Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

GRAMOFON - ROČKA - ODJEMNA DOZA - PHONO OJAČEVALEC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 90, 91, 92  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 09, 2019 23:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Linna sem zamenjal za tole:

Se bolj poda novemu interierju Very Happy
No ker še nimam phono preampa...iščem nekaj "primernega".
Vsak predlog je dobrodošel.

lp,
Simon


Pear Audio Kid Howard?

Meni je projekt "nov gramofon" malo zastal in tudi jaz sem 98% odločen za enega od Pear Audio modelov. Katero odjemno dozo pa imaš montirano? Povej kaj več o svoji novi pridobitvi.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 10, 2019 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Linna sem zamenjal za tole:

Se bolj poda novemu interierju Very Happy
No ker še nimam phono preampa...iščem nekaj "primernega".
Vsak predlog je dobrodošel.

lp,
Simon


Pear Audio Kid Howard?

Meni je projekt "nov gramofon" malo zastal in tudi jaz sem 98% odločen za enega od Pear Audio modelov. Katero odjemno dozo pa imaš montirano? Povej kaj več o svoji novi pridobitvi.


Ne, ni eden teh "Kid-ov"...sem ravno sedaj izvedel, da je to eden od Petrovih gramofonov, ki ni "videl" proizvodnje Confused

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://korfaudio.com/blog26
Poglejte si to.
Tip si je kupil sondo in merilec bk, pa preizkuša različne materiale za ročico.
Poleg tega si je premeril nekaj ročic in ta link ki ga podajam gre direkt na meritve učinka MC in MM glavice na tonsko ročico.

Naj spomnim, da je igla pri MC odjemnih dozah preko kovinske žičke direkt na ohišje vpeta. Medtem je MM praviloma drsno vstavljena (kot običajen priključek cinch ali karkoli se vtika da naredi kontakt).

Vibracije MC-ja pretresajo ročico in pokažejo zakaj mora ročica biti mišljena za tako uporabo. Sicer je drama in - logičen zaključek laika :MM dela bolje !
Na grafu se lepo vidi kako se vse resonace več kot podvojijo, kako izskoči resonanca protiuteži, kako se sliši uležajenje itd. Praktično vse kar lahko vibrira je naspidirano Laughing
...DL-103 is, well, brutal. Anything that could ring, did
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jackwilshere



Pridružen/-a: Pon Dec 2019 20:07
Prispevkov: 1
Kraj: Roma

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vrlo zanimljiva tema za raspravu. Hvala vam puno što ste podijelili svoje misli. Sve najbolje.Također bih želio dodati da ako periodično imate problema s proizvodom, tada možete detaljno pregledati podatke klikom na link
_________________
Wilshere


Nazadnje urejal/a jackwilshere Čet Dec 12, 2019 20:47; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://korfaudio.com/blog45
Fino je, ker je s sondo poskeniral obnašanje nekaj ročic -

- pa tudi headshell-e, ki močno vplivajo na končni rezultat - ipak so prva stvar, ki je v stiku z odjemno dozo in naprej vez do ročice same :

http://korfaudio.com/blog47 - tu so prikazani skupinsko, potem pa sledijo posamične analize in primerjave v nadaljevanjih.
------------------------------------------------------------------------------------
https://www.hi-fiworld.co.uk/index.php/vinyl-lp/34-arms/158-sme-312s-tonearm.html
Tej tudi merijo s podobno opremo.

HiFi News pa merijo tako:
https://www.hifinews.com/content/soulines-kubrick-dcxtimestep-tonearm-turntablearm-lab-report
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem moras razumet, da metoda meritve s pospeskometrom
je tudi invazivna. Masa pospeskometra na tako lahkem sistemu
ze vpelje nove odzive.

MC glave imajo tipicno vecjo obremenitev in zato tudi bolj sklopijo celoto v zanko:
plosca-igla-glavica-rocka-vpetje rocke- ogrodje gramofona- lezaji za platter -plosca.


http://korfaudio.com/blog28
Slika: Stylus drag force is on the same plane with pivot

Zakaj so vse rocke tako neumno narjene?

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 10, 2019 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Predvsem moras razumet, da metoda meritve s pospeskometrom
je tudi invazivna. Masa pospeskometra na tako lahkem sistemu
ze vpelje nove odzive.

MC glave imajo tipicno vecjo obremenitev in zato tudi bolj sklopijo celoto v zanko:
plosca-igla-glavica-rocka-vpetje rocke- ogrodje gramofona- lezaji za platter -plosca.


http://korfaudio.com/blog28
Slika: Stylus drag force is on the same plane with pivot

Zakaj so vse rocke tako neumno narjene?

Andrej

Včeraj sem si vzel kar nekaj ur da sem se prebil skozi celotn blog. Med ostalim je tip našel/izoliral vpliv sonde na meritev. Nima pa nekega večjega efekta na spodnji del spektra.
V biti tega ne moreš vzeti kot zveličavnega - a je fino imeti vpogled v dogajanje, ga vsaj nekoliko ovrednotiti - videt kje so kateri vplivi in koliko jih je. Predvsem pa primerjave v istih pogojih merjenja vseeno nekaj povejo.
---------------------------------------------------------------------------------
Unipivot v višini plošče in težišče samo milimeter nižje sem uporabil na moji izvedbi ročice pred 20 leti. S točno določenim namenom - vzmeten gramofon+unipivot= težave na obzorju in se to vedno odsvetuje. S to rešitvijo sem vzmeten gramofon, ki se je tresel kot žolca - med igranjem dvignil v zrak in to dvigal in spuščal, pa vrtel: igla je ostala čvrsto v brazdi, ves čas je iz zvočnikov igralo - ok, pri gibih z zasukom se je slišal wow, kar je logično. A igla ni nikoli izskočila. Namen dosežen.
--------------------------------
Je pa ta bloger testiral folijsko uležajenje (ta princip ima Vertere na top modelu). Kroglični ležaji potrebujejo večjo silo da se premaknejo iz mirovanja v gibanje - za katerega je potrebna bistveno manjša sila. Ker se ročica vmes ustavlja ker menja smer gibanja se za hip kot 'zalepi'; ne premika. Dokler se ročica ne premika - se mora igla bolj ukloniti/spremeniti VTA, obtežbo na igli..pa še vzbuja jo k nihanju non stop) kar ne koristi reprodukciji. Vsaj vrhunski ne. Tega problema ni s folijskimi ležaji. -- No, imuna so tudi uležajenja na konicah (Moerch itd, jih je veliko), pa knife-edge (SME, SAEC) kot tudi ne 4-point konice od Kuzme. Ne smemo pozabiti še vedno aktualnega (brez ležajev!) Well Tempered - tega je spravil skupaj fizik iz Nase. To niso niti malo banalne ročice, so in še pišejo zgodovino reprodukcije LP plošč. Če se da to premakniti še korak naprej, bodo analogisti zelo hvaležni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2019 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@andrejS: ...MC glave imajo tipicno vecjo obremenitev in zato tudi bolj sklopijo celoto v zanko:
plosca-igla-glavica-rocka-vpetje rocke- ogrodje gramofona- lezaji za platter -plosca...

---------------------------------------------------------------------------------------
http://korfaudio.com/blog27

Korf se je tudi to vprašal in takoj na naslednji strani šel primerjati mc in mm z isto komplianso= isto obtežitev igle. Ni enak odziv. Veliko bolj kot sila je vpliv na strani kako je izvedena konstrukcija in pa uporabljeni materiali. Širjenje vibracij torej. Višje frekvence gredo večinoma po površini materiala (bi lahko rekli skin efekt, podobno kot tok v vodniku). To pojasni vpliv lakiranja ali barvanja, pa pozlatitev ročic itd. Sem poskusil glasbeno vilico prisloniti na ogromno skalo (na valobranu, hehe) - da slišiš kako močno se pojača slišnost 440Hz vilice !!

Denon DL-103 se dobi na trgu v veliko izvedbah z različnimi ohišji. To glavico se da enostavno 'sleči' / izluščiti iz njenega plastičnega ohišja in nato prestaviti v drugo. V manj kot minuti:
http://www.highendcity.com/body-for-denon-dl-103-r-cartridges/

Ponavadi je to ohišje aluminijasto, pa leseno (cela paleta je na voljo od različnih ponudnikov), pa druga plastika ...
Tako se dobi zanjo ohišja da si sam to narediš ali pa so že preoblečene izvedbe na voljo. Cenovno potem skoči x2 do x3; rezultat je vreden razlike v ceni (pri boljših izvedbah). Pri enih je potrebno dozo zalepiti, drugi predvidijo samo vijačenje (se body lahko večkrat uporabi ko se igla iztroši in zamenjaš).
Tudi Korf je testiral eno alu ohišje - ki pa se ga enostavno povezne brez slačenja doze. Zato tudi mala razlika tako pri meritvah kot zvoku.
--------------------------------------------------------------------------------
Za čimbolj izločiti resonance ročice (cevka, ležaji, protiutež) se lahko dozo 'decoupla' - vstavi med shell in dozo elastičen element. (Grado je včasih to ponujal, ne vem če še; Stanton je priložil plastične vložke, ki so se vstavili v kovinske uhlje - s tem je ločil tako glavico kot vijakce). Za kompletiranje operacije je to potrebno narediti tudi pri vijakcih. Tako decouplano je bistveno bolj 'muzikalično' (beri manj mehansko zveneče) ker ni motečih resonanc ročice v ozadju.
Decouplanje pa ima svojo ceno: stisne dinamiko.
To si razlagam tako, ker vse vibracije ostanejo v dozi, ona vibrira (ne pozabiti da je elastično vpeta), kar zniža razliko med odklonom igle in armaturo ki pretvarja gibanje v elektriko. To vibriranje doze je praktično brez 'delay-a' /zakasnitve/ torej v realnem času in popolnoma sovpada s signalom, zato tega ne moreš slišati kot negativen pojav.
Kar sem preizkušal, vsako mehansko izoliranje ima vedno podobne efekte. Mislim da tu noter gredo tudi leseni body-ji doz, ki so nekaj vmes med decouplanjem in togim vpetjem, s tem da vnašajo še svoje harmonije.

Roy Gandy (Rega) je rekel, da čim moraš dušiti, je nekaj narobe s konstrukcijo. In res, če se pogleda meritve RB300 ročice, je komplet brez 'arm tube' resonanc. Vidne so pa vibracije (chattering) ležajev. Zato z višanjem modelov pri Regi se praktično samo vstavlja boljše ležaje kar se tiče mehanike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker je tema Corona Audio Time zašla v lotanje, bom nadaljeval tule, itak gre za gramofon.
Kot sem že napovedal, preskušam pogon z dvema motorjema, ki nista v fazi, zato da se cogging motorja porazdeli po spektru, ne sovpada.

Tisto kar bom objavil so ugotovitve okoli jermena, vsaj v mojem primeru.
Primerjava je tekla med gumijastim okroglim jermenom in laksom.
Gumi jermen praktično izniči vibracije motorja da se ne vnašajo v zvok in istočasno - ne vem če doda s koloracijo ali samo omogoči - večjo debelino zvokov. Ampak, ta debelina in okroglost zvokov zmanjša resolucijo po celem spektru.
Tako z najlonsko nitko lahko razčlemim maso violin kadar igrajo unisono, dotike strun z lokom in en kup drobnih ostalih zvokov okoli tega. Isto z večjimi godali viole, čela, kontrabasi niso 'zablurani'. Zvok sicer ni tako 'krogel', je nekoliko 'tanjši' a lepo razčlenjen, kar naredi poslušanje teh instrumentov veliko bolj doživeto in živo.

Pri tem je potrebno vzeti v obzir okoliščine - gre za rim drive po obodu 400mm krožnika ki veliko bolj vnaša učinke karakteristik jermena in cogging motorja - v primerjavi s klasično gradnjo kadar jermen prijemlje po malem podkrožniku in velik krožnik služi za vztrajnik - izravnavo.
Zato pa rim drive omogoča večjo dinamiko.

Kvadratura kroga, spraviti te soodvisnosti v uporabno celoto.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2020 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ker je tema Corona Audio Time zašla v lotanje, bom nadaljeval tule, itak gre za gramofon.
Kot sem že napovedal, preskušam pogon z dvema motorjema, ki nista v fazi, zato da se cogging motorja porazdeli po spektru, ne sovpada.

Tisto kar bom objavil so ugotovitve okoli jermena, vsaj v mojem primeru.
Primerjava je tekla med gumijastim okroglim jermenom in laksom.
Gumi jermen praktično izniči vibracije motorja da se ne vnašajo v zvok in istočasno - ne vem če doda s koloracijo ali samo omogoči - večjo debelino zvokov. Ampak, ta debelina in okroglost zvokov zmanjša resolucijo po celem spektru.
Tako z najlonsko nitko lahko razčlemim maso violin kadar igrajo unisono, dotike strun z lokom in en kup drobnih ostalih zvokov okoli tega. Isto z večjimi godali viole, čela, kontrabasi niso 'zablurani'. Zvok sicer ni tako 'krogel', je nekoliko 'tanjši' a lepo razčlenjen, kar naredi poslušanje teh instrumentov veliko bolj doživeto in živo.

Pri tem je potrebno vzeti v obzir okoliščine - gre za rim drive po obodu 400mm krožnika ki veliko bolj vnaša učinke karakteristik jermena in cogging motorja - v primerjavi s klasično gradnjo kadar jermen prijemlje po malem podkrožniku in velik krožnik služi za vztrajnik - izravnavo.
Zato pa rim drive omogoča večjo dinamiko.

Kvadratura kroga, spraviti te soodvisnosti v uporabno celoto.



kompa, kaj odkrivaš toplo vodo, ali samo testiraš in podajaš svoja izkustva?...to smo že vse absolvirali... Cool
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 17, 2020 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

E, vidiš; meni je to bilo nejasno. Po defoltu sem poslušal stalno z laksom ali svileno nitko.
Te primerjave sem že delal (z enim motorjem) a razlike v resoluciji nisem zaznal - razlike so tekle na količini midbasa.
Z dvema motorjema pa je to skočilo ven takoj, že na prvi plošči. Z bolj togim jermenom se je resolucija povečala (uau), pri gumi je glede tega ostalo kot prej - je pa napredek slišen tudi z gumo, a na drugih področjih (črnina ozadja iz katerega vzniknejo zvoki, naprimer).

Slišnih razlik je veliko. Izpostavil sem samo to, kar se mi zdi omejevalni faktor. Ostalo, kar so razlike preferenc (ali imaš raje sivega ali črnega osla) po mojih merilih ni pomembno, ker se to upaše z drugimi preferencami v nadaljevanju hifi verige.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lime



Pridružen/-a: Pet Mar 2019 19:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 19, 2020 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V soboto 15.02.2020 so imeli v Beogradu Analogni dan. Prvenstveno je bil namenjen tudi predstavitvi novih full range zvočnikov Serbona. Prve ure dogodka so poslušali z gramofona Kuzma Stabi R, 4Pointom in CAR 50, kasneje ob 14:00 pa so prestavili na CD plajer.








Vse fotografije so s foruma Hi-Files-Analogni dan

Zakaj pišem? Malo tudi zaradi tega, ker g. F. Kuzma zelo rad ter z veliko zanosa komentira dogajanja na drugih forumih ter ima za ta namen na svojem forumu odprto še celo svojo temo. Tole, ki pa se tiče prav njegovega gramofona je pa "nekako spregledal" pa je dobršen del teme "posvečen" prav gramofonu. Sicer pa je bil g.Kuzma tudi obveščen o samem dogodku. Kako in kaj pa lahko vsak kometira po svoje.

















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 16:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ne vem, v čem je zmeda, Kuzma že dolgo dela ročice daljše od 9 col, ki se dajo vgraditi na isto razdaljo kot 9 colske ročice - takšne so Stogi S 12 VTA, Stogi Ref 313 VTA...

4Point (11 colska) je imela vedno 212 mm razdaljo za vgradnjo, tako kot 9 colska 4Point. Daljšo razdaljo (291 mm) ima npr. 14 colska 4Point.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lime



Pridružen/-a: Pet Mar 2019 19:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je obe imasta 212mm. Ne vem pa kaj je bilo v Beogradu. Vem samo kolikor sem prebral na forumu.

Kuzma 4Point 11"


Kuzma 4Point 9"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2020 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo zmede verjetno.

11" ima STP 264mm. 9" ima 212mm.

To da se lahko uporabi 11" na odprtini od 9" je zaradi VTA stolpa. VTA stolp je nameščen na razdalji 212mm, sami ležaji za horizontalen premik ročice (od kjer se meni STP) so pa na 264mm.

Če 11" nebi imela vta stolpa, bi bila potem luknja za vgradnjo na 264mm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 90, 91, 92  Naslednja
Stran 85 od 92

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe