Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi Ljubljana - Zvok z razgledom 2019
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno mi je bil zelooooo všeč sistem Vertere - FM Acoustic - Zellaton. Izjemna "muzikaličnost", umirjeni toni, nikakršnega kričanja...Super.
Seveda pa je dosti odvisno od glasbenih okusov. Tu je igrala klasika in jazz, ko sem bil tam. Če bi iskal neke dinamične presežke - kaj vem, Billy Cobham solo bobni , kot sem ji h poslušal na Blumenhoferjih, verjetno ne bi bilo tako. Trenutno pa raje poslušam Davida Oistrakha kot Billy-ja .....

Sicer pa, zelo pozitivna ocena za organizacijo. Raje gneča v sobah kot pa, da eni super sistemi v praznih dvoranah.

Prihodnje leto pa bom tudi sam na strani razstavljalcev, prisežem! Wink

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Kaj mi lahko kdo pove kdo je razstavljal te zvočnike? Trgovina? Zanima me ker so imeli zraven tudi studijske Dynaudio.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
MAre007 je napisal/a:
siroliver je napisal/a:
Dober je Mare007 ,stiri leta je dal mir ,in ko se vrne takoj useka po kablih Laughing


Se opravičujem, res ni tema. Se obeta kakšna reportaža? Sem razmišljal o obisku, pa težko prenašam, da mi fiziko razlagajo ekonomski tehniki.

lp Mare





Se popolnoma strinjam, podobno kot v naši politiki, vsi se na vse spoznajo

Very Happy


ja, smo dezela professionalnih amaterjev
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen ambro,

razstavljalec profesionalnih monitorjev in studijske opreme je bil Audio pro.

Se pridružujem mnenju, da je letos v splošnem bil boljši zvok kakor prejšnja leta. Malo zaradi primernejših prostorov a predvsem zato ker je marsikomu "kapnilo".
Je pa tudi res, da pri poslušanju cenejših sistemov poslušam kar je dobrega, pri dražjih sistemih pa iščem napake.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Je pa tudi res, da pri poslušanju cenejših sistemov poslušam kar je dobrega, pri dražjih sistemih pa iščem napake.

Jaz cen običajno sploh ne gledam.

Tafosov sistem se je kar obnesel pri veliki glasnosti (tudi nizki). Italijan je spet nakaj smešnega povedal. Laughing
Piega so imeli dober zvok.
Miraudio je imel dinamično glasbo, ampak zvok je bil res presvetel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsakoletni dogodek nam je prisel v navado in lepo se je podat v Ljubljano na Hi-Fi praznik. Izbor lokacije je bil zelo dober in prirocen. Dobesedno je slo tukaj za zvok z razgledom. Lahko bi rekel, da so letos imeli sistemi, ki so bili v manjsih sobah prednost, saj so bile sobe bolj zademfane kot pa sistemi v velikih sobah z velikimi steklenami povrsinami. Tudi tako je bilo slisati.

Izpostavil bi dva sistema, ki sta me najbolj prizadela (v pozitivnem smislu seveda).

1. Canyon Audio
Sistem sestavljen iz Spendor Classic 100 zvocnikov, Leben predojacelvaca in Lector audio amplifikacije, Holbo gramofona. Vsekakor pa je svojevrstven pecat pustil vintage kulutar od Aca Razbornika in njegovi posnetki. To je bil izjemen dogodek in dozivljaj, ko si lahko bil v direktnem stiku s clovekom, ki je vse to posnel in navrgel se mim grede anekdote.
V sobo sem sel dvakrat, prvic s kolutarjem in drugic v navezavi z gramofonom. Obakrat je bilo odlicno.
Sistem mi je bil najbolj zivljenski, human in poslusljiv. Prezentacija glasbe popolnoma po mojem okusu. Polno, veliko in sproscujoce na dolge ture. Morda imava s Simonom pac podobno percepcijo glede prezentacije glasbe in me vsako leto uspe preseneti z zelo dobrim zvokom. Te Spendorje Classic 100 bi zamenjal za svoje Harbethe.



VIDEO:



2. Audiogalerija
Odlicen in spet en zivljenski in uravnotezen sistem, sestavljen iz Unison Max Mini monitorjev, Unison Preludio lampasa in Unison CD Uno, ki je bil uporabljen tudi kot DAC. Zvocniki so bili idealni za to sobo in so jo lepo zapolnili s kvalitetnim zvokom. Znatno bolje kot pa Opera Prima, ki je bila tudi v sobi. Unison Max Mini so res kvalitetno in lepo izdelani zvocniki. Bi bilo zanimivo tudi daljse poslusanje, da bi ugotovil, ce ti lahko grejo pod kozo in si jih zazelis za svoje kompanjone. Vsekakor pa bi moral pomoje vzeti kar cel sistem, ker pomoje najboljse deluje kot Unison celota.



Ostali biseri sejma so bili tudi v Audio Serumu, Se ne moram precudvat, da sta uspela vso to robo postavit v 15. nadstropju in sta hkrati naredila pravi Hi-End muzej. Pa potem v nedeljo se nazaj dol? Drugo leto se zmenimo in pridemo pomagat nosit Smile.
Tudi tu bi lahko rekel, da je bil zelo dober zvok, a vsekakor nekoliko manj impresiven kot pa je to bilo pred dvema letoma s Piega Linesource 2 in Boulder amplifikacijo v Hotelu Lev. Je pa bilo to kar smo lahko videli tam zelo impresivno. Nekaj kar verjetno nikoli ne bomo imeli doma. Najbolj bogata soba in urejeno s stilom in veliko energije.




VIDEO:



Isotek - Intek soba; komponente (Wharfedale zvocniki, AudioLab amplifikacija in CD). Prezentacija Isotek filtrov na podoben nacin, kot je to bilo leta 2015 v M-hotelu. Lahko se je slisalo kaj pomeni vklop filtra v Hi-Fi sistem. Najbolj opazen je bil prehod iz navadne letve na Polaris letev in pa potem preskok na Isotek Aquarius. Izboljsanje? Seveda, prej kosceno in tenko, kasneje s filtri polno in koncno meso postavljeno na kosti.
Isotek predstavnik je predstavil se EVO3 Sigmas in EVO3 Syncro kabel. Tu pa nisem slisal izboljsanje glede na Isotek Aquarius. Verjetno bi za to bila potrebna tudi oprema visjega ranga.
Overall, relativno budget sistem sestavljen iz Wharfedale zvocnikov in AudioLab elektronike je vreden, da se mu doda Isotek Aquarius EVO3, ker sistem sonicno dvigne na raven veliko drazjih sistemov.


Razveselila me je tudi prezentacija novincev Step-Up audio, kjer je bilo mogoce slisati Gryphon opremo, DAC na Raidho zvocnikih. Kot lastnik Gryphon ojacevalca lahko recem samo - impozantno in rajcajoce, ni tu kaj. Perfektno pa bi bilo, ce bi bili tam tudi Gryphon Mojo ali pa celo kaksni bolj impozantni zvocniki iz njihove hise, kot je npr. Pantheon, Trident ali celo Kodo. Ampak OK, to je ze etericna oprema, ki rabi ustrezen plac, tim 10 hrabrih moz, da to prinese in odnese. A pustimo se presenetiti, morda nekoc bo tudi to mogoce slisati.




Predavanj je bilo letos mnostvo, in tezko se je bilo ze odlocat kaj in kdaj. Prisli smo ze ob 10h in brez vmesne pavze odsli ob pol osmih zvecer. Sem videl vse? Da. Sem poslusal vse kar me je zanimalo? Ne. Je bilo potrebno najti kompromis, ker je bilo preprosto premalo casa. Zelel bi si se daljsega poslusanja v kaksni sobi. Vsekakor lep Hi-Fi dan in upam, da bo na pomlad tu spet Phono dan?

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
1. Canyon Audio
Sistem sestavljen iz Spendor Classic 100 zvocnikov

Očitno je bila ta soba ravno takrat zaklenjena. Škoda nisem slišal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mark



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 22:19
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na prezentaciji ISOTEK elekticnih filtov je bilo jasno slisati izboljsanje zvoka z uporabo le-teh. Boljši (in seveda drazji) filter enostavno dovoli, da glasba tece bolje (tudi lepse). (Nam vecini v sobi je sluzil spomin vec kot 3-4 sekunde Wink )

Meni osebno je bil sistem z ATCji najbolj vsec, najbolj realna zvocna slika, fantasticni vokali (acapella petje crnske vokalne skupine), dinamika na najvisi stopnicki, resolucija izjemna. Pokazali so, da znajo peti z izbrano elektroniko, za TECHNICS SL-1000 bi takoj nasel prostor v dnevni sobi. Na demonstraciji HD posnetkov je AURENDER streamer pokazal izjemen takt in natacnost. Ne vem katerega bi prej izbral. Resnicno Life Like sistem.

Tenak in mehanicen zvok najdrazjih sistemov s "eksoticnimi driverji" mi ne lezi in me je na nekaterih sistemih razcefran zvok zelo motil. Ocitno drazje ne pomeni boljse.

Veliko bolj mi je bil vsec zvok cenejsih sistemov v manjsih sobah. Morda izpostavim Canyon Audio zvok, ki je bil lahkoten in poslusljiv toda z prevelikim povdarkom na nizkih tonih (po domace zabasirano). Audio Galerija vsecen topel zvok. Tafos zelo dobro.

Super dogodek z gosti, ki so imeli zelo zanimiva predavanja. Pridruzujem se nekaterim soposlusalcem za se vec podobnih predavanj. Cestitke organizatorju. Bravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2019 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke organizatorju !!
Prireditev na pravem mestu !!

Obilo glasbe za vse okuse.
Sejemski pogoji pa vseeno nekaj sistemov super. Žal so sobe v 15 nad. prezahteven projekt za postavitev v nekaj urah, temu posledično slabši zvok.
V sobi Kuzme in Audio Note popolnoma prazen prostor, odmeeeevvvv popolnoma zapaca glasbo, še sploh , če je obiskovalcev manj Shocked Crying or Very sad
Ne razumem Audio Seruma, da privleče toliko robe na pogled, zanemari pa bistvo, zvok je bil zgolj povprečen pa to na težkih aparaturah.
Intek še kar, sub odveč, ker bas odmeva !
V sobah 13 nad. pa velja načelo manj je več , sobe Hari, Tafos in Audio galerija vsi z odlično oceno, čeprav zelo različni sistemi, sploh A. Galerija price-performance. Žal v sobi s Spendorji na kolutarju pa ni šlo, zvočniki preveliki, bas zabuhel, zvočna slika zapacana.
Še enkrat čestitke organizatorju !

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 09, 2019 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. sam sem glede sejma navedel le kratko mnenje, brez podrobnejše analize dogodka.., ker hmm...
Ne morem pa, da ne bi povedal - da jo je z odliko opravil @mzi.perx...
Strinjam se z zgoraj navedenim, tako tistim v pozitivni, kot tistim v manj pozitivni smeri..
Že večkrat sem tule na forumu opazil (- glede na njegove intervencije..) , da ima ušesa... haha.. Pa se ne poznava..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 11, 2019 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako jeeeee !!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe