Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

aktivni zvočnik-kateri
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simo900



Pridružen/-a: Sre Jul 2018 16:20
Prispevkov: 1
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 18, 2018 16:26    Naslov sporočila: aktivni zvočnik-kateri Odgovori s citatom

Pozdravljeni

odločam se za nakup aktivnega zvočnika z blutooth,usb,radijem do nekje 150 evrov...gledam zvočnike od proizvajalca manta in sicer model SPK5024 Kronos.Ima kdo izkušnje z temi zvočniki da mi malo pove o kvaliteti?prosim za mnenja.rabil bi ga pa na prostem za kakšen piknik...koliko je močan dejansko?kvaliteta zvoka?lahko mi predlagate kaj kupiti do nekje 150 evrov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 19, 2018 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SPK5024 Kronos še nisem slišal. Sem pa poslušal Tibo 2 in Edifer R1700BT, ki stanejo manj kot to in sem bil pozitivno presenečen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 21, 2018 21:25    Naslov sporočila: Re: aktivni zvočnik-kateri Odgovori s citatom

simo900 je napisal/a:
Pozdravljeni

odločam se za nakup aktivnega zvočnika z blutooth,usb,radijem do nekje 150 evrov...gledam zvočnike od proizvajalca manta in sicer model SPK5024 Kronos.Ima kdo izkušnje z temi zvočniki da mi malo pove o kvaliteti?prosim za mnenja.rabil bi ga pa na prostem za kakšen piknik...koliko je močan dejansko?kvaliteta zvoka?lahko mi predlagate kaj kupiti do nekje 150 evrov?

Lani sem bratu za 60 let kupil Blaupunkt zvočnik z vsem kar navajaš za 160€. Šel sem v Merkur in sprobal vse kar so imeli. Za tisti denar me je omenjeni 'aktivec' prepričal. Pričel sem test s poročili iz radia - da slišim ali je človeški glas pravi. Vse ostalo je 'downhill' Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 26, 2018 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador: lahko prosim napišeš točen model tega Blaupunkta?
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2018 06:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ljubitelj7 je napisal/a:
@ambasador: lahko prosim napišeš točen model tega Blaupunkta?
Hvala!

https://www.merkur.si/karaoke-blaupunkt-pa10/
PA10. Nekoliko so ga podražili (180€) ma ni problem, prideš v trgovino ko imajo popuste in dobiš za vsaj 10% manj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2018 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Big Bangu in na mimovrste ga dobiš še nekoliko ceneje Wink

lp
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ljubitelj7



Pridružen/-a: Čet Jul 2018 14:13
Prispevkov: 22
Kraj: Prelepa Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 27, 2018 09:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala!
Če bi še koga zanimalo: sploh ni treba čakati na morebitne akcije v Merkurju - že danes se ga dobi za 153€ v BigBang-u, za 160€ pa na Mimovrste.

Več na:
https://www.ceneje.si/Izdelek/8679394/telefonija/mobilni-telefoni-oprema/prenosni-bluetooth-zvocniki/blaupunkt-prenosni-zvocnik-pa10



Zdaj moram samo še nekje najti podatke, kakšen premer (fi) ima zvočnik ter kako je s priključitvijo kakšnega inštrumenta (kitare).
Glede na to, da oglašujejo karaoke, bi lahko imel tudi kakšen efekt (odmev oz. revereb oz. echo).
Teh 600W je morda samo peek-to-peek v nekaj ms, pa še za to ne bi dal roke v ogenj (oz. že kupljenega zvočnika na test ) Smile

PS: Vidim, da me je med tipkanjem že prehitel Simon.
Ampak bolje dvakrat kot nobenkrat Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2019 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,
Če kdo pozna kakšen dober PA prenosni ACCU Bluetooth zvočnik, kot je npr. BLAUPUNKT PA 12

In, da se ga dobi JUTRI 25.11.2019 nekje v LJ ali okolici, novega z računom, prism za inf.
Če je kaj boljšega od tega, tudi to..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 07, 2019 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mimogrede. Tistega dne sem res moral kupiti nek aktivni zvočnik. V BigBangu sem preiskusil Blaupunktov PA 12 (12") in še njegovega brata PA 15. (15") ter preiskus dejansko končal po ne polno pretečenih 20 sekundah.
Zvočnika bolj spominjata na zvok žepnega tranzistorja, kot na 6.5" Woofer, kaj šele 15". Ne glede na WRMS nominalne podatke, si upam oceniti, da ojačevalnik nima več moči, kot realnih 30 WRMS, kateri bi pa ob nekem wooferju z visokim izkoristkom moral dati od sebe prav toliko, kot je ta zmogel.
Poleg njiju je, na srečo, bil postavljen še JBL PartyBox 200, z 2x8" wooferjema, ki pa je iz sebe iztisnil neskončno več. Zelo preprosta izdelava a čvrsta in lična. Ne vem, ker nisem imel priložnosti preiskusiti več zvočnikov v specializiranih trgovinah, kamor sem sicer bil še namenjen a to, kar sem slišal je odlično !
Priporočam vsakomur. Profi sliko skazi LED osvetlitev okoli zvočnikov, ki pa jo je možno izklopiti in se pojavi samo ob ev. spremembah nastavitev.
To je torej to;
https://www.harveynorman.si/glasbeni-sistem-jbl-partybox-200
Za 239 EUR, prav v Harwey_u.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SCHalko



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 16:49
Prispevkov: 166
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nakupu teh JBL PartyBox-ov bodite pozorni na to, da ta 200-tka, enako kot 1000-ka nima vgrajenega akomulatorja in si odvisen od. el. omrežja. 100-tka in 300-tka pa imata vgrajen akomulator...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Bosty



Pridružen/-a: Sre Mar 2013 12:32
Prispevkov: 64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 09, 2019 10:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno v petek nabavil Harman/Kardon GO+Play. Odlično. Zvok 1A. Za zaprte prostore čisto dovolj moči, ni pa za vaško veselico ozvočit Wink

https://www.ideo.si/Zvocne_postaje/zvocna_postaja_GO_PLAY_crn_HARMAN_KARDON
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2019 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz prodam LD system dave 8 za 220eur, 2.1 siszem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 12, 2019 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj glas za Dynaudio Music3 v primeru manjših ali srednje velikih sob. Izreden zvok. Zna presneto močno, hkrati pa tudi precizno udariti. Tudi visoki toni so super. Zvok samodejno prilagaja prostoru. Tudi baterijsko napajanje za 8 ur. Zadnjič je prišel sin domov in je najprej mislil, da igrata Contourja30. Tudi aplikacija je zelo v redu. V povezavi s Tidalom dela izredne mixe po meri.
Ni pa ravno za ozvočenje veselic.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 14, 2019 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena teh?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 14, 2019 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Cena teh?

449eur v akciji pri Sonus Art.
Na Amazonu.de 499eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe