Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj vse potrebujem za popoln zvok preko slušalk?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
avdiofil



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 22:19
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 22:36    Naslov sporočila: Kaj vse potrebujem za popoln zvok preko slušalk? Odgovori s citatom

Živijo!

Kupujem slušalke. Zagledan sem v Sennheiser 650 oziroma 700 in Audeze hs el-8 - vse open-back dizajn. Moje znanje o avdio perfekciji seže le do tega, da je dobro za takšne "boljše" slušalke imeti tudi primeren ojačevalec (zagledal sem se v takega na elektronke oziroma lampe). Poleg ojačevalca naj bi bilo za izogibanje šumov dobro imeti tudi predojačevalec in DAC.
Tako se enostaven nakup slušalk rahlo zaplete in zelo podraži.
Pa res potrebujem vso to opremo za perfekcijo? Sam niti ne vem v čem točno je razlika med ojačevalcem, predojačevalcem in DAC.
S kakšno opremo naj bi si torej ustvaril karseda najboljše poslušanje glasbe (predvsem jazz in klasika)?

Lep pozdrav in hvala za morebitne odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svetujem ti,da se odločiš za predojačevalec z vgrajenim DACom.
Kaj boš uporabljal kot izvor zvoka?PC,CDplayer,gramofon..?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
avdiofil



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 22:19
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Večinoma gramofon.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 23:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko ze ravno gledas audeze imas spodaj povezavo, tako da ti ostane nekaj vec za ostalo masinerijo:

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=20269
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
avdiofil



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 22:19
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za povezavo. Sem že gledal in so se mi kar nebesa odprla, ko sem zagledal malo nižjo ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 18, 2018 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

danes sem slučajno bil prisoten v naši snemalnici in sem pohledal kaj fantje uporabljajo za monitorimg...v glavnem nizkocenovne AKG 214, 242 in pravijo da so s tem popolnoma zdovoljni...to nikakor niso avdiofilske slušalke...so pa zelo uporabne za delo...cenovni rang 100 do 200 evrov...profi roba ...odprte....jaz imam 702 in sem več kot zadovoljen...220 evrov...imel ih je tonec ko smo snemali za DG v Esenu...a je to popolno ali ne, ne vem...sploh o kakih DACih in ojačevalcih nimam pojma...take sluške tudi če ti ostanejo kot drugi par, nimaš kaj falit...moraš pa vedet da rabijo cca. 200 ur da se odprejo...udobne za nosit...če pa je tvoj budget par jurčkov pozabi na moj post...
Laughing

če imaš vintage robo, vsaka ima vhod za sluške...če ne, rabiš ojačevalec za sluške...DAC, gor dol...s PCja vsekakor priporočljiv...kakšen?...za to so večji strokovnjaki od mene....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naletel sem na zanimivo definicijo idealnega zvoka/sistema:
"Again we are talking about intimacy and the ability of the system to call out to your soul, to go that step further and speak to you on a different and far more personal level. This is, for me, what makes some top-end audio worth paying for. It is not the extra bandwidth or the better control or the superior resolution as you can very soon get used to those things. Music, at its best, is art and should surely be about spiritual enlightenment, at whatever level you personally operate. Well, it is for me anyway but I definitely know, having read thousands of reviews in my time, that it isn’t the same for everyone."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslov teme me je inspriral za ta zapis:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Najprej potrebuješ popolna ušesa da lahko slišiš zvok v vsej popolnosti.

Nadalje potrebuješ vedeti kako se sliši popoln zvok: čisto lahko bi se ti zgodilo da prideš v stik s popolnim zvokom in se tega ne zavedaš - pa izpustiš priliko. Si misliš kakšna škoda - si ga že imel in ti je spolzel iz rok zaradi nevednosti Laughing

Spraševalec to 've', zato je lukavo postavil vprašanje (kaj vse potrebujem za popoln zvok), ker zaobide te probleme - mi bodo na forumu povedali formulo za naprave, potem sem miren.
To razmišljanje pa ima veliko vgrajenih napak, ki vodijo v naslednjo - ne upošteva dejstva, da so na forumu -ja- izkušeni avdiofili - a v istem 'zosu' - tudi oni še vedno iščejo ta 'sveti gral' Laughing
------------------------------------------------------------------

No, ni tako brezizhodno: imaš avdiofile ki so ta 'gral' našli.
Se jih hitro prepozna, čeprav se ne spustijo tako daleč kot je naslednji primer, za katerega potrebuješ še dodatne kvalitete in popoln ego: tip je pisal na revijo - da je šel na koncert Uta Ughija samo zato, da bo slišal Stradivari violino (ma samo zato, ker je najboljša na svetu, da bo ja primerjava z zvokom na domu merodajna) in je bil zgrožen nad tem kar je slišal: ta stradivarka ni nič proti njegovemu hifi-ju na domu. Doma sliši posnetek stradivarke svileno, mehko, nežno - medtem ko v živo je to bilo na momente rezko, ostro Laughing
Pa so ga v odgovoru podučili, da je dobro iti najprej na koncerte in potem ustvarjati doma. Če mu gre za zvok podoben popolnemu. No, po moje mu predvsem ne gre za glasbo, so igralci (aparature) pomembnejši od igre (zvoka), hehe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2019 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Doma sliši posnetek stradivarke svileno, mehko, nežno - medtem ko v živo je to bilo na momente rezko, ostro Laughing

Kar kaže kako smo navajeni na določen zvok za katerega mislimo, da je pravi, pa ni.
Kompresija, equalizerji in popačenje so v vseh teh letih naredili svoje.

Zato pa obstajajo vsi ti "plugini" za raznorazno popačevanje (tape simulator, tube simulator, exciter). Večina glasbe je čisto izmaličene že vse od začetka. To nima nobene veze z realnostjo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2019 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
No, po moje mu predvsem ne gre za glasbo, so igralci (aparature) pomembnejši od igre (zvoka), hehe.


vse prevec je takih ki niti ne znajo vec poslusati sprosceno glasbe, ampak non stio predrkavajo nastavitve in postavitve in se ubadajo s stevilkami v prospektih, to enacijo s tistim kar slisijo, secirajo vsako noto posebej, pozabljajo pa na bistvo...MUZKO.
Dosti jih ima tudi slabo referenco za ocenjevanje svojega ali drugih sistemov
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2019 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam s predhodniki.
Tačas je naslov teme dobil še dodatek - preko slušalk. Škoda, res da je tema bila odprta zaradi slušalk a je originalni naslov krasna iztočnica za avdiofilsko razmišljanje. Mislim da zato, ker lepo odraža stanje duha v katerem se znajde avdiofil začetnik.

Glavni tvorec končnega rezultata - bolj ali manj popolnega (shhh) zvoka je avdiofil sam - s svojim izborom posnetkov (ki so najpomembnejša sestavina za dober zvok) pa naprej s kombinacijo aparatur, zvočnikov, akustiko prostora in postavitvijo zvočnikov. Vmes so kabli, filtri, stojala če jih zvočnik potrebuje, mizice, protivibracijske nogice in še kaj bi se našlo.

Moje stališče je, da hifi sistem najbolje izpolni svojo vlogo, če te pritegne tako, da lahko ure in ure poslušaš in ne moreš odnehati.
In naslednji dan komaj čakaš da pride na vrsto poslušanje.
To pa se da doseči in tudi ni potrebe posegati po high endu - določene kombinacije naprav, kablov in zvočnikov lahko delujejo magično kot celota. Magari vsak za sebe niso neki strašni presežek, skupaj pa maltene dream team ako pogodiš celoto (tudi ambient in postavitev zvočnikov).

Ni nujno da bo tvoj sistem ugajal vsem - ti pa bodo vsi prikimali da si dobro opravil delo, če si ga res. Hifi je dosti velik kompromis kjer si primoran izbirati s katerimi pomanjkljivostmi lahko preživiš in katere sestavine zvoka morajo biti na spodobnem nivoju.
Ravno zaradi te zadnje ugotovitve in realnosti da itak popolnih aparatur ni - pa potroši kolikor hočeš - rad izpostavljam pomanjkljivosti posameznih tehnologij in pristopov. Nekateri to doživljajo kot pljuvanje, ker se radi emotivno navežejo na naprave ki so jim všeč in zato ne prenesejo opazk na njihov račun. Ki pa so potrebne ravno zaradi zavedanja limitov in pravilnih odločitev za sestavo celote. Sicer samo zbegano begaš..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 12, 2019 11:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je bila tema že od začetka o slušalkah in je že skoraj 2 leti stara, ampak saj je vseeno velja tudi za slušalke.

Včeraj sem v avtu poslušal Stevie Ray Vaughan-a (mp3, podpovprečen zvok v avtu), pa sem se vprašal, zakaj mi je tako všeč. Na Hi-Fi Ljubljana mi ni bilo nič tako všeč (verjetno bi si moral vzeti več časa).

Nekaj tednov nazaj pa sem poslušal zvočnike z razštelano kretnico (menjava visokotonca). Klasika in ostali manj obdelani posnetki so zvenili precej v redu. Ko pa sem poslušal "wannabe rok" iz osemdesetih (ogromno umetno napihnjenega reverba, EQ, ...) je zvenelo nadležno.

Tako da je mogoče boljši test poslušati glasbo, ki ne zveni naravno in potem slišiš kaj ven seka. Še bolje je pa če ti glasba ni všeč.
Alan Shaw (Harbeth) je rekel, da za test posluša glasbo v rikverc, da nanj ne vplivajo čustva. Laughing

Pa ne me narobe razumet, ker tudi "nenaravno" in obdelano glasbo rad poslušam, če še ima kaj dinamike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 14, 2019 07:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rezultat iz hifi-ja je zelo povezan s posnetki.

Posnetki z ohranjenimi original zvoki
(koherentni, z malo mikrofoni, brez težkih posegov) se bodo izkazali z zvočniki ki so tudi taki (prednjačijo fullrange in multiway s kretnicami ki zagotavljajo zvok v fazi - beri sposobni predvajati kvadratni signal oziroma nekaj kar vsaj spominja na to.

Umetniško-fantazijski posnetki težko zmasirani v studijih pa so nekoherentni in se najbolje obnesejo na zvočnikih ki so tudi taki - multi way ki mu je faza povezana samo na reznih frekvencah ali niti to ne.
Valjda ne bodo vsi taki posnetki učinkovali enako na vsakem takem zvočniku. Na enih bo eno, na drugih drugo skočilo ven kot lepo slišno.

Zato je nemogoče pričakovati da bo en zvočnik vse predvajal optimalno.
----------------------------------------------------------------------------------
Pred 45-50 leti se je na veliko debatiralo o slišnosti faznih nepravilnosti. Pa sta vedno bili dve struji - za avdiofila skoraj nepotrebno se opredeliti, ker mora biti glasba vodilo in njeno 'prtljago' pač vzameš v zakup in prilagodiš svojo mašinerijo.
Pravilnost faze zvočnika ni slišna - dokler imaš posnetke ki niso koherentni. Ko pa se poklopi vse - dobiš holografijo, osupljivo prisotnost glasbil pred seboj. Pri vseh omejitvah high fidelity reprodukcije je to naj dosežek, naredi izjemen vtis tudi na laika.

Tudi na drugem bregu te zgodbe, da tako rečem, se na momente lahko to zgodi, morda samo z enim od več glasbil na posnetku - znak da so se faze poklopile. Kakorkoli je faza zvočnika podrta skoraj vedno se najdejo posnetki kjer se vsaj nekaj ujame. Večinoma gre za tweeter področje kjer so si zvočniki fazno povečini podobni. Pa imaš bend kjer se cimbale osupljivo dobro slišijo, ostalo bolj tako-tako. In podobno, to vsi poznamo iz prakse.
---------------------------------------------
Za uživaško pokriti čimveč posnetkov je morda bolj smiselno imeti dva različna para zvočnikov kot pa iskati idealen zvočnik. Ceneje sigurno in manj paranoično tudi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2020 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam doma nekaj slušalk oz. sem jih poslušal... Predvsem je odvisno kaj ti je všeč. Sem pa imel te modele:

-sennheiser IE800
-AGK k3003
-AKG 812
-sennheiser Momentum In-Ear
-pa še kup cenejših ...
-sennheiser Momentum 2.0
-sennheiser HD650
-sennheiser HD700

Kupovat nekaj na pamet je strej v prazno!! Prej vse sprobat je moj nasvet!

Pa srečno Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 14, 2020 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imamo našega proizvajalca - OLLO, ki daje možnost da slušalke vrneš če nisi zadovoljen. Stanejo izpod treh stotakov in so cenjene v studijih
https://olloaudio.com/

Kaj vse potrebujem za popoln zvok preko slušalk?
naprimer tole: https://olloaudio.com/products/play2me
slušalke s subwooferjem
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe