Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Slušalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2019 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sen pred par dnevi naročil Fidelio X2(nove izvedbe)..
Sem jih imel pred nekje 3 leti in bil zelo zadovoljen in ,ko sem jih dal proč sem jih kar malo pogrešal..
Takrat sem za njih dal izdelat še kabel,ki sem ga plačal skoraj toliko kot slušalke tako,da je očitno,da so mi bile ok.
Seveda niso to ultra hi-end slušalke so pa za omenjen denar (300€ so bile takrat,sedaj ,ko se po dolgih letih umikajo so nekaj manj) težko premagljive..Sploh kvaliteta izdelave je v tem cenovnem rangu neverjetno dobra.Edina manjša pomankljivost so blazine,ki lahko ratajo malo prevroče in zelo rade imajo prah,so pa zamenljive (za razliko od prve serije pred leti) in se za 30€ dobi vrhunsko zamenjavo iz umetnega usnja.
Iz izkušenj povem,da so boljše izdelave od kar nekaj slušalk ranga 700-1000€.Zvokovno pa bi rekel,da je detajla na visokih malenkost manj,na srednjem področju vrhunske in se lahko kosajo z vsem do 1000€,je pa bas malenkost napumpan in mogoče ne tako definiran ampak nič kaj pretresljivega.Z eno besedo bi jih opisal kot super FUN slušalke za normalen denar in zelo udobne.Z pravim amp\dacom bodo zašpilale kot je treba,čeprav jih z lahkoto poganja praktično vse.Meni so še najslabše šle skupaj z lampami, ker so že same malo na ''topli strani'.
Me zanima kako jih boš ti opisal. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp. Razmišljam o nakupu enega prenosnega ojačevalca/dac-a. Trenutno imam nuforce2 na katerem me pa moti da mi na telefonu je baterijo nenormalo ker nima svojega napajanja.
Zanima me kaj mi priporočate v low budžet verziji da bi mi kolkr tolk špilala? Gledal sem malo fiio pa topping
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp. Razmišljam o nakupu enega prenosnega ojačevalca/dac-a. Trenutno imam nuforce2 na katerem me pa moti da mi na telefonu je baterijo nenormalo ker nima svojega napajanja.
Zanima me kaj mi priporočate v low budžet verziji da bi mi kolkr tolk špilala? Gledal sem malo fiio pa topping


Preberi to: https://www.bassheadspeakers.com/top-10-best-portable-headphone-amps/ podnaslov: "#6 Creative Sound Blaster E5 Headphone Amplifier"
Nimam osebnih izkušenj, samo kot ideja. Fiio pa si tako že sam gledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še budget variante: https://onlinespunky.com/portable-headphone-amp/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Tudi jaz sen pred par dnevi naročil Fidelio X2(nove izvedbe)..
Sem jih imel pred nekje 3 leti in bil zelo zadovoljen in ,ko sem jih dal proč sem jih kar malo pogrešal....

Iskal sem nekaj kar deluje brez ojačevalca, pa so se mi povsod pojavljali X2 ter HD599 ter HD598.

Pa sme se raje odločil za tisto kar je malo težje na basu, hvalijo pa oboje.
Če ne bo OK še vedno lahko kupim AMP.

Sporčim ko dobim, predvidoma v ponedeljek : )
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 06, 2019 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Lp. Razmišljam o nakupu enega prenosnega ojačevalca/dac-a. Trenutno imam nuforce2 na katerem me pa moti da mi na telefonu je baterijo nenormalo ker nima svojega napajanja.
Zanima me kaj mi priporočate v low budžet verziji da bi mi kolkr tolk špilala? Gledal sem malo fiio pa topping


https://www.hifisystemcomponents.com/headphone-amplifiers/voyager-battery-portable-headphone-amplifier.html

LP, T
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 08, 2019 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eto nova igrača je doma
http://www.audio-kontakt.com/forum/nalozeno/AUIOOA-157322927120191108_163459.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rad bi ene slušalke, ki se ne lupijo ali razpadajo in niso pretirano drage, ker jih rabim samo občasno in nisem ljubitelj slušalk.

Kakšne so kaj Sennheiser HD 559? Kakšen drug predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupiš rabljene AKG 141 Monitor in vzameš nove nadomestne plišaste ušesnike. Več ali manj imajo to vsi ta pravi po studiih. Kar poglej radio GaGa, kaj imajo na ušesih. Pa še poceni se dobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, sem bolj navajen na "čez ušesne". Moram probat, ampak kolikor se spomnim mi peštanje ušes ni bilo všeč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa če bi probu kšne low buđet iem slušalke npr kz zsn pro? Dobre krizike na netu stanejo pa par kufetov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 11, 2019 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit,

slušalke ti niso všeč, dokler ne probaš resnega sistema (slušalke+amp).
Za mali denar pojdi v famozni Merkur in nabavi čezušesne Philips. Z malo dodatnega dampiranja ti bo solidno zaigralo.
Če hočeš male portabl, so Koss Porta PRO zakon.
V podobnem cenovnem razredu so Superlux HD, izberi eno od variant.
Malo dražje a že hudo resna stvar so Creative Aurvana Live! . Če te slučajno spominja na nekaj drugega, ja, je enak proizvod. Če dodaš še malo zraven pa dobiš model 2.
To je moj izbor nizkocenovnih in ne tudi nizkokvalitetnih.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Mislim da mi čez ušesne še najbolj ustrezajo. Trenutno imam Audio Technica MSR7 in so v redu, ampak kadar je mogoče raje poslušam zvočnike, ker bolj trese. Laughing
Superlux ima zanimivo in poceni izbiro.
Res me moti ta "fake" usnje ki se lušči. Ali imajo katere kako bolj obstojno gumo ali velur?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 01:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Foam je na slušalkah potrošni material. Zamenjave se dobijo, tudi velur ali tapravo usnje. Je pa ravno izbor tega materiala zelo bistven za zvok slušalk. Lahko si tudi sam zašiješ te pade, jaz sem si jih že nekoč in so še vedno kot nove.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 12, 2019 07:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za superlux lahko potrdim da igrajo dobro tud na ušesa sedejo dobro in zaenkrat se ne luščijo. Mam model hd 668b.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Naslednja
Stran 20 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe