Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Erzetich Audio
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.


Glede na to kako delajo usesa bo efekt ta, da bos imel feeling da sound prihaja s strani kanala brez delaya....to ni resitev
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

en kup komentarjev proti DSP,..... veliko jih je seveda neumestnih. Kompromisi so bili =in bodo vedno prisotni,...je pa za premislit kaj so plusi napram temu, da je sistem brez DSP-ja...... najveckrat je tezava v tem, da ljudje ne znajo pravilno nastavljat DSP-jev. seveda obstajajo tudi DSPji s FIR filtri ki fazno ne podirajo signala - vsaka drugacna kretnica bo fazno podrla sistem, tudi pasivna. na pasivi ni opcije delaya med kanali (razen namensko narejenega pasivnega delaya kar je velika redkost) ali opcija skipat skatle za par stopinj nazaj da se vsaj za silo poravnajo akusticni centri, EQ - najbrz nima nihce optimalnega prostora, DSP je tudi line driver, DSP nudi All pass filtre, .... v kombinaciji s primernim softwerom tipa REW, aRTA in podobnimi se doseze veliko boljse rezultate kot brez njega....
V car audiu so taki in drugacni DSP-ji prisotni ze slabih 30 let (toliko casa jih tudi sam uporabljam),... za home use je izbor bolj zalosten ce odmislimo PA DSP-je.

Ce koga zanima kaj vec na to temo naj si sam poisce podatke in si ogleda specifikacije kaksnega boljsega car audio processorja tipa - Pioneer ODR, BEWITH, BRAX DSP, HELIX dsp PRO ali Ultra, ZAPCO HDPV s HiRes playerjem....

Vprasanje> koliko vas ima kakrsnekoli izkusnje z nastavljanjem 3/4 way aktivnega sistema s pomocjo primernega DSP-ja?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Erzetich Audio Wink je tema.
Da se ne bo glih vsaka tema spremenila v "solato"...

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=WiJyUzreHcI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0pBFxc_nqXKy84gEi3mdkKkItGpFp3k0ABkaT0qTYmeyBgXL6XRDQjGSQ
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.


Glede na to kako delajo usesa bo efekt ta, da bos imel feeling da sound prihaja s strani kanala brez delaya....to ni resitev

Naj bi bilo podobno kot poslušanje zvočnikov v "idealni" sobi.
Definitivno se ne sliši kot odmevanje. Vsekakor pa omili pretiran stereo slušalk.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.

Sem ga namestil pa ga ne vidim niti med komponentami niti med DSP moduli. Kaj sem naredil narobe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.

Sem ga namestil pa ga ne vidim niti med komponentami niti med DSP moduli. Kaj sem naredil narobe?

Očitno je namestitev malo čarobna. Včasih je to delalo (stari foobar2000).

Sedaj mi je uspelo z kopiranjem foo_dsp_bs2b.dll iz foobar2000-bs2b-3.1.0-bin.zip v C:\Program Files (x86)\foobar2000\components.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.

Sem ga namestil pa ga ne vidim niti med komponentami niti med DSP moduli. Kaj sem naredil narobe?

Očitno je namestitev malo čarobna. Včasih je to delalo (stari foobar2000).

Sedaj mi je uspelo z kopiranjem foo_dsp_bs2b.dll iz foobar2000-bs2b-3.1.0-bin.zip v C:\Program Files (x86)\foobar2000\components.

Hvala za navodilo. Zdaj je foobar prepoznal ta dsp modul. Sem ga aktiviral. Spremembo sem sicer slišal, vendar ne bi znal opisati v katerem smislu. Še zdaleč ni bilo enako kot preko zvočnikov. Oder še vedno prezentira na vrhu glave in sicer zgoščeno na sredini. Očitno je čarovnija premajhna.

Oprema, na kateri sem testiral:
-PC: HP Folio 9470m, Windows 10 64-bit
-Foobar2000 v.1.4.6
-dac: Resolution Audio Cantata Music Center
-headphone amp.: Violectric V200
-slušalke: HifiMan HE560
-posnetek: (odlomek iz radijske igre z izrazito širokim in preciznim odrom)
2. Der Himmel Deckt Alles Mit Stille Zu (Horspiel, SWF);
Musik Wie Von Einem Anderen Stern Manger Test CD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi večina stvari boljše. Manj tega da nekaj prihaja čisto samo iz ene strani.
To da se sliši od zgoraj ne more rešiti. Rabiš slušalke, kjer zvok pride pod kotom bolj od spredaj. Audio-Technica ATH-MSR7 ima malo postrani postavljen zvočnik. Kako je pri HifiMan HE560 pa ne vem. Morda jih lahko nekako bolj tako postaviš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Meni se zdi večina stvari boljše. Manj tega da nekaj prihaja čisto samo iz ene strani.

Na kateri opremi?
Omenjeni posnetek najprej poslušaj na spodobnem zvočniškem sistemu v spodobnem prostoru, potem pa primerjaj s spodobnimi slušalkami in s tem pluginom.
Potem poročaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
LBaudio je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Rabiš samo tale plugin za foobar2000.
Doda se malo zakasnjenega zvoka iz nasprotnega kanala. Precej manj čarobno kot WC papir. Rolling Eyes

Mene najbolj moti pri slušalkah da se ne čuti basa. Pa udobno tudi ni.


Glede na to kako delajo usesa bo efekt ta, da bos imel feeling da sound prihaja s strani kanala brez delaya....to ni resitev

Naj bi bilo podobno kot poslušanje zvočnikov v "idealni" sobi.
Definitivno se ne sliši kot odmevanje. Vsekakor pa omili pretiran stereo slušalk.

nisem nikjer omenil da se slisi odmev, trdim samo, da to zal ne more delat na nacin kot ti to nam predstavljas.
ko en kanal zakasnis to pomeni, da do zvok drugega kanala prej prisel do usesa kot drugi zadelayan kanal in poslusalec bo dobil vtis, da zvok prihaja iz nezadelayane strani.....podobno je tudi z balansom - glasnejsi bo pogojeval smer.... point za stereo je da oba kanal prideta do poslusalca popolnoma ob enakem casu (ce sedimo na sredini med zvocniki ali ce uporabljamo slusalke)...nabrz ne delayas kanala za 100ms+ da bi slisal odmev
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Meni se zdi večina stvari boljše. Manj tega da nekaj prihaja čisto samo iz ene strani.

Na kateri opremi?
Omenjeni posnetek najprej poslušaj na spodobnem zvočniškem sistemu v spodobnem prostoru, potem pa primerjaj s spodobnimi slušalkami in s tem pluginom.
Potem poročaj.

Mislim da si me narobe razumel. Zveni mi bolje kot brez plugina, ne bolje kot zvočniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
nisem nikjer omenil da se slisi odmev, trdim samo, da to zal ne more delat na nacin kot ti to nam predstavljas.
ko en kanal zakasnis to pomeni, da do zvok drugega kanala prej prisel do usesa kot drugi zadelayan kanal in poslusalec bo dobil vtis, da zvok prihaja iz nezadelayane strani.....podobno je tudi z balansom - glasnejsi bo pogojeval smer.... point za stereo je da oba kanal prideta do poslusalca popolnoma ob enakem casu (ce sedimo na sredini med zvocniki ali ce uporabljamo slusalke)...nabrz ne delayas kanala za 100ms+ da bi slisal odmev

No, na strani imajo natančno opisano kaj naredi. Jaz sem samo zelo poenostavljeno opisal. Ideja je, da naj bi oponašalo kar se zgodi v sobi, kjer zvok levega zvočnika prav tako pride do desnega ušesa, le malce kasneje in tišje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
benma je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Meni se zdi večina stvari boljše. Manj tega da nekaj prihaja čisto samo iz ene strani.

Na kateri opremi?
Omenjeni posnetek najprej poslušaj na spodobnem zvočniškem sistemu v spodobnem prostoru, potem pa primerjaj s spodobnimi slušalkami in s tem pluginom.
Potem poročaj.

Mislim da si me narobe razumel. Zveni mi bolje kot brez plugina, ne bolje kot zvočniki.


Da osveživa spomin. Moja reakcija je bila na ta tvoj post:


Po svoji stari navadi si vehementno/podcenjevalno predlagal neko low cost/free-download rešitev, ki naj bi po tvojih strokovnih zagotovilih prinesla kakovosten 3d oder na slušalkah.

Vzel sem si nekaj časa in sem v praksi na spodobnem sistemu preizkusil to čarovnijo. Uporabil sem referenčni CD posnetek (ne vem sicer, če obstaja free download verzija tega posnetka), ob katerem lahko na spodobnem zvočniškem sistemu zares doživiš pravi 3d oder. Na slušalkarskem sistemu omenjenega 3d odra žal ni mogoče doživeti. Na mojem slušalkarskem sistemu se je tvoja predlagana čarovnija pokazala kot povsem neuporabna. Spremembo je sicer opaziti, vendar je le-ta povsem nekoristna/celo škodljiva.

Ne vem sicer s katerega kakovostnega izhodišča si startal ti pred namestitvijo plug-ina. Glede na tvoje ugotovitve ne more biti kaj prida. Zato ta tvoj nasvet ni primeren za resne ljubitelje hifi zvoka.

Moje mnenje o uporabi hifi slušalkarskega sistema: primeren je za občasno intimno muzikalično doživetje. Zvok/ambient je lahko zelo prijeten. Odpade vpliv prostora, vendar žal odpade tudi 3d oder. Kljub temu je doživetje lahko zelo prijetno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 11, 2019 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma@ se popolnoma strinjam s tabo.
Sicer pa ti svetujem, da se ne ukvarjaš preveč z “vsevedom” iz tega foruma. Imam občutek, da se bo počasi preimenoval tale forum v Ligh... Laughing
V vsaki temi nekaj...

Tudi glede uporabe slušalk se skoraj 100% strinjam s tabo Wink

Lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe