket ti je jasno, da je top izdelek.

Amp ima možnost delovanja v treh načinih, triodni, ultralinear, pentodni. Zraven sem vgradil še preklopnik med triodnim in ultralinearnim, zato, da ni treba odpirat in jumperje premikat. Drugače pa je autobias in sprejme različne power lampe, 6L6GC (te pridejo zraven - JJ), 6CA7, EL34, KT88, 6550, KT66, KT90. Moč je v triodnem 4W v UL/pentode pa 8W.

Presenečen sem kako veliko dobiš za malo denarja. Ne vem kaj bi lahko bilo še prav ekstra bolje. Vsaj pač torej na moje Zu Audio, ki imajo dovolj nekaj kvalitetnih W.

Ena lepa pesmica posneta s telefonom:
https://www.youtube.com/watch?v=cLgkSulj6gg



Lp, G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je s poštnino in drugimi sitnostmi, dajatvami?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A veš, da sem nabavil kar preko ene poljske firme, ki jih zastopa, pa je prišlo ceneje kot, če bi direkt nabavil. S poštnino vred 840€. Drugače je pa mislim, da 700 usd pa potem poštnina, pa na vse to 22% ddv, pa 5% carina, pa še neki stroški carinske pošte, si pa hitro na jurja ali več. Tudi Hificollective ga ima za malce pod jurja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za kaj se to uporablja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
A veš, da sem nabavil kar preko ene poljske firme, ki jih zastopa, pa je prišlo ceneje kot, če bi direkt nabavil. S poštnino vred 840€. Drugače je pa mislim, da 700 usd pa potem poštnina, pa na vse to 22% ddv, pa 5% carina, pa še neki stroški carinske pošte, si pa hitro na jurja ali več. Tudi Hificollective ga ima za malce pod jurja.

Hvala za info.
Če bi dodal še link do poljakov bi bilo super.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Za kaj se to uporablja?

---------------------------------------------------------------------
Če si omisliš kaj takega:
https://www.youtube.com/watch?v=M8H3Wx80V3Y

potem si lahko omisliš tudi en Elekit single ended ojačevalec. In imaš nekaj kar zelo diši po naj užitkih ki jih hifi lahko nudi; brez dolgoročnega kredita.
Plus, imaš priključek za slušalke, ki so tako na max možnem ojačevalcu (ok, tega cenovnega ranga) a še vedno samo dva štadija ojačanja, single endedi klasa A, lampe. Sorry, če je malo. Vse to gratis za slušalke ..

ps: holografija na zvočnikih, če posnetek omogoča, je posebna izkušnja.. lampaški single endedi nimajo problemov s tem.
------------------------------------------------------------------------------------
Glede moči; na Cornwall lV s 102dB/W še vedno pride z malo vati preko 110dB, kar je isto kot če na 87dB/W zvočnik priključiš 200W ojačevalec.. Pa še grem stavit, da bo bolj polno in impozantno zvenelo s Cornwallom. Guttenberg pravi da kadar model Forte pritiska - to isto novi Cornwall opravi z lahkoto.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za razlago. Enkrat bi želel slišati lampaša, ki dobro igra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odločam se še ali bi nabavil Zu Audio Druid V, ali pa Klipsch Forte III.

Poljaki: http://getaudio.eu/en/elekit-tu-8200r-6l6gc-single-tube-amplifier-diy-kit/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Hvala za razlago. Enkrat bi želel slišati lampaša, ki dobro igra.


Joztom @ to željo si lahko izpolniš tako, da greš poslušat mojo Kronzillo SXI, ki je trenutno v ASu na Parmovi. Edini pogoj je, da se pred resnim poslušanjem ogreva vsaj 1 uro.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav vesel bi bil. Se javim na PM.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko tudi pokličeš. Moj gsm je pod postom ob okvirčku ZS.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 21, 2019 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Odločam se še ali bi nabavil Zu Audio Druid V, ali pa Klipsch Forte III.

Poljaki: http://getaudio.eu/en/elekit-tu-8200r-6l6gc-single-tube-amplifier-diy-kit/

Hvala za link, razmišljam razširiti izbiro ojačevalcev.

ps. Forte ima pasivni basovec odzadaj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 23, 2019 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

EleKit TU-8600R with Klipsch RP-600M loudspeakers
As much as I cherish the supreme musical pleasures generated by the DeVore Orangutan O/93s ($8400/pair) driven by the First Watt SIT-3 ($4000), I was overwhelmed by how precise and electrifyingly beautiful the EleKit TU-8600R sounded driving Klipsch's RP-600M loudspeakers ($549/pair), which are reviewed elsewhere in this issue. I would never have predicted this (footnote 3).

The combo of DeVores and First Watt costs $12,800, plus cables. The EleKit and Klipsch RP-600Ms together cost only $2600, but musically and sonically satisfied me as much as if they cost $26,000. To my complete surprise, this pairing exceeded the Orangutan+SIT-3 combo in apparent speed, tightness of bass, and boogie PRaT fun factor. The TU-8600R powering the RP-600Ms, sourced by the Chord Qutest DAC ($1895), created a complete under-$6k system, including cables and stands, that I'd be hard-pressed to improve on.

This is what I call value for money.

https://www.stereophile.com/content/gramophone-dreams-27-elekit-tu-8600r-amplifier-kit-page-2

Ta Elekit je sicer model s 300B direktno gretimi triodami, pa kljub temu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 12:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živ.
Zanima me kdo v Slo bi mi izmeru lampe in povedal kolk življenske dobe še majo pred sabo. Nej bi bile sicer skoraj nerabljene, ampak bi vseeno rad preveru. Po možnosti na Štajerskem.

Gre se pa za GE 6550.

Naj ob priliki še povem, da so to res krasne lampe, uravnotežen žameten zvok, npr. vs. NOS Svetlana se skrijejo.

P&L G
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 03, 2020 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor poznam to tematiko, ti nihče ne bo mogel izmerit, koliko življenske dobe še imajo lampe!!
1. Ker nima podatkov, kakšna je bila lampa ko je bila nova!

2. Staranje izraba je odvisna od obremenitve. Če je lampa na 100% obremenjena imajo nekatere lampe po nekaterih podatkih cca 1000 do 2000 ur življenske dobe. To je orientacija, ker v dobro konstruiranem ojačevalcu lamp nikoli ne priganjamo do skrajnih meja beri do 100% ali celo večje obremenitve. Ko je lampa obremenjena z cca 70 do 80% moči, se življenska doba zelo podaljša – težko napovedat za koliko, ampak vsaj za 2 do 3 krat.

3. Kdorkoli ti bo izmeril lampe, bo lahko izmeril samo kakšno je stanje v trenutku meritve. Meritev ti lahko pokaže + ali – odstopanje od standardnih – zagotovljenih – podatkov ki veljajo za nove lampe. Če je meritev lampe v + so zelo dobre možnosti, da bo zdržala in delala kot nova.

4. Lampam ne padajo zmoglivosti linearno ampak jim tokovna zmoglivost v prvih nekaj 1000 urah upade samo malenkostno. Ko začne lampa opazno slabeti, se njena življenska doba zelo hitro zaključi.



-Ko sem enkrat iskal podatek kakšna je življenska doba za 300b elektronko, sem našel podatek, da ima originalna Westrn Electic 300b življensko dobo 40.000 ur??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe