Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Menjava HI-FI sistem-a za sounbdar
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, kaj je dejansko hotel in glede na to kolko je tema stara ne bom filozofiral.
Seveda bi lahko šel to poslušat in ne bi spraševal tukaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2019 12:54    Naslov sporočila: Re: Menjava HI-FI sistem-a za sounbdar Odgovori s citatom

rs1975 je napisal/a:
Prosim za vaš nasvet. Trenutno si lastim receiver HK AVR245 in zvočnika Dali Concept 6. Razmišljam, da bi zamenjal za kakšen Soundbar (do cca. 600 EUR).

Je smiselna menjava?

Sicer sem nekoč imel celoten 5.1 Dali sistem za gledanje filmov, ampak sem potem center in sorround zvočnika prodal, ker ob rojstvo otrok ni bilo več toliko časa za gledanje filmov, pa tudi zadnja zvočnika sta nekako kazila izgled dnevne sobe.

Občasno bi sedaj vseeno pogledal kak film pa se mi zdi rešitev s Soundbarom ok.

Gledam tale JBL 5.1
tudi mene zadnje čase ne prepriča (več)tudi glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmišljam o kakšnem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje šele prihaja... seveda višjega ranga z 7.1(atmos),saj je čedalje več filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo...lp.
kaj si potem nabavil?
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=266
Všeč mi je ker je minimalističen, pa še 5.1 si lahko začasno postaviš, ker sta zvočnika deljiva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rs1975



Pridružen/-a: Pet Feb 2019 13:43
Prispevkov: 13
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2019 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo, se opravičujem, ker se dolgo nisem javil Wink

Nič, ostal sem pri obstoječem sistemu.

Načeloma je sistem v uporabi več za gledanje filmov kot poslušanje glasbe. Imel sem sicer celoten 5.1 sistem od Dali Concepta, ampak sem prodal center iz surround zvočnika. Enostavno so bili prevelikih dimenzij, sploh zadnja 2 sta kazila izgled dnevne sobe. Ker sem s časom začel pogrešati prostorski zvok sem začel razmišljati o soundbaru. Vem, da je to nek kompromis med pravim 5.1 sistemom, je pa vsaj minimalistično Very Happy

Od pomladi dalje niti nisem spremljal novosti na trgu, če se je medtem v tem cenovnem rangu pojavil kak boljši soundbar, ki bi zadovoljil moje potrebe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 04, 2019 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rs1975 je napisal/a:
Zdravo, se opravičujem, ker se dolgo nisem javil Wink

Nič, ostal sem pri obstoječem sistemu.

Načeloma je sistem v uporabi več za gledanje filmov kot poslušanje glasbe. Imel sem sicer celoten 5.1 sistem od Dali Concepta, ampak sem prodal center iz surround zvočnika. Enostavno so bili prevelikih dimenzij, sploh zadnja 2 sta kazila izgled dnevne sobe. Ker sem s časom začel pogrešati prostorski zvok sem začel razmišljati o soundbaru. Vem, da je to nek kompromis med pravim 5.1 sistemom, je pa vsaj minimalistično Very Happy

Od pomladi dalje niti nisem spremljal novosti na trgu, če se je medtem v tem cenovnem rangu pojavil kak boljši soundbar, ki bi zadovoljil moje potrebe.

Časi soundbarov šele prihajajo.
tudi mene zadnje čase ne prepriča (več)moj sistem glede efektov ki jih isti film ponuja v kinu,zato kr malo(že)razmišljam o kakšnem kvalitetnem soundbar-u,ki so se dodanes že kr lepo razvili in njihovo obdobje šele prihaja... seveda višjega ranga z 7.1(atmos),saj je čedalje več filmov že posnetih v kvalitetnem zvoku 5.1,7.1.seveda samo za filme,za glasbo pa definitivno ostaja pri meni dober stereo...mislim da z omenjeno zadevo ne moreš zgrešiti?...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe