Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 78, 79, 80  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jacoby

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
pinus je napisal/a:
..ja, žal, očitno nisi ti razumel..
Tudi včeraj ne, ko si objavil "super" tekst podčrtan z rumenim - ko te je na to opomnil @jacoby..lp

Samo pogovarjamo se, kljub različnim stališčem in veri pa se spoštujemo, a ne?

lp Mare

Ravno zaradi spoštovanja do nekaterih članov, ki imajo 20,30,+ let avdio izkušenj, lahko počasi zaključita to provokativno nabijanje...
Take primerjave hi-end sistema z sesalnikom kažejo na totalno nepoznavanje materije. Ma ne na nepoznavanje, to je bebavost!
In to v časih informacijske revolucije, vse informacije so v sekundi na dlani! To me spominja na levičarsko pranje možganov. Nesposobni za nič, a manipulacijo obvladajo do onemoglosti. In to je tud vse.
Včasih ima človek občutek da se je logiral na napačen forum...oziroma da bi kar izbrisal svoj profil. Kaj sta vidva protagonista te godlje do sedaj v življenju naredila na hi-fi področju?
Še naprej - nič uporabnega..
pinus

Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jacoby- če dovoliš..
Glede trajanja teh debat imaš prav.. Ko pa sem omenil ta @mare - tov tekst podčrtan z rumenim, pa mislim, da si tu napačno interpretiral moj odgovor, ki sem mu ga podal.. Mišljeno je bilo samo, da se strinjam s tvojo včerajšnjo reakcijo - kritičnostjo do tega , kar je v tem tisku napisano..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bogomir 4051

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jakoby@ ne samo, da nista še nič naredila, celo njuni posti so popolna praznina, navržene so le provokacije. S takimi se je škoda ukvarjati, naš čas je predragocen.

Mislim, da je čas, da kakšno zine tudi admin.

lpm
jacoby

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 22:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
@jacoby- če dovoliš..
Glede trajanja teh debat imaš prav.. Ko pa sem omenil ta @mare - tov tekst podčrtan z rumenim, pa mislim, da si tu napačno interpretiral moj odgovor, ki sem mu ga podal.. Mišljeno je bilo samo, da se strinjam s tvojo včerajšnjo reakcijo - kritičnostjo do tega , kar je v tem tisku napisano..

lp

Sej sem narobe citiral, mišljeno je bilo za...sej vemo za koga!
Sem namenoma zbrisal tisto povečavo bedastega rumenega teksta, kot da nekateri tudi že slabo vidimo...
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ok, @jacoby.., ni problema.., ker potem se je tudi @bogomir navezal na tisto tvojo reakcijo...
Sam poskušam pozorno spremljati zaporedje postov (-izjav), ker drugače pride nehote do nepotrebnih nesporazumov... Teh imamo že itak dovolj, že zaradi različnih stališč do audio problematik..

lp
Nazaj na vrh
MAre007

Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
To me spominja na levičarsko pranje možganov.

Kot da bi poslušal argumente "najbolj razsvetljenega" predsednika združenih držav amerike ... , ko ni argumentov proti bolečim resničnim dejstvom, so tisti, ki jih navajajo komunisti.

lp Mare

Nazadnje urejal/a MAre007 Pet Nov 22, 2019 09:04; skupaj popravljeno 10 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..@mare.. - mene glede političnih opredelitev lahko izpustiš, ker v nobenem mojem postu na tem forumu ni tega .. In tudi z adminom nisem grozil, bo to mogoče kdo drugi..
Kot sem že prej rekel - nujno je pozorno spremljanje posameznih izjav v postih..
Nazaj na vrh
MAre007

Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
..@mare.. - mene glede političnih opredelitev lahko izpustiš, ker v nobenem mojem postu na tem forumu ni tega .. In tudi z adminom nisem grozil, bo to mogoče kdo drugi..
Kot sem že prej rekel - nujno je pozorno spremljanje posameznih izjav v postih..

popravil.

lp Mare
Nazaj na vrh
pinus

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 21, 2019 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..ok.., na stadionih piše respect...

lp
Nazaj na vrh
zvocnik

Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 00:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj, če bi se vprašali: So kabli posledica ali vzrok sprememb v zvoku?

Kolikor sem razbral pravzaprav nihče ne trdi, da zvočnih razlik po menjavi kablov ni. Po moje se vsa debata v resnici vrti okoli tega ali so specialni kabli, da ne rečem dragi, res potrebni? Je že kdo kdaj dosegel s katerim koli sistemom in katerim koli kablom najboljši zvok?

Če bi upoštevali formulo 10% potem najdražjih specialnih kablov nebi mogli umestiti v prav noben sistem na svetu, ker so pač predragi. Dejansko je večina sistemov spojena z daleč predragimi kabli ampak to je pač ‘problem’ vsakega posameznika.

In spet, če pogledamo še švicarski FM Acoustic-a, imajo v ponudbi ‘ultra’ drage komponente in sisteme ampak zgrajene ‘okoli’ in samo na njihovih kablih. Same komponente so po velikosti zelo majhne napram konkurenci, zvočniki pa imajo veliko možnosti nastavitev, da se ja lahko prilagodijo potebam. Hočem reči, da gre za celovit pristop, ki dela in si ne dovolijo, da be neki xxx kabli povozili idejo.

Vsak najbrž ve, da se z zamenjavo katerega koli elementa na vezju avdio naprave z lahkoto spremeni tudi zvok. Kje so potem tu kabli, zakaj so tako pomembni? Morda so ‘pogumni’ proizvajalci kot so FM Acoustic, Lavardin in morda še kašen začeli spreminjati avdiofilsko filozofijo in se vračati k koreninam? Seveda te danes niso več zastonj, ker potem bi že avtomatsko izgubile renome. Verjamem, da sta oba omenjena proizvajalca izbrala elektrotehničen pristop pri izdelavi kablov in se tako lažje usmerila v glasbo pri izdelavi naprav.

Lp
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 09:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So spremembe (menjave kablov, pa tudi druge kot menjava aparatur) ki ne predstavljajo napredka v zvoku - ampak samo drugačnost. V šali rad rečem da zamenjaš sivega osla za črnega. Enkrat ko se navadiš je isti šmorn.

So pa spremembe, ki omogočijo napredek v zvoku. Take spremembe te 'ugriznejo' in ne moreš se več odpovedati.
---------------------------------------------------------------------------------------
Sem sprobaval razdelilne letve. Nedvomno vnesejo spremembo v zvoku. A sem ugotavljal da so tiste sorte, ko se jim lahko odpovem, me je pustilo hladnega - v mojem sistemu, se razume. Potreben denar (ca 700€) znam bolj učinkovito vnovčiti.

Obstaja preprost test:
narediš spremembo in poslušaš tako vsaj nekaj dni, raje teden. Nato odstraniš testirano reč - vrneš v prvotno stanje za kakšen dan da se ponovno privadiš na zvok. Ne boš zgrešil v sodbi, če je šlo za pravo izboljšavo te bo žrlo, če ne pa ostaneš hladen.

/pozor.:zapisano je moje stališče, pravica do sprememb pridržana/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
Right-Fi

Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
Kaj, če bi se vprašali: So kabli posledica ali vzrok sprememb v zvoku?

Kolikor sem razbral pravzaprav nihče ne trdi, da zvočnih razlik po menjavi kablov ni. Po moje se vsa debata v resnici vrti okoli tega ali so specialni kabli, da ne rečem dragi, res potrebni? Je že kdo kdaj dosegel s katerim koli sistemom in katerim koli kablom najboljši zvok?

Če bi upoštevali formulo 10% potem najdražjih specialnih kablov nebi mogli umestiti v prav noben sistem na svetu, ker so pač predragi. Dejansko je večina sistemov spojena z daleč predragimi kabli ampak to je pač ‘problem’ vsakega posameznika.

In spet, če pogledamo še švicarski FM Acoustic-a, imajo v ponudbi ‘ultra’ drage komponente in sisteme ampak zgrajene ‘okoli’ in samo na njihovih kablih. Same komponente so po velikosti zelo majhne napram konkurenci, zvočniki pa imajo veliko možnosti nastavitev, da se ja lahko prilagodijo potebam. Hočem reči, da gre za celovit pristop, ki dela in si ne dovolijo, da be neki xxx kabli povozili idejo.

Vsak najbrž ve, da se z zamenjavo katerega koli elementa na vezju avdio naprave z lahkoto spremeni tudi zvok. Kje so potem tu kabli, zakaj so tako pomembni? Morda so ‘pogumni’ proizvajalci kot so FM Acoustic, Lavardin in morda še kašen začeli spreminjati avdiofilsko filozofijo in se vračati k koreninam? Seveda te danes niso več zastonj, ker potem bi že avtomatsko izgubile renome. Verjamem, da sta oba omenjena proizvajalca izbrala elektrotehničen pristop pri izdelavi kablov in se tako lažje usmerila v glasbo pri izdelavi naprav.

Lp

Hvala za tole, nanizal si nekaj informacij, ki povejo več kot 100+ prejšnjih postov Smile Vsaj meni. Verjamem pa, da so prepričanja tukaj prisotnih na forumu tako različna, da nekaterim to ne pomeni nič, ali pa vsaj nič novega in gredo naprej po svoji poti. Da ne bo pomote, nič ni narobe s tem, vsak ima svoj pristop, ki mu najbolje služi.

Super, da si omenil FM Acoustics. Priznam da tega še (zelo verjetno) niti od blizu nisem videl, kaj šele poslušal. na njihovi www strani je odličen zapis o izbiri zvočniških kablov: https://www.fmacoustics.com/app/download/9125028071/TB_23-R5.pdf?t=1528203498

Z zapisanim se 100% strinjam, pojasni večino smiselnih vprašanj, ki so bila zastavljena v tej temi. Pojasni tudi, zakaj navidezno nekatere rešitve kablov v določenih primerih lahko zvenijo bolje, z namernim vnašanjem nelinearnosti z namenom kompenziranja nečesa manjkajočega v sistemu. Vse je napisano tako, da nekdo s povprečnim poznavanjem fizike in elektrotehnike lahko zelo dobro razume funkcijo transparentnega kabla, ki je del sistema ojačevalec - zvočnik.. Pojasni, da kabel prvenstveno vpliva na delovanje ojačevalca in zvočnikov, nekaj pa k transparentnosti prispeva tudi sam po sebi - dovolj velik presek bakrenih vodnikov, kakovostna izolacija, sicer povsem standardna in običajna v industrijski in merilni tehniki.

Po drugi strani pa je to hobi, ki nudi veliko užitka tudi tehnično manj izobraženim audiofilom (v resnici je večina takšnih). Če bi imeli vsi proizvajalci Hi-Fi-ja v svoji ponudbi le celotne sisteme, ki so tehnično in performančno optimizirani glede na cenovni rang, bi bilo veselja pri audiofilih pri eksperimentiranju bistveno manj, prostora za realne izboljšave pa čisto nič. V takšnih sistemih, kot jih ima FM Acoustics, so inženirji že vse optimizirali, verjamem pa da tudi ob pomoči slušnih testov in tistih, ki so v tem dobri in to delajo na pravi način (dvojni slepi testi in pristop, ki ga je že ene 100x omenil ambasador).

lp
Nazaj na vrh
Right-Fi

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, pa še ena stvar, da bo zmeda še večja - ali pa tudi ne. V drugem dokumentu FM Acoustics-a ( https://www.fmacoustics.com/app/download/9125027871/TB_02r5.pdf?t=1546063550 ), kjer beseda teče o izbiri tranzistorjev, zasledimo sledeče:

With the usual - rather crude - audio measurements an amplifier using such "spiky" transistors may show
normal readings. However, despite the normal reading, the sharp spikes are detected by ear (the standard
audio measurements techniques are often meaningless to reasonably quantify audio quality. One issue is
that these measurements are static instead of what would be a more realistic dynamic analyses. After
all, music signals are hugely complex with constantly changing harmonics, colour, dynamics etc. (well,
maybe not absolutely all music, but the music worth listening to...).
However, no established measurement procedures for dynamic distortion exist.
Such differences are detectable by ear as an artificial and rather unpleasant mid- high frequency
reproduction, a characteristic that has helped to provoke the negative term "transistor sound".

In še tole:

Fact is, that with the standard audio measurement techniques, not all anomalies and distortion types will
show up - despite that these are detectable by ear.

Tole zgoraj je sicer na nek način offtopic, vendar se mi je zdelo smiselno navesti, da se malo umiri najbolj iskre konje iz naših dveh hlevov, subjektivistično v.s. objektivistično/znanstveno/teoretično naravnanih. Če navedbe FM Acoustics držijo, je čas za več sodelovanja ali pa vsaj spoštovanja med obema strujama.

lp
Nazaj na vrh
jacoby

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom rekel nič novega, ali pa - nič uporabnega...

FM acoustic, to pa je vele švicarski nateg, poglejte kaj je notri, in kakšne so cene...cca 50K za amp, 100K+ za sistem hohoho
Se pridružujem "Potreben denar znam bolj učinkovito vnovčiti..." (nakup kake nepremičnine)
In on ima "specialne" (morda švicarske) transistorje" in zvenijo ne-tranzistorsko Laughing
Je teh pravljic veliko...good night

FM za 20K+$

ROTEL za 300$

big deal...
Right-Fi

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 22, 2019 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Bom rekel nič novega, ali pa - nič uporabnega...

FM acoustic, to pa je vele švicarski nateg, poglejte kaj je notri, in kakšne so cene...cca 50K za amp, 100K+ za sistem hohoho
Se pridružujem "Potreben denar znam bolj učinkovito vnovčiti..." (nakup kake nepremičnine)
In on ima "specialne" (morda švicarske) transistorje" in zvenijo ne-tranzistorsko Laughing
Je teh pravljic veliko...good night

Se strinjam. Citiral sem samo tiste dele teksta, ki so se mi zdeli zanimivi v kontekstu diskusije v tej temi.

Firme sicer ne poznam, niti nisem preverjal njihovih cen, ker se že iz marketinga, ki je vgrajen v njihov sajt, vidi, da so švicarske. Vgrajeni marketing pa je to, kar tudi ti navajaš - posebni tranzistorji, ročno "oplemeniteni" (te stvari se da avtomatizirati, da gre hitro in zelo natančno) itd.

Kljub temu pa mi je všeč njihov pristop, to je, da se o njihovih rešitvah diskutira na tehničen način (ajde, z nekaj lepotnimi dodatki, da opravičijo švicarsko ceno). In da je pomemben sistem, ki ga uskladi nekdo, ki dobro pozna tehnično ozadje. Vse to se da narediti za bistveno manj denarja, rezultat pa zelo verjetno ni kaj dosti slabši od švicarskega - če sploh.

lp
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 65, 66, 67 ... 78, 79, 80  Naslednja
Stran 66 od 80

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu