Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ojačevalec? Atoll IN80SE/NAD 3020/Audiolab6000/ digitalni
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
keramik



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 19:26
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 20, 2019 19:39    Naslov sporočila: Ojačevalec? Atoll IN80SE/NAD 3020/Audiolab6000/ digitalni Odgovori s citatom

Sem pred nakupom ojačevalca, kolebam med nasledbjimi ojačevalci:
Atoll IN80SE/
NAD 3020/
Audiolab6000/
ali
digitalni ojačevalec, npr
Xindak A06 digital amplifier

Nisem poslušal še vseh... vseeno bi prosil za izkušnje in mnenja ostalih.
Pomemben parameter pri meni je poleg kakovosti glasbe tudi ZANESLJIVOST/dolgotrajnost... nikakor ne želim servisirat ojačevalca kmalu po izteku garancije.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 20, 2019 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ne želiš servisirati potem se vsekakor izogni Nad ojačevalca. Če se ti gre za zanesljivost potem izberi velikoserijski produkt made in Nipon.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2019 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od naštetih sigurno ne Nad in Audiolab.
Jaz bi se verjetno odločil za Xindaka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 21, 2019 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi dodal še tretje mnenje. Seveda bi vzel francoskega Atoll IN80SE ojačevalca.

Zakaj? Praviš, da veliko daš na zanesljivost, oziroma servisiranje po garanciji...

Saj vemo , da so elektronski aparati danes dobro grajeni, pa vendar....

1) NAD 3020, ali je to "TISTI" NAD? to spada med vintage, 40 let stara roba, če ti ni do servisiranja hmmm...
2) XINDAK: verjamem, da je čisto v redu amp, če pa se kaj zalomi, kaj ga boš pošiljal na Kitajsko?
3) Audiolab, tudi dobra izbira, še se odločiš, potem vzemi verzijo z vgrajenim DACom!
4) ATOLL , bolj tradicionalen amp, malo močnejši od Audiolaba. Sem ga izbral, ker imam doma multichannel predojačevale in končno....in sem zadovoljen.

LP,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
keramik



Pridružen/-a: Sob Jul 2019 19:26
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2019 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam za mnenja.
@longplay : ali lahko predlagate kakšen ojačevalec Made in Nipon? Ker kar je zanimivo je, da sem junija kupil ojacevalec Yamaha 803rn. Ko sem ga doma priklopil, se poleg rumene lucke ni zgodilo nič - fauliran produkt. Vrnil sem ga in odločil, da ne vzamem nič kar je made in China( kasneje sem zvee da so vse Yamahe made in China). Tudi za Xindaka nisem vedel, da je made in China, torej odpade. Torej se bom najverjetneje odločil za Atolla, samo še poslušat ga moram it pred nakupom.

imam še eno vprašanje za vas - kaj si mislite o (DIY) ojačevalcu od ALLO: Volt+
https://www.allo.com/sparky/volt-plus-amp.html

Mogoče je premalo mičan za moje zvočnike Triangle Comete EZ, ampak vseeno me zanima vase mnenje.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2019 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vedno obstaja možnost, da dobiš pokvarjenega.

Vse je "Made in China" (tako ali drugače).
Med tem ko domnevno "Made in France" Atoll (morda so ga tam v ohišje dali) še pravega hladilnika nima.

Tole izgleda bolj predojačevalec kot ojačevalec (Atoll IN80SE):

Moj stari "40W" Technics ima več noter. Celo ventilator ima.

ALLO: Volt+ je sestavljen v Indiji, komponente pa so zagotovo "Made in China". Hladilnik je seveda premajhen (optimistično zdrži največ 15W).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 25, 2019 23:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma imam NAD 314 integrirec - super ojačevalnik, vendar servis zna biti tvoj drugi dom. Kaj pa če bi zvočnike nesel v trgovino in sprobal, če je slučajno opcija? Mimogrede, imam doma tudi jaz omenjenega Atoll-a, pa tudi nekaj drugih (a la Creek, Hegel, Pass Labs...). V skrajnem primeru (res skrajnem), bi lahko omogočil, da se za probo priklopi tudi pri meni.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav

Kupujem nek ''sistemčič'' za v letno kuhinjo..
Zvočniki bodo Focal 100 OD6 ali pa OD8.Soba je majhna 3,5x3,5m.Montirani bodo pod stropom na steni.

Evo in sedaj tuhtam s čim sparit te zadeve, da bodo špilali dostojno in,da ne zapravim preveč.Večina novih poceni integrircev ima vgrajene DACE in phono stopnje,ki pa iz mojih izkušenj niso vredne nič zato bi se tem stvarem rad izognil.Recimo,da bi dal tam max 700-800€ .

Navali narode s predlogi kaj pride v poštev? Very Happy Very Happy Very Happy
thx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Pozdrav

Kupujem nek ''sistemčič'' za v letno kuhinjo..
Zvočniki bodo Focal 100 OD6 ali pa OD8.Soba je majhna 3,5x3,5m.Montirani bodo pod stropom na steni.

Evo in sedaj tuhtam s čim sparit te zadeve, da bodo špilali dostojno in,da ne zapravim preveč.Večina novih poceni integrircev ima vgrajene DACE in phono stopnje,ki pa iz mojih izkušenj niso vredne nič zato bi se tem stvarem rad izognil.Recimo,da bi dal tam max 700-800€ .

Navali narode s predlogi kaj pride v poštev? Very Happy Very Happy Very Happy
thx

Sorry, tako kot je zastavljeno, je vseeno (isti K) kaj kupiš. Itak bo kar bo (če bo ploščato, bo lopata Laughing ).

Zakaj ne bi raje nabavil sodobno verzijo - aktivni zvočnik z modrim zobom. Ni potrebno nič drugega kot še preko telefončka pošiljati glasbo po željah, laufat tuner ali s ključkom narekovati..
Ena taka dosti pametna izbira ti je Klipsch the Sixes. Mislim da sem to videl po ca 800€.
https://audioplacebo.com/klipsch-the-sixes-review/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale tweeter ima kolega v avtu in je tam notri za moja usesa res super oster-tudi ce se ga na tonskih kontrolah ugasne. Zunaj je verjwtno druga zgodba.

Kaksen bo vir?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aktivne zadeve ne pridejo v poštev..Nisem pristaš teh ''modernih pristopov''. Smile
Za resno poslušanje imam drugi sistem..tu gre za to,da si daš mal muzike,ko delaš zunaj,ko kaj skuhaš s kolegi,kaj popiješ itd..Gre za tak univerzalen prostor kamor se ''umakneš''.
In itak dobra muzika ne sme manjkat.


Kot vir bo pc-dac in čez čas še kak tuner.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se XTZ pri nas še prodaja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 27, 2019 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kuzma Audio Trade jih nima več na svojem prodajnem programu, mogoče jih ima še Boris Breskvar? Drugače pa direkten nakup preko XTZ spletne prodajalne tudi ni tako zapleten in drag.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kdo lastnik Primare I22 oz. ima kdo kaj izkušenj z njim..?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 28, 2019 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Aktivne zadeve ne pridejo v poštev..Nisem pristaš teh ''modernih pristopov''. Smile
Za resno poslušanje imam drugi sistem..tu gre za to,da si daš mal muzike,ko delaš zunaj,ko kaj skuhaš s kolegi,kaj popiješ itd..Gre za tak univerzalen prostor kamor se ''umakneš''.
In itak dobra muzika ne sme manjkat.


Kot vir bo pc-dac in čez čas še kak tuner.

Saj ne da me kaj briga. Pa vseeno, ko že gledam...
Radi bi nekaj za zabavo in ne za resno poslušanje, potem ne moremo iz svoje (preresne) kože, pa iščemo čimbolj resno rešitev. Potrditev od drugih...
Z zategnjenimi, na silo rigoroznimi napravami v nizkem cenovnem razredu ni fun factorja. Oskubljeno in zamorjeno zveni; glasba skozi stisnjeno rit, introvertirana, vase povlečena, glavna odlika da ni napak - pa tudi emocij ne. Zbudite se..

Za zabavo, kolikor vem, se vključi zabavne naprave... recimo Bose zvočnike, Onkyo elektroniko, da se ne ponavljam (Klipsch). Take stvari ki imajo fun factor... s tem da so obvezno dovolj poceni, ekstrovertirane, ritmično dovolj dinamične, zračne, te vlečejo tapkati z nogami.. v kantini je na koncu 10x več zabave z PA12 za 170€ (all inclusive) kot s hifi zategnjenci.
Sicer pa, kot rečeno, briga me..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe