Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kuzma Stabi 2

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 17:38    Naslov sporočila: Kuzma Stabi 2 Odgovori s citatom

Pozdravljeni, nisem siguren ali sem vstopil v pravo sobo, to je moja prva objava na tem forumu. Gramofon sem rešil iz ne tako primernega okolja v Zagrebu. Potreboval je malo pozornosti, sedaj deluje kot mora. Moral bom še kertridž nastaviti, samo, da ugotovim kako. Embarassed


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse v najlepšem redu emoticon 'Wink'....

Samo boljši phono ojačevalec bi si zaslužil od integriraneqa NAD-ovega. (Sčasoma pa tudi ojačevalec, glede na zvočnike), da bo dal od sebe to kar zmore...'Laughing'

Pa eno Ikeino ploščo daš lahko spodaj, da izoliraš od okolice. Od Lack mize, noge odviješ stran.
https://www.ikea.com/sg/en/p/lack-side-table-white-70352937/

Kartriđ imaš navodila tu,

http://www.soundfountain.com/amb/ttadjust.html

Lahko se pozabavaš, zares in na fino pa je bolje da daš komu, ki je s tem domač. Zaenkrat pa bo ok (do boljšega ojač.) tudi če se lotiš in naučiš sam.

Običajno le bil gor DENON DL110; polno lepo zveneče, - tudi v nižjih registrih , samo meni malo preveč temno, zasenčeno in izenačeno. Navkljub "middle mass" ročici so se mi najbolj obnesle MM z višjo kompilanso (navkljub teoriji)..., je zvok zaživel (Acutex m315 III Str., M312 III Str, AKG Super Nova P8ES, celo Ortofon Concorde je igral ok..)

Lepo je ohranjen, obilo zabave ('Laughing')
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za namig in nasvet. Ojačevalec bo kmalu drug - Mcintosh MA 5100.
Tudi Penta zvočniki v ozadju bodo kmalu dobili nove obrobe na middlih, čeprav sem z Bostoni več kot zadovoljen. Pent še nisem slišal v vsem spektru zaradi obrob.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 24, 2019 23:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Starejši Bostoni so zelo ok, z Mcintshom bojo šli super skupaj. Pomoje ti bo bolj všeč ko Penta. pravi east coast sound.
So Penta pasivci?

B&O J. Jensenovi Beovox so zelo podcenjeni, špilajo zelo dobro tudi tamali( S45, S60), kaki M75/100 ali M100 mk2 pa sploh. To so resni zvočniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 25, 2019 00:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Penta so pasivci, so zelo stara izpolnjena želja. Kadar sem jih prvič v živo videl in slišal v začetku 90ih, so pristali na bucket list. Recimo, da sem bil star 20. Imel sem še Beomaster 5000 z daljincem. Danes ne gredo v koncept, ki mi je blizu ampak tudi od doma ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kompletirano. Zelo sem zadovoljen, MA 5100 je mehak kot puter. Very Happy




Nazadnje urejal/a okoyono Sob Avg 31, 2019 22:38; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včasih šteka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

okoyono je napisal/a:
Kompletirano. Zelo sem zadovoljen, MA 5100 je mehak kot puter. Very Happy


recept za uspeh...samo počasi.....in si miren do konca svojih dni.....glavo se boš že naučil fixirat.........počasi....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 31, 2019 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, našel si pravo stvar. Ta ojačevalec res "diha", čista muzika.
Najboljši tranzistorci pre cca.1970 so res nekaj posebnega. Simpl narejeni, 10-20 W, - pojejo pa, da je veselje......

Ne vem, zakaj tega kasneje niso znali več naredit?

Še dobro glavo , pa si na zeleni veji.
Pa ene Snelle A3, al pa Vanderstenne...

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2019 07:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor priporočam točno nastavitev gramofonske glave. Če glava ni nastavljena pravilno (vsaj približno) z poslušanjem povzročate neprimerno obrabo plošče, kar se kasneje z boljšo glavo in perfektno nastavitvijo slišno pokaže. Treba se je zavedati, da ko privijete glavo z dvema vijakoma na ročico, ter nastavite obtežitev, niste naredili še ničesar v smeri dobrega zvoka ter nastavitvi glave. Slabe nastzavitve - slab zvok. (tudi če je cena glave 10000E)

Za pomoč tudi tukaj nekaj o nastavitvah:
http://www.kuzma.si/downloads.html
- KUZMA ANALOG ACADEMY 2016

Sam na nenastavljenem ali slabo nastavljenem gramofonu svoje zbirke plošč sigurno ne bi poslušal.
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2019 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala lepa za komentar in povezavo. G. Kuzma me je tudi napotil na isto stran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
okoyono



Pridružen/-a: Tor Apr 2019 0:25
Prispevkov: 125
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 13, 2019 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še review Stevea Guttenberga Wink

https://youtu.be/YKBJj2GOee8
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 17, 2019 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke.
Jaz bom poslal sliko ko bo kategorija grdih sistemov. Laughing

Mene njegovi videi zmeraj uspavajo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe