Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio na hišni ojačevalec
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2019 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, ja sistem bo tak kot sem opisal z 4 ohmskimi zvočniki seveda, in ti zvočniki imajo toliko W kot sem zapisal, računalniškega ne bom preurejal bom raje kupil nekaj podobnega kot je na linku. Torej bi bil 12V 30A 350W za to kar rabim čisto dovolj?
Namreč obrnil sem se na vas z vprašanjem ravno zaradi tega ker so me malo zmedle moči zvočnikov ki skupno znašajo 920W xD ampak kot kaže ni to to in bo dovolj tisti kot ga omenjam?

EDIT: Avtoradio je Kenwood KDC-W3037GY 12V DC
Zvočniki pa max 2x300W ovalni in okrogli manjši max 2x160W

PS: To bo pač en tak mali projekt za v garažo, ne takoj ampak prej se moram malo pozanimat, čist tko mal za hobi da nekaj sam naredim Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 01:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wataža zvočnikov nima nobene veze, še posebno taka privlečena za lase. Če bi tako watažo dejansko spustil v tak avto zvočnik bi samo zasmrdelo po zogleneli špuli. Edino vezo ima moč ojačevalnika, katera je verjetno par deset watov.
Switcher na bay linku je namenjen LED osvetlitvi in kot tak ne zapade pod stroge parametre kvalitete ATX napajalnikov. Lahko se proba, če bo brenčalo pa se ga še vedno lahko uporabi za ledice in namontira ATX.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot je ze Lix omenil, za napajanje lahko vsekakor uporabis star racunalniski napajalnik, ki bo popolnoma brez problema drzal pokonci radio, ki ima realno nekje med 15-20W izhodne moci. Zvocniki pa.... 350/160 W ILS (if lightning strikes), realne moci teh zvocnikov so nekje okoli 40-80W rms in nic vec.

nekatere znamke radijev so imele v preteklosti zelo dobre tunerje, predvsem sta bili pri tem vodilni znamki Blaupunkt in pa Becker..... se posebej Becker je navduseval in presenecal....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, to pa nisem vedel ok Blaupunkt vem da je bil zlo dober. Ni mi pa jasno zakaj tisti napajalnik za en radio nebi bil dober, ali je tako slabo skup zmetan al? Ne vem zakaj ampak men pa ravno napajalnik od PC ne potegne. Priznam imam enega doma sem ga pred leti kupil in je že prirejen na -5 in +5 potem -12 in +12 ampak tega mam samo za kaj sprobat, radia pa itak ne morem ker nimam dovolj materijala da bi varno sprobal, samo vseeno torej čeprav je napajalnik z ebay-a za LED itd bi po mojem prav tako špilal radio kot sem nekje zasledil, je pa za sprobat.

Večji problem imam s tem ko ne vem koliko bi bilo za zihr dovolj močan DC 12 30A 300W tu nekje ali manj? bo dovolj? glede na moči ki jih navajate bi potemtakem bilo to povsem dovolj, če sem prav razumel, hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim, da bi bil tudi 120W napajalnik za LED ali star računalniški napajalink dovolj.

Poglej na radiu koliko watov naj bi imel ali če se kje vidi kakšna varovalka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 19:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ogrevam se predvsem za tisti led napajalnik ki ga ves čas omenjam.
Na radiu ni nič po podatkih radia na spletu sem pa našel za
Kenwood KDC-W3037GY:
____________________________
Audio Specifications
Maximum Power 50W x 4
Output Power (DIN45324,+B=14.4v) 30W x 4
Speaker Impedance 4Ohm ~ 8Ohm
AUX Frequency Response 20Hz ~ 20kHz (±1dB)
AUX Maximum Input Voltage 1200mV
AUX Input Impedance 100kOhm
Bass Tone Control 100Hz ±8dB
Middle Tone Control 1kHz ±8dB
Treble Tone Control 10kHz ±8dB
_____________________________
General Specifications
Operating voltage 14.4V (11 ~ 16V Allowable)
Maximum Current Consumption 10A
Dimensions (WxHxD) 182 x 53 x 155mm
Weight 1400 gr.
Instruction Manuals ENG/RUS
_____________________________
Audio Features
Maximum Output Power 50W x 4
Att.(-20dB) with smooth Volume Return Yes
_____________________________
Key Features
Full Detachable Faceplate
14 Segment LCD Display
50W x 4, Max Output Power
System Q (Preset Sound Control)
MP3/WMA Decoder Built-in


Malo okrnjen seznam ampak bistvo se vidi. Varovalke pa so ponavaDi 10a ali 15A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Maximum Current Consumption 10A

No, vsaj 10A mora napajalnik dati. Torej bo tudi 120W napajalnik dovolj.

Zanimivo ane? Radio proizvede več kot porabi. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 23, 2019 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo ja Shocked se razume. Sem pa danes malo sprobal na napajalniku od PC ki ga imam za teste dela dobro samo ker ni v škatli ni nekih basov hehe mislim zvok je hecen. Priklopil vse 4 zvočnike in meril napetost ki pa je bila ves čas pod 12 in posledično ko sem privijal je nekoliko padla tudi sama napetost vse do 11,45 na trenutke, ampak igralo je pa skoz Laughing
Torej praviš 10A ali malo rezerve bo dober, govorim o tistem z ebaya Wink ker enga moram kupit. Hvala vsem za pomoč. Še mal pa bomo začel prvo u ohišjem, sem ravno danes kupil smrekove lepljene plošče Very Happy počas pa bo muzika v garaži.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Person je napisal/a:
Torej praviš 10A ali malo rezerve bo dober, govorim o tistem z ebaya Wink

Teoretično ja, Je pa vprašanje, če specifikacije držijo. Od tistih bi jaz vzel 12V 10A 120W, lahko pa malo več če te res skrbi in želiš glasno poslušat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se razume, hvala. sem sedaj kar nabavil s Kitajske Very Happy z veliko rezerve seveda, ker sem videl da imajo po 3 izhode in če bo kdaj kaj viška se lahko še kake ledice priklopi Laughing

Ok to je to upam da bo v redu: 12V 30A 360W https://www.ebay.de/itm/AC-110V-220V-TO-DC-5V-12V-24V-Switch-Power-Supply-Driver-Adapter-LED-Light-AU/163700714553?var=463191032323
Ker je ravno pod 22€ zaradi carine na linku se ne vidi ampak dejanska cena je 21,57€
Hvala vsem za pomoč in razjasnitvi nekaterih stvari, ker na začetku sem celo mislil da je čisto premalo sedaj pa vidim kaj moram gledat in da je dovolj že manj kot 120W vzel sicer 360W, haha bi rekli od viška glava ne boli, zdej pa samo upam da bo špilal dobro, ... ko pride sicer bom mal star ratal vmes ampak se ne mudi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 27, 2019 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kot sem ze napisal - radii imajo vgrajene cheapo ampe ki jim nese nekje do 20, super max 25W po kanalu najbrz pa realno manj, zato res ne potrebujes nekega 360W napajalca,....bos pa lahko nanj obesil ene tri kile ledic za novo leto
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 27, 2019 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, res je. Najbrž bodo res gor tudi kake ledice Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2019 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Person je napisal/a:
Zanimivo ja Shocked se razume. Sem pa danes malo sprobal na napajalniku od PC ki ga imam za teste dela dobro samo ker ni v škatli ni nekih basov hehe mislim zvok je hecen. Priklopil vse 4 zvočnike in meril napetost ki pa je bila ves čas pod 12 in posledično ko sem privijal je nekoliko padla tudi sama napetost vse do 11,45 na trenutke, ampak igralo je pa skoz Laughing
Torej praviš 10A ali malo rezerve bo dober, govorim o tistem z ebaya Wink ker enga moram kupit. Hvala vsem za pomoč. Še mal pa bomo začel prvo u ohišjem, sem ravno danes kupil smrekove lepljene plošče Very Happy počas pa bo muzika v garaži.

Moč avtoradija se podaja pri 14,4V. Nižja napetost daje sorazmerno manjšo moč.
Vsako počepanje napajalca (nižanje napetosti s povečanjem glasnosti) ubija dinamiko. Nadalje vezja ne delujejo optimalno. Nadalje stalna modulacija (spreminjanje) napetosti vnaša tudi druge anomalije v zvoku.
Torej, igralo bo, za površneža še kar sprejemljivo Laughing
Eden od konceptov avdiofilije sloni na tem, da je napajanje granitno stabilno. Matematika watt za watt se ne obnese, ker vsako rušenje stabilnosti napajanja podira zvok.
Nagradno vprašanje za udeležence debate: je kdo že slišal za dodatna napajanja, ki se prodajajo posebej in priklopijo na ojačevalce (pa tudi druge komponente) ki itak že imajo svoje napajanje? Pa kako je v high endu norma da se predimenzionira napajanje itd??
Jasno da avtoradio ni neki presežek, ma tudi da odstopa napajanje za 25% in vidno žmiga, je malo preveč lovsko, vsaj za avdiofilski forum.
----------------------------------------------------------------------------------
Avtoradio imam priklopljen na 300W toroidu in pri testiranju vgrajenih ojačevalcev hitro prideš do zaključka, da se slednji preveč grejejo že na prazno/je hlajenje veliko preslabo, kar na ne tako dolgi rok zniža moč; pa tudi zvok ni neki presežek. Recimo čipi LM3886 (60W) v zunanjem ojačevalcu so vesoljska ladja kako deklasirajo ojačevalne čipe v avtoradiju po vseh kriterijih. Pa sem poskusil tudi z zvočniki z linearno impedanco (Cizek 2) nastavljene na 7 rezistivnih ohm. Ne dohaja zunanjega ojačevalca. Potem preprosto s tipko izklopim notranje ojačevalce in ga uporabljam kot tuner z daljincem. Druga pesem.

Rekel bi, da če se že posluša brez zunanjega ojačevalca je bolje uporabiti zvočnike ki dajejo več od 90dB z enim vatom in po možnosti s celulozno (papirnato) membrano, ker če ne je zvok preveč reven, prazen.
Obstaja možnost uporabiti ojačevalce v biampingu, kar bi glede na slabo hlajenje avtoradija procentualno doprineslo veliko več kot običajno.
-------------------------------------------------------------------------
Nekoč sem na vztrajanje soseda montiral 2x200W ojačevalec v avto. Mater bo žgalo - je rekel gazda. Isti ku bo kot prej z 2x25W (tudi zunanjim ojačevalcem), sem odvrnil - ker se bo voltaža sesedla. Tako je bilo.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Avg 28, 2019 09:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2019 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne zdaj mesat nek resen car audio z necem, kar bo baziralo le na enem ubogem avto-radiu in nanj prikuplanimi cenenimi koaks zvocniki v kopalnici.

V resnem car audiu vgrajujemo precej mocnejse alternatorje od originalnih, veliko boljse in mocnejse akumulatorje - zadnje case tudi litijeve, dodatno imamo v napajalnih verigah "power station" stabilizatorje napajanja, na vsakem ojacevalcu se dodatno prikopljene 1-2 Farada kondenzatorje ali celo superkondenzatorje,...
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 28, 2019 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador hvala za odgovor, sej večino sem razumel dosti pa tudi ne. Nisem glih v teh vodah, kak radio pa te zadeve že znam zmontirat u detajle o vseh teh dB in številkah pa res ne vem. Hočeš povedati da mi ta napajalec 12V ni dovolj al kako? Vem da ima nek razpon pod katero V bo radio deloval in tudi da lahko niha. Tisti test je bil pa samo na PC napajalcu ki pa več kot očitno ni dovolj prilagojen za avtoradio, ga imam za teste, uporabljen napjalc bo tisti s kitajske Shocked no ja upam da bo dobro izpadlo. Sicer bo to sam en avtoradio v garaži z 4 zvočniki ki se doma valjajo Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe