Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Erzetich Audio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, se opravičujem ker si izgubil toliko časa in denarja. Rolling Eyes Laughing

Lahko kupiš tudi drago čarobno napravo, ampak dvomim da ti bo kaj bolj všeč, razen ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
LBaudio je napisal/a:
nisem nikjer omenil da se slisi odmev, trdim samo, da to zal ne more delat na nacin kot ti to nam predstavljas.
ko en kanal zakasnis to pomeni, da do zvok drugega kanala prej prisel do usesa kot drugi zadelayan kanal in poslusalec bo dobil vtis, da zvok prihaja iz nezadelayane strani.....podobno je tudi z balansom - glasnejsi bo pogojeval smer.... point za stereo je da oba kanal prideta do poslusalca popolnoma ob enakem casu (ce sedimo na sredini med zvocniki ali ce uporabljamo slusalke)...nabrz ne delayas kanala za 100ms+ da bi slisal odmev

No, na strani imajo natančno opisano kaj naredi. Jaz sem samo zelo poenostavljeno opisal. Ideja je, da naj bi oponašalo kar se zgodi v sobi, kjer zvok levega zvočnika prav tako pride do desnega ušesa, le malce kasneje in tišje.


ne da se primerjat slusalk z zvocniki postavljenimi v nek prostor. Slusalke bodo plasirale zvok direktno v vsako uho - direct sound in ne bos slisal sounda leve slusalke v desnem usesu, pri zvocnikih in sobi je prisoten direct sound in pa seveda nekoliko zakasnjen indirekten sound (odboji od sten, tal, stropa) ki bo pridal zvoku ambientco itd. pri slisalkah je tudi manjsi oz ne obstaja ITD, IID in HRTF efekt (razdalja med usesi, oblika glave,....)

moje mnenje je da z delayem enega kanala ne bos naredil nic pozitivnega za stereo sliko pri slusalkarskem sistemu. To se pozna pri klasicnih zvocnikih kjer se ubadas s timingom med driverji enega kanala in med kanaloma (ce ne sedis na sredini med zvocniki)..tako uskladis casovno sistem in tudi fazno. Prevec delaya ali premalo je oboje slabo,...zadeva mora biti izmerjena in eksaktno nastavljena, eni delamo to z racunalniki, ce tega ni pri rokipa si lahko pomagamo s pink noisom ali pink noise limited band in z Dopplerjevim efektom,...zadevo se da na ta nacin nastavit precej OK, AMPAK je potrebno kar veliko vaje da najprej sploh dojames kaj poslusat in kdaj se ustavit.

Zadevo se nastavlja glede na tocko poslusanja, nastavi se najprej levele (balance (LD))nato se postavi kretnice (fr., jakost kanala in slope kretnice), ko je to narejeno se spravijo v red delayji in faze, nato EQ (Vsak kanal posebej)....nazadnje pa preverba vsega skupaj slusno in z meritvami in dodaten fine tunning ce je potreben (ponavadi je, lol) Napaka ki jo marsikdo dela je ta da hoce vsak ponucat vse patrone kar jih premore, namesto da bi uporabil samo par tam kjer so in kolikor so potrebni
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005


Nazadnje urejal/a LBaudio Pon Dec 16, 2019 11:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
ne da se primerjat slusalk z zvocniki postavljenimi v nek prostor.

Načeloma ne, ampak lahko bi tudi odboje dodal. Ali je to dobro je pa nekaj drugega.

Saj brezveze filozofiramo, če ti ni všeč pač ne uporabljaš.
Jaz to uporabljam kakšne 4 leta.
Odvisno je sicer od posnetka, pri posnetkih, ki nimajo ekstremenga sterea lahko naredi več škode kot koristi.

Recimo če je posneto takole, bi moralo biti ravno prav za slušalke:

Zakaj bi dodajal zvok sobe, če imaš koncertno dvorano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:


Recimo če je posneto takole, bi moralo biti ravno prav za slušalke:


Niti ne. Takole posneto je bolje...

Je pa to spet OT...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda. Odvisno tudi ali gre za čez ušesne ali v ušesne slušalke.
Samo ne vem, če bi šel kdo na koncert z lutko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Morda. Odvisno tudi ali gre za čez ušesne ali v ušesne slušalke.
Samo ne vem, če bi šel kdo na koncert z lutko.


Ušesne, neušesne, komaj kaj razlike. Gre za poslušanje brez vpliva UHLJA, ki bistveno vpliva na človekovo zaznavanje prostora skozi zvok. Ko gre reprodukcija skozi slušalke, je "pomoč" uhlja izven uporabe.

Če se je pa kdo rodil z uhljem obrjenim naprej in z odprtino velikosti tistih majkov na špeglah in se tako NAUČIL razpoznavanja prostorskega zvoka, potem pa mogoče.

Pa ja nimaš ti take uhe??? Question Shocked Question

Laughing Laughing Laughing

Še kar OT...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj se res mora čisto vsaka tema "umazati" z nekim OT?? Sad Mad
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@NCC2000 pri čez ušesnih ima uhelj vpliv, zato se mi ne zdi pravilno postavljati uhelj še pred mikrofon. Lahko pa tudi je.
Ti mikrofoni sicer niso preveč občutljivi na obrnjenost.

Glede OT: Samo sledim temu kar je bilo napisano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2019 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, tisto z uhami je bil seveda hec, da ne bo kakšne zamere slučajno, pri ostalem bom pa kar ostal. Delček klopčiča se lahko začene odvijati ob razvozlanju dveh štiričrkovnih kratic v postu @LBaudio-a.

@simon740, napiši prosim, katere slušalke imajo driverje pomaknjene naprej in da se na njih sliši prostorski zvok pred slušarkarjem, da če jih slučajno kje srečam, lahko probam ta feeling.

Drugače pa Erzetich ja, le pohvala za domače audio produkte, sploh za slušalke. Dobr zgledajo, so KOS z veliko začetnico in must listen produkt, če se kdo zapali za slušalke in nabavlja. Sem se kratek čas srečal z vsemi tremi, a priznam, da iskanju prostorskega zvoka pred seboj nisem namenil niti trenutka. Je pa zelo zanimiv zapis @ambasadorja o ugotovitvah testne ekipe Audioreviewa o risanju prostora pred slušalkarjem. Za probat vsekakor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2019 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nekaj malega napisanega o HRTF, IID, ITD ce koga zanima iz HAT manuala
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2019 18:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.digitalvideoht.it/prove/mobile/cuffie/erzetich-audio-mania-phobos.html
To je link do testa, ki sem ga navedel. Vsebuje tudi meritve.
-----------------------------------------------------------------------
Prevedel bom ta košček testa ki se nanaša na slikanje scene:

...ed un attributo è stato subito ben chiaro: la ricostruzione spaziale. Entrambi i modelli cercano di riportare la scena frontalmente all’ascoltatore piuttosto che porla internamente alla testa nella linea congiungente le due orecchie....

...Ma in ogni caso, con una corretta scelta della risposta in frequenza è possibile far sì che la sensazione di provenienza sia anteriore orizzontale piuttosto che superiore o addirittura posteriore. La Phobos è quella che ha espresso meglio questa caratteristica, probabilmente perché ha la timbrica più neutra e una risposta che segue meglio la curva HRTF; possiede anche una spazialità più aperta della sorella, tale da dare l’impressione di essere maggiormente calati all’interno dell’evento sonoro. Nel modello Mania pur rimanendo la sensazione di frontalità la direzione di provenienza si sposta in alto, direi nella regione della fronte; per capire, è come se fossimo sotto ad un palco di un concerto...
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

..en atribut je postal takoj zelo jasen: predstavitev prostorske slike.
Oba modela vztrajata na predstavitvi scene frontalno, izpred poslušalca, v nasprotju z običajnim - v glavi - na črti, ki povezuje obe ušesi...

...v vsakem primeru, s korektno izbiro frekv.odziva je možno dobiti občutek scene izpred poslušalca /ne pa iznad ali celo odzadaj/.
Phobos je tista slušalka, ki je bolje izrazila to značilnost - verjetno zato, ker ima bolj nevtralno timbriko in frekvenčni odziv, ki bolje sledi krivulji HRTF; poseduje bolj odprt zvok in prostornost kot sestrska slušalka (Mania) in to tako, da daje vtis, da si bolj spuščen v notranjost zvočnega dogajanja.

Pri modelu Mania scena tudi ostane spredaj - a se pomakne višje, bi rekel v višino čela. Za boljše razumevanje: je kot bi sedeli izpod koncertnega odra pred nami...
----------------------------------------------------------------------------------
Izjemno zanimive ugotovitve.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2019 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, še to: uporabil je mašino - People Lake G100 FE

Po mojih izkušnjah (pa ne s slušalkami) je vsak člen verige pomemben. Včasih pa je kombinacija v igri.
Ni dobro imeti opravka z nedoraslo elektroniko.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 16, 2019 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za prevod.

Jaz se sicer ne spomnim, da bi imel občutek kakor da prihaja od spredaj. Najbolj sem si zapolnil da so zelo prostorne, kar je precej bolje kot pretesne.

Mislim pa da je vse skupaj zelo odvisno kako ti pašejo in kako jih postaviš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ja, še to: uporabil je mašino - People Lake G100 FE

Po mojih izkušnjah (pa ne s slušalkami) je vsak člen verige pomemben. Včasih pa je kombinacija v igri.
Ni dobro imeti opravka z nedoraslo elektroniko.

Pri mojem testu tudi boljša elektronika od zgoraj omenjene ni pomagala. Keč je gotovo v slušalkah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 17, 2019 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Ja, še to: uporabil je mašino - People Lake G100 FE

Po mojih izkušnjah (pa ne s slušalkami) je vsak člen verige pomemben. Včasih pa je kombinacija v igri.
Ni dobro imeti opravka z nedoraslo elektroniko.

Pri mojem testu tudi boljša elektronika od zgoraj omenjene ni pomagala. Keč je gotovo v slušalkah.

Keč je sigurno v slušalkah ma tudi drugo ne sme izostati. Ne vem kako se boljši ojačevalci za slušalke obnašajo pri poglavju o sceni - sploh glede na to, da je scena pri slušalkah nekaj zelo specifičnega.
---------------------------------------------------------------------
offtopic a primerjava se mi zdi ustrezna glede na redkost:
Pri zvočnikih naprimer ne dosežeš približka holografije z vsakim ojačevalcem. Zadeva je toliko 'izven' main stream-a, da večina dragih ne gre v to smer, včasih pa uspe nekaterim cenejšim. Stvar je slišna samo na (redkih) zvočnikih ki to omogočajo.
Mi je bilo zabavno kakšen mesec nazaj, ko je revjuver zapisal: ... DeAndre (kantavtor) se je slišal kot bi zares stal v poslušalnici čvrsto izza zvočnikov. Nikoli se mi to ni zgodilo in moram priznati da sem vedno vihal nos, ko sem naletel na take trditve. A kaj hočem, tako je...

Temu jaz rečem, da se je prikazala Marija Laughing , mora pa sodelovati tudi posnetek in izvor zvoka in ni vezano na ceno izdelka v smislu da je samoumevno, če je drago da to ima.
------------------------------------------------------------------------------------
Prvič sem kaj takega slišal 1976 leta na Bowers&Wilkins DM 6. Od takrat me je samo še to zanimalo, s tem, da nisem vedel kam ne kako. Štiri leta kasneje je S:Ruggeri v Stereoplayu imel mega test vseh boljših mini zvočnikov na it.trgu. Temu je sledil mega test 43 modelov mini-jev. Dva sta izstopala: Rogers LS3/5a in Sequerra Met 7, ki je bil lahko nadgrajen v trodelni sistem Metronome (še tračni visokotonec in sub posebej). Met 7 je bil sposoben holografije, LS3/5 pa ne, a se je odlično slišal.
Potem je ta isti Ruggeri sestavil budget sistem v katerem je Met7 paril z NAD3020. Hop, ne bodi len - Met7 je bil drag ko pes, NAD-a pa sem si lahko kupil.
Naslednji korak je bil Auratone 'Supersound Cube'. Ta je delal čudeže v tej smeri, če je le zadišalo po tem. Problem z njim pa je bil, da je bil brez basov. No tudi visoki ni glih da so blesteli. Mislim da je že 10 let da sem jih prodal. NAD-a pa je zamenjal SF300, meni še boljši v tem.
Ves čas sem imel dva paralelna sistema, drugi bolj standarden in kompleten po zvoku. Počasi to združujem.
-----------
ps.: tisti test v Stereoplay-u (mimogrede je trajalo veliko mesecev, v nadaljevanjih) je zelo 'prizadel' avdiofile, je še danes odmeven.
Naredili so nekaj verzij, kopij, Metronoma 7 - Catheram Seven (Cat7 prvi) se kliče aktualni model in menda se dobi za ca 600€. Stvar izdeluje Aliante
http://nuke.nonsoloaudiofili.com/AlianteCatheramSevenExclusive/tabid/499/Default.aspx

_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe