Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
To je sub-sub.

Tudi 15Hz je sub sub po audio razdelbi.
Bolj kot številke naj bi sub služil bolj realnemu zvoku višje po spektru. Od tega da razbremeni (čeprav odlične) wooferčke težaškega dela kjer je potrebno krepko veslati in pa da se rešiš efektov luknje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smiselno je, da če dodajaš sub zvočnikom, ki niso tako švoh, da greš praktično do konca (orgle).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Well, se vidi da nimaš izkušenj s tem.
Ne gre za si predvajat najdaljši cevovod orgel na polni moči. Tisto kar mene privlači je, da, ponavljam n-tič, dobim bolj realistično ambienco (dih dvorane), kar močno poveča užitek poslušanja orkestra naprimer.

Kar se pa tiče frekvenc, je itak tako, da ni on/off - če sub zmore 30Hz polno, bo še lepo slišen tudi okoli 20. Ne tako močno, pa vseeno dovolj. Če je grajen s pneumatic suspension z okoli 100+litrov in 300+ basom. Če pa je mali in strmo filtriran izpod 30, potem ne mi hodit jokat - sem povedal da to ni to.
Drugače pa teh frekvenc pri polni moči niti nočem/mi je bilo dovolj poskusiti Cizek MG27 na konicah doma - sem teu umret od straha da se bo strop sesul. Je zamajalo mojo staro bajto (140 let) kot takrat ko sem začutil potres na Tolminskem (vzmeteni gramofon mi je divje poskakoval).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 11, 2019 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ne gre za si predvajat najdaljši cevovod orgel na polni moči.

Noben ni rekel, da na polni moči. Saj verjetno tudi ne bi zmogel, bi pa zato 30Hz z lahkoto.

ambasador je napisal/a:
Tisto kar mene privlači je, da, ponavljam n-tič, dobim bolj realistično ambienco (dih dvorane), kar močno poveča užitek poslušanja orkestra naprimer.

Ali če igra od 15Hz pa ne? Samo boljše je lahko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 09:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ambro je napisal/a:
Se pravi porezat nizke frekvence (pod 150- 200Hz) floorstanderju in dobro uskladiti fazo suba. Sub naj bi bil najverjetneje kompresijski od 250 do 300mm? Dynaudio sub 300, B&w ASW650-ASW1000 je to dovolj dobro?

Ni nujno tako visoko rezati, itak pa enkrat ko imaš elektronsko kretnico lahko probaš. Zadošča počistiti izpod 100, morda tudi 80Hz.
-----------------
Kadar gre za dražje sisteme v izogib nepotrebnim stroškom se lahko za preskus kupi eno rabljeno kretnico od Behringerja ali iz car hifi-ja, ki je kar je, a bo vseeno nakazalo kaj se dogaja in ali je investicija v tej smeri vredna denarja.
------------------------------------------
Obstaja opcija zanesti se na proizvajalca in samo dokupiti recimo v tvojem primeru Sub 6, ki ima preset za tvoje zvočnike. Vsaj kar se uparjanja zvočnika s subom tiče te ne bo bolela glava, sicer te to delo čaka.
Rabota okoli suba ni nekaj kar se z levo roko odpravi. Za dober rezultat se ti pa odprejo novi horizonti.


https://media63.music-group.com/media/sys_master/h64/h53/8850210226206.pdf

Kretnica Behringer CX 2310 V2 bi bila za teste v redu?
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 10:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kretnica bi naceloma bila v redu oz. primerna vsaka kateri lahko sperminjamo faktorje x-o point/slope/level, kar nekaj je procov, ki imajo za posamezno linijo tudi EQ(graf/par),...
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Behr CX 2310 prva serija mi je dala popra.
Nikakor da zaigra, zvok razštelan da joj. Menjam ojačevalce, kable, celo subwooferje, muljavina od zvoka da ni bilo ničemur podobno. Na koncu sem zamenjal še kretnico z 40 let staro tehnologijo. Zaigralo kot bi moralo že na začetku.
Ne vem če so verzijo 2 kaj spremenili, prva je bila katastrofalno slaba.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Behr CX 2310 prva serija mi je dala popra.
Nikakor da zaigra, zvok razštelan da joj. Menjam ojačevalce, kable, celo subwooferje, muljavina od zvoka da ni bilo ničemur podobno. Na koncu sem zamenjal še kretnico z 40 let staro tehnologijo. Zaigralo kot bi moralo že na začetku.
Ne vem če so verzijo 2 kaj spremenili, prva je bila katastrofalno slaba.

lix


Če je prva verzija tako slaba po mojem tudi druga verzija ne more biti dosti boljša. Question
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

saj vcasih se je dobilo Behrenger DCX9624(ki se ga da tudi kar stweakat) za cca 250EUR kar ni tak grozen strosek
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa ne Sub 6?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Zakaj pa ne Sub 6?


Ja sub 6 mora biti super vendar cena pa tudi. Ko se bo dobilo kaj second hand bi mogoče šlo. Vendar jih zaenkrat še ni v prodaji je še preveč novo mislim da iz 2017.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo kot receno, malo zabave za cez zimo. Mislim, da se bolje nisem mogel odlocit. Preizkus doma je eden in edini. To bi morala biti kljucna vloga audio dilerja. Da ti prpele en kombi zvocnikov in pol probavas, kaj je dobro kaj ni in kaj ti je vsec. Poslusanje na raznih sejmih in prepucavanje na forumih, sama megla. Saj slisis kaj je dobro, ampak oceniti kaj je bolje oz. kaj ti sede... to pa ni koncano v treh minutah. Zato sem se namesto, da bi se zapodil v ene zvocnike, odlocil za 2 para, cenejsih, manjsih predstavnikov. Tako da dobim vpogled kaj ena in druga firma ponujata. Oba naj bi bila ultra resolutivna in ne vem kaj se, ce beres forum, kjer po navadi pisejo lastniki o svoji robi.
Ajde zdej da vidimo. Za katere pravite da so boljsi? Vizualno ni dileme 😁
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 17:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka @ zanima me, glede na to, da nekako iščeš nasvet in podporo pri nabavi, če ti je odveč, da napišeš kaj so to za eni zvočniki, s čem jih boš poganjal, s čem kabliral, kakšen bo testni repertoar in kakšno glasbo na sploh preferiraš, pa seveda kakšen prostor imaš ... itd.
lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni blo to ze nazaj obdelano. Ja tudi nasveti za pogajanje in kable so dobrodosli. Gre pa za focal vs atc. Kar zanimivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 16, 2019 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka@, končno boš rešil svoje težave.
Kateri so boljši, lepši...ma oboji.

Enjoy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 14 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe