Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

BMW F30 - SW ohisjeza JL10W3v3- v boku prtlaznika by LBaudio
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 13:01    Naslov sporočila: BMW F30 - SW ohisjeza JL10W3v3- v boku prtlaznika by LBaudio Odgovori s citatom

Zacel sem z manjsim projektom za soforumasa tega foruma v njegovem BMW F30. Skatla bo vgrajena v levi bok prtljaznega prostora. Skatla bo kompresijska, zadnji del ohisja bo zaradi cim boljsega izkoristka prostora narejen iz poliestra, prednja maska - baffle pa bo narejena iz vezane plošče. Skatla bo iz notranje strani tudi polimana s Silent Coat dampirnim materijalom ki prepreči vibracije/resonance in pa nadlezno zvonenje (tipicno pri poliestru). Volumen bo tudi zapolnjen s fiber-fill-om (sonofil/volna) Tovarniska priporocila za ta driver se gibajo nekoliko pod 20 litri in na koncu bi se moralo vse skupaj izteci v par deci razlike, kar pa ni niti najmanj problematicno. Driver, ki gre v ohisje je JLaudio W3V3-4ohm. JL slovi v svetu car audioa posebej po svojih SW driverjih in ojacevalcih, imajo pa tudi nekaj dvo-tro steznih prednjih sistemov, processorjev,.....so pa zadnja leta poznani tudi v Home audiu s svojimi subwooferji -(Gotham).

zdaj pa se par slik (do koder sem prisel z izdelavo)







Bok prtljaznika zasciten z licarskim trakom in cez se Alu samolepilen trak







zascita premazana z voskom za razkalupljevanje REXCO - Formula5



zascitena zunanjost avta



prvi nivoji poliestra







po parih urah ko je bil poliester dovolj trd sem "kalup" odstranil iz avta











Volumen zmerjen z vodo - 20+ litrov....target volume je 19-20 litrov





kasneje sem naredil se quick template za baffle ki mora pasati v "kalup"





plan za danes je odebeliti stranice kalupa do cca 7-8mm, potem damping z antivibracijskimi ploščami in izdelava prednjega baffla...vec slik ju3
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo. Lepo in zanimivo Very Happy .
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2019 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stene "kalupa" sem odebelil in apliciral premaz gel-coata. Narejen je bil tudi testni baffle za zvocnik ki mora sesti v odprtino kalupa cim bolj na knap....najbrz bom izbelal se enega, ceprav je ze ta zelo blizu (na eni od slik ni koncna verzija baffla in izgleda da je špranja velika ceprav ni)





sablona iz kartona



Lesen baffle - v1



test fit



_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2019 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

par slik od napredka izdelave skatle....kalup je bil obrezan in sedaj pase v odprtino in se tudi zakljuci na prevoju. Nareje je bil nov baffle ki lepse nalega na kalup, ,.... par slik izdelave:


nov baffle - test fit


obrezan kalup


test fit v avtu





izdelava ringa za zvocnik ki bo nosil driver




vstavljene vgrezne matice - zalepljene s sekundnim limom za vsak slucaj



test fit driverja



podampirana zadnja stena kalupa,...na koncu bodo tako oblimane vse da se prepreci donenje in resoniranje ohisja


baffle in ring prepojena s smolo



baffle spojen s kalupom na parih mestih



naknadno je bil baffle zapoliestriran iz zadnje strani zaradi strukturne jakosti in durabilnosti ohisja

V prihodnjih dneh sledi se do konca zapoliestrirat baffle na kalup, je zadeva nekoliko bolj neridna, ker je treba delat vse bolj kot ne na slepo - zapomoc imam malo ogledalce v skatli da vidim kaj pocnem, je pa vse zrcalno in nekoliko nerodno
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2019 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojze, ti si car.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 23, 2019 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In umetnik kipar... bravo, čestitke.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 24, 2019 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za komentar,...BTW, nisem car, res pa uzivam v izdelavi takih stvari...in ce kdo najde v tem kaj uporabnega zase se toliko bolje.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se par slik zakljucenega projekta
Vse stranive ohisja so bile polepljene s Silent Coat damping materijalom, vsi robovi so ocisceniin rahlo zaobljeni da se tapicirunga lepse vsede na prevojih, in na koncu skatla stapicirana v crn 4D raztegljiv skaj.....par slikc>

damping




ocisceni robovi in pokitane imperfekcije






tapiciranje






gotov produkt


_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo narejeno. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 11:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Občudovanja vredno. Kasneje poročaj še o zvoku ... lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Občudovanja vredno. Kasneje poročaj še o zvoku ... lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Skatla je za tukajsnjega so-forumaša,.... upam, da se oglasi in pokomentira sound, ko bo zmontiral sw in ojacevalnik.

Hvala za komentarje!
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lojz, kot vedno, čista 10ka Smile

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 21:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantastična izdelava.
Tole je, mimogrede, namenjeno meni. Delno sem spremljal projekt, a bolj od daleč in s strani, ker pač tem zadevam nisem kos. Če ne bi videl, ne bi verjel, koliko časa, angažmaja in porabljenih sredstev terja takšna zadeva ob predpostavki, da veš kaj delaš.

Predno sem se oglasil pri Lojzetu, sem po dolgem in počez prelistal web glede podobnih projektov in ko sem naletel na podobnega, ki mi je bil edini všeč in sprejemljiv, sem obupal, zaradi astronomske cene. Bom kar povedal, da gospod Kevin Bennett iz Integral Audio za projekt z najverjetneje slabšim Wooferjem zahteva natanko 799 $, pri tem poštnina ni všteta.

Še ne dokončan model sva pred tednom dni poskusno namestila v bok prtljažnika in moram reči, da je kot vlit, kot rokavica na roki, kot mnogi radi rečejo in se čudovito vklaplja nemoteče v prtljažni prostor.

Po pogovoru z priznanim montažerjem akustike, mi je bila namestitev SUB_a v prtljažnik limuzine odsvetovana, vendar sva s predtestiranji prišla do spoznanja, da ob pravih nastavitvah zadeva deluje.

Sedaj moram razpeljati še kable do ojačevalnika in subwooderja po "skritih" kanalih in nekaj urediti za pritrditev Subwoofer ohišja, potem pa peljem to do Lojzeta, da mi opravi priklope, nastavitve in če bo še pri volji FineTunning procesorja.

Ja, bom povedal kako to deluje, ko bo gotovo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2019 07:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo! Čestitke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe