Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Ali z rolcam potem ne cvrči več?

Ne zajebavaj.

Sem mislil, da se ti.

Ti ni treba lagati, je iz posta dosti dobro razvidno da gre za uspešen test.

Bom uporabil en tvoj odgovor:
ambasador je napisal/a:
Zastonj je zdaj duhovičiti. Pa tudi gubati čelo o razlikah, ki jih v takih pogojih ne moreš slišati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 12:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kako paše moj odgovor na tvoje stanje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Laughing Laughing Crying or Very sad


Sem pogledal v shrambo - pet rolic je na voljo: pa jih urno podstavil pod zvočniške kable.
Moj plan je bil sledeč: poslušati nekaj dni tako - brez sekiranja kaj in zakaj - nato to umakniti.
Tako sem naredil a sem jih hitro dal spet nazaj. Par krat tako, da se prepričam in so - tam ostale.

Ne bom še povedal kaj sem slišal - in ni tako subtilno - pa še razlage nimam.
Bom pa povabil frende - posamično - in jih povprašal za zvočne vtise. Me prav zanima ali bodo ti vtisi sovpadali z mojimi - čisto iz firbca, da preverim koliko je to psihološko in koliko je kao namišljeno.
To bodo moji argumenti naprej v debati.

Že nekaj dni tuhtam kako to narediti in sem prišel na idejo, da bi si dal na laser iz primerne špužve izrezati nekaj bolj 'fensi' . Rolice pa bodo za primerjavo če je uspelo. Ker če pride žena v poslušalnico in vidi tiste rolce bom kar v zadregi kako to objasniti. Ona je namreč psiholog in ne prenesem tistega pogleda kadar posumi o mentalnem zdravju, hahahaha... Že 40 let na opazovanju Laughing juhuuuu...


Zato v Step-Up Audio menda še ni pravega zvoka - štime ... razen da diši po pršutu ... Smile Kabli ležijo kar na tleh, celo na ploščicah, grozzzaaaa ...



lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 14:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsaj tepih bi lahko dali. Mislm ..., ne pa da kable zebe na ploščicah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si ugotovil slišne razlike med proizvajalci rolic npr kako zvenijo palomine, teta violeta, zewa itd ter razlike če so npr dvo ali tri slojne? Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da nebi škodilo, da še enkrat preberemo tole:

https://drive.google.com/file/d/1I20tULBoC_JxnHI5qEvHoIGbJ92nHY_p

Moram priznati, da tudi sam lepše doživljam npr. vožnjo z očiščenim avtom, kot usranim. Predstavljam si, da je podobno pri poslušanju glasbe, če verjameš, da so kabli nekaj izjemnega, v kar te prepričuje njihova zunanjost ... skratka veliko občutkov, očitno tudi slušnih, se nakuha v naših glavah, če pa jih podkrepimo še s kakšno alkoholno pijačo, potem pa sploh.

@ambasador je pač čisto "not padu" Smile

lp MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:



Sem pogledal v shrambo - pet rolic je na voljo: pa jih urno podstavil pod zvočniške kable.
Moj plan je bil sledeč: poslušati nekaj dni tako - brez sekiranja kaj in zakaj - nato to umakniti.
Tako sem naredil a sem jih hitro dal spet nazaj. Par krat tako, da se prepričam in so - tam ostale.

Ne bom še povedal kaj sem slišal - in ni tako subtilno - pa še razlage nimam.
Bom pa povabil frende - posamično - in jih povprašal za zvočne vtise. Me prav zanima ali bodo ti vtisi sovpadali z mojimi - čisto iz firbca, da preverim koliko je to psihološko in koliko je kao namišljeno.
To bodo moji argumenti naprej v debati.


Na nek način napisano dosti korektno in argumentirano.

Mnogo bolj me zmotijo ultimativne trditve v stilu

pinus je napisal/a:
Z lahkoto se sliši razlika med podloženimi kabli in kabli direktno na tleh.. Tudi če so samo rolce, bo zvok boljši, kot, da je zadeva na tleh.. Na žalost nekaterih - je vse skupaj zelo "simpl" - samo ušesa (prava) je treba imeti..lp


Ne vem, če se resnično z lahkoto sliši razlika. Seveda si ne bi upal trditi, da absolutno ne obstaja nikakršna možnost, da se razlika sliši. Najbolj primeren bi bil v temu primeru "blind test", ker vse ostale opcije poslušanja vnašajo v percepcijo sluha preveč imaginarnih komponent.

Na fotografiji kjer so prikazane te "čudovite" WC rolice, ki estetsko resnično zelo poživijo prostor in ga naredijo nekako domačega, presenetil napis v ozadju.



Mogoče bi se morali nekateri nad zapisanim občasno malce zamisliti. To je pač samo namig, seveda ni nikakršna obveza.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. na kratko..
Moja omenjena trditev drži, kot pribito..
Velja pa na bazi poslušanja v mojem primarnem sistemu..
Razliko v napajalcu za sacd player ( - seveda ne prvi , ki ga najdeš v oglasih..) iz namenske zidne vtičnice v player, na mojih namenskih nosilcih ali z istim kablom direktno na tleh, sta brez problemov opazila tudi moja žena in sin, pa poslušata samo občasno moje "upgrede-e" v sistemu..
Mislim, da sem v prejšnjih postih, glede kablov sploh in tudi podlaganja, dovolj jasno navedel stališče glede teh zadev in ga ne bom spreminjal..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. ja, še tole glede - forget the sound - hear the music..
Ko nekateri pridejo v lasten "konec" pri audio problematikah, radi obrnejo stvari na tisto - "važna je muska"... Je bilo teh primerov že kar nekaj v tej temi...
Seveda je važna, zato pa se ukvarjamo z raznimi izboljšavami prostora, komponent in vseh ostalih dodatkov..
Še kako tule velja: - hudič je v podrobnostih..
Jasno, da če nas to sploh zanima itd..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Razliko v napajalcu za sacd player ( - seveda ne prvi , ki ga najdeš v oglasih..) iz namenske zidne vtičnice v player, na mojih namenskih nosilcih ali z istim kablom direktno na tleh, sta brez problemov opazila tudi moja žena in sin, pa poslušata samo občasno moje "upgrede-e" v sistemu..

Normalno da sta "opazila" nosilce, saj verjetno nista slepa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... kot vidiš, je bilo govora o poslušanju..
Prosim pa te , da se komentiranja mojih postov enostavno vzdržiš... Sam se bom tvojih - brez skrbi.. Lahko se daješ s kom drugim, ki te je še voljan prenašati..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing
_________________
LP


Nazadnje urejal/a ck Tor Nov 19, 2019 23:10; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 19, 2019 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="MAre007"]
ambasador je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Laughing Laughing Crying or Very sad





lp Mare



En te hvali drugi zmerja
z marsičem te primerja

a ko sede da si težo zmanjša
ali ko za grmom se olajša

takrat, takrat misel je le ena
najbolj ti si zaželjena.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sajgre



Pridružen/-a: Sre Feb 2019 21:47
Prispevkov: 3
Kraj: Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2019 00:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri stvareh, ki jih sam ne slišim vedno dopuščam možnost, da drugi audiofili to slišijo. Verjamem v "zlata ušesa" ki jih žal sam nimam. Take izjave, kot je ta spodaj, so pa žaljive za zdrav razum.

pinus je napisal/a:

Razliko v napajalcu za sacd player ( - seveda ne prvi , ki ga najdeš v oglasih..) iz namenske zidne vtičnice v player, na mojih namenskih nosilcih ali z istim kablom direktno na tleh, sta brez problemov opazila tudi moja žena in sin, pa poslušata samo občasno moje "upgrede-e" v sistemu..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 20, 2019 01:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...@sajgre - moja izjava je samo pojasnilo na komentar, da razlike pri podlaganju kablov niso slišne in navedba, da jih je mogoče z lahkoto opaziti v primernih situacijah..
Na forumu si praktično od "včeraj" (- v audiu upam že od prej ), zato je mogoče to žaljivo za tvoj zdrav razum...
Da bo bolj razumljivo, oz manj žaljivo, pa je potreben čas, vaja-potrpljenje in žal - tudi denar..

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 62 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe