Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

pomoč pri sistemu
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitja155



Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Prispevkov: 11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 14:39    Naslov sporočila: pomoč pri sistemu Odgovori s citatom

Zdravo!

Na vas se obračam z dvomom pri sestavljanju novega hi fi sistema.. trenutno imam20 let stare zvočnike jamo ( z uničenimi midi in tw ) in onkyo reciverjem iz akcije ( star tudi cc 15 let ) ..

počasi gremo naprej v iskanju novega sistema...

zahteve so enostavne.. stereo sistem, 2 zvočnika plus mogoče kdaj sub..

soba je 5 x 3 kv, v obliki črke L... pač mala...

gleda sem nekaj rabljenih stvari ( kar mi ne ustreza najbolj - razen pri ceni)

nekako takole bi zgledalo... b&w 607 ( še raje 606 ) in marantz pm 6006 .. izvor zvoka je tv na optiki, BT preko telefona..

od rabljenih pa sem gledal b&w 685 s2 in marantza pm 6005.. slednja sta kot komplet res ugodna, ampak novo je pač le novo..

pa še par malenkosti.. zvočniki gredo na polico blizu stene ( vem da ima port zadaj ), ampak drugače ne gre...


hvala.. seveda pa sprejemn kakršne koli ideje... no skoraj... ker buđet je buđet Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A še nisi kupil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2018 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to kako pedanten si bil/si pri avtoakustiki bi ti toplo priporočal da B&W pred nakupom poslušaš. So dobri zvočniki vendar ne za vse okuse. Sam sem jih imel kar nekaj serij v zadnjih 15 letih in so mi bili ok vendar ko slišiš še kaj drugega potem te hitro začne kaj motit. Zdaj mi niti slučajno ne ustrezajo več, mene osebno moti agresiven in sikajoč visokotonec (serija 6), nekoga drugega to ne moti.

Jaz bi ti svetoval, da pokledaš še kakšne Klipsch, so tudi cenovno med ugodnejšimi.

Ojačevalec obvezno stereo, kino receiverje pozabi, če je sistem prvenstveno mišljen za glasbo. Kino je druga pesem.

Lahko ti iz prve roke povem, da večkrat poslušam kombinacijo Onkyo 9050 ojačevalca in Klipsch RP 280 in za ta denar lahko rečem samo kapo dol - soba je velika cca 20m2.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mitja155



Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Prispevkov: 11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2018 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bomo videli.. Smile sedaj imam doma nove 607 .. male škatlice, pa da vidimo... tw je full odprt ja.. tako je bilo prvo na uho slišat.. ampak.. dejmo času čas.. sam tw me niti tok ne moti.. konec koncev focalov Be ni ravno ekstra miren, enako mille sija od Hertza.. je pa prehod iz starih bogih ( fizično) jamotov na nove Bowerse velik prehod..

je pa to počasen začetek akustike doma zame... tako da vse ob svojem času..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Snifix, zanimivo da kot alternativo "sikajočim visokotoncem" B&W ponujaš Klipsche, ki (vsaj v srednjem rangu), imajo dokaj "grobe" visoke tone.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipschi s horni so sigurno drug svet v primerjavi s klasicnimi visokotonci.

Lahko pa zmontiras tvoje book-shelfe tako, da so se vedno odmaknjeni od stene zadaj s kaksnimi primernimi nosilci, ne vem pa kako bi tvoja ravnateljica to pozegnala Razz Razz
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
Snifix, zanimivo da kot alternativo "sikajočim visokotoncem" B&W ponujaš Klipsche, ki (vsaj v srednjem rangu), imajo dokaj "grobe" visoke tone.


Nič ne ponujam, podal sem samo mnenje o Klipsch zvočnikih keterim cene še niso šle v višave.
Komentiral sem tudi konkretni sistem, kateri dodobra napolni sobo za manj kot tisočaka. B&W za ta denar jih ne (vsaj serije izpred par let nazaj jih niso).

Pri novih B&W katere sem poslušal letos na sejmu v M hotelu so mi bili visoki pregrobi in so rezali v ušesa, z Klipschi o katerih sem prej pisal bi lažje živel - to je moje mnenje in ga ne vsiljujem nikomur, vsak naj posluša čim več različnih znamk in modelov in naj se odloči kar mu najbolj odgovarja.

Da se ne bomo narobe razumeli, meni je B&W kot znamka še vedno interesantna, konec koncev sem imel v zadnjih 20 letih kar nekaj njihovih modelov, B&W 802 D (prejšnja serija) mi je neizmerno všeč tudo kot kos pohištva, bi jo takoj imel a ko le to ne bi za sabo potegnilo še vsaj 2x toliko denarja za amplifikacijo in ostalo periferijo.
Na koncu se vprašam koliko imam prostega časa in kdaj bom imel čas to uživat...
vložit 10, 15, 20 ali več k EUR za stvar, ki jo redko uporabljaš trenitno nimam v planu Smile. Morda enkrat (ko zadanem jackpot Smile)

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2018 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoče kdaj sub?? Ne mogoče, obvezno! Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitja155



Pridružen/-a: Čet Dec 2018 14:25
Prispevkov: 11
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 30, 2018 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Klipschi s horni so sigurno drug svet v primerjavi s klasicnimi visokotonci.

Lahko pa zmontiras tvoje book-shelfe tako, da so se vedno odmaknjeni od stene zadaj s kaksnimi primernimi nosilci, ne vem pa kako bi tvoja ravnateljica to pozegnala Razz Razz


nič ni požegnala.. naredit police in do stene Embarassed .. v basrefleks pa bom dal not polnilo ki ga dobiš zraven Smile .. počasi.. enkrat pa še subek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2018 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponudbe v nižjem rangu je skoraj nepregledno veliko.
Za začetek lahko greš poslušat Dalije v Bigbang Krško, potem pa naprej. Googlaj "budget speakers".

https://www.themasterswitch.com/best-bookshelf-speakers
https://www.whathifi.com/best-buys/hi-fi/best-budget-hi-fi-speakers
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 00:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo, si bom kar to temo sposodil....po vasi zaslugi imam sedaj ze nekaj casa sistem s katerim sem zelo zadovoljen in me vsakic znova navdusuje. Sedaj bi pa rad, dodal k obstojecem sistemu kaj novega.

Trenutno imam

Zvocnike L in R Klipsc rp 280f (se vedno so velika zelja RF7III)
Center RP 450c
AV Yamaha RX A3070

Ze dalj casa imam v planu dodati ojacevalec oziroma koncno stopnjo na katero bi priklopil vse tri LCR in s tem razbremenil Yamaho oziroma dodal moc vsem trem zvocnikom....gledal sem od Parasound, Emotiva, Outlaw...vendar je pri nas to tezko dobiti....vse bolj v USA....katero koncno priporocate na ta sistem pa, da lahko priklopim vse tri zvocnike.....oziroma ce center ostane priklpljen na Yamaho?

Danes sem bil na HI FI sejmu v Ljubljani kjer so mi pa svetovali, da bi bilo bolje prvo dodati sub in sele potem koncno, ce bi videl potrebo....ker ze sam sub bi razbremenil AV, ker bi kar je pod 80hz on upravljal....trenutno sta L in R na large....za sub imam ze dlje casa ogledanega SVS SB3000.

Kaj vi predlagate kaj bi bilo najbolje, da bi dodal k sistemu? Trenutno?...verjamem pa, da bom s casom dodal oboje.

Uporabljam pa tako za filme kot muziko.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za izboljsanje poslusanja glasbe vsekakor stereo ojacevalec s HT bypassom, ki ga povezes z AV receiverjem. Eno okvirno listo jih najdes tukaj.
Tudi sub seveda. Svetujem sube, ki imajo poleg low level inputov tudi tudi High Level inpute. Priporocam predvsem REL ali pa BKelec (cenovno ugodna izpeljanka REL), pri katerih lahko zagotovo uporabljas high level in low level inpute hkrati in lahko zato uporabljas sub tako pri filmih kot tudi pri stereu, ne da bi pretikal bilokatere kable.
Center pa naj ostane kar na A/V reciverju.


lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Likalnik



Pridružen/-a: Tor Dec 2013 2:51
Prispevkov: 46
Kraj: Lesce

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za informacije....kaj predlagas SVS ali REL za woofer.....rel 1508 oz svs sb3000...oba cca 1500e.....rel je vecji 15inch...svs pa 13inch....svs nima moznosti low in high level input hkrati?

P.S so ga zelo pohvalili...en Rel 1508 isto kot dva svs sb3000

https://youtu.be/vsxmThsEZBc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce ti je do tega, da bos poslusal glasbo skupaj v navezavi s HT potem vsekakor REL. Ga je lazje integrirati v sistem. Sam uporabljam dva. Ampak kakor gledam ta model RELa konkretno nima HL inputov. Je bolj samo HT.

Bos rabil gledat T ali pa S serijo RELa. Sicer kaj pa fali temu? https://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/P12300SB-PR.html

Ce js danes ne bi imel nobenega suba bi vzel dva taksna front fire suba:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400FF.htm

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 24, 2019 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da ne odpiram nove teme,če mi lahko kdo odgovori,čeprav se sliši smešno bi vseeno vprašal če lahko zvežem še dodatna stereo zvočnika k že obstoječim stereo indiana line?kaj bom izgubil in kaj pridobil?hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe