Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Servis tranzistorskega ojačevalca (1969)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2019 22:48    Naslov sporočila: Servis tranzistorskega ojačevalca (1969) Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Danes so se mi začeli pojavljat problemi pri ojačevalcu:

- Iz levega zvočnika se je precej povečala količina šuma

- Po približno 15 minutah delovanja se glasnost sama poveča

- Pri vklopu in izklopu ojačevalca se je pred tem občasno pojavil manjši pok (neznaten), danes je pa zahreščalo iz desnega zvočnika.

Glede na to da mi je precej časa zvesto služil, me zanima če bi gdo znal svetovat kaj bi lahko bilo narobe in kaj se da narest da bo deloval še naslednjih 50 let.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!

Pravi naslov za tvoje težave je g. Miloš Rakič iz Ljubljanskih Fužin, ki se oglasi na številki: 041 504 543.

Lp., B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najlepša hvala za nasvet.

Sem opazil da ga vsi priporočajo, ga bom kontaktiral Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa zmeraj ista zgodba- kondenzatorji so po 50 letih fuč. Pravzaprav so nekateri že mnogo prej.
Če se že ne napiše modela ojačevalnika bi bilo praktično vedeti kje je made in.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dual CV80, made in Germany, z original Frako kondenzatorji in še ta starimi karbonski upori.

Prejšnji lastnik zgleda da ga je vrgel v klet in pozabil na njega, tako da sem lahko še vesel, da do zdaj nisem imel večjih problemov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2019 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez zamere, jaz sem zadnjič enega takega Duala pustil v kanti in iz nje rešil samo par JBL 4301B.
Sem vprašal po made in, ker je nemc znan po gnilih kondijih (Philips, Frako, ROE) , japonci se pa za silo še držijo po vseh teh letih. Bo pa veselje pri menjavi, v tistih letih so se uporabljali predvsem aksijalni kondenzatorji.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nobene zamere Very Happy

A mogoče veš če je še zmeraj v tisti kanti? Ga pridem danes iskat Very Happy

Za moje potrebe zveni več kot zadosti dobro. Je pa tudi res da ga uporabljam v kombinaciji z CNC MM + Omishra PSU z R-core transformatorjem. Sam phono input od CV80 ni bogve kaj, vse ostalo pa špila Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z novimi kondiji bo bistveno bolje igralo.

Ona famozna kanta je že zdavnaj prispela do tihomorskega plastičnega otoka. Je pa noro kaj folk meče v smeti in in kakšnih razlogov (naveličanost, po komandi žene, manjše napake...) Da bi vsaj odpeljali na reciklažo.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, sem mel namen že nekaj časa nazaj zamenjat vse elektrolitske kondenzatorje in dat noter PETP, ter nove upore. Sam mi je takrat tehnik rekel da dokler stvar dela je boljše pustit tako kot je.

Drugače pa ja, po eni strani folk meče odlične komponente v smeti, eni drugi pa zahtevajo toliko denarja da te boli glava.

Na elektroniko se ne spoznam, me zanimajo bolj starejši gramofoni. In tako kot so poskočile cene zadnjih 5 let mi je žal da si nisem naredil takrat zaloge ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2019 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tehnik je usterelil kozla. Tudi olje in filtre v avtu menjaš ko je čas, ne pa ko ti ležaji zaribajo. Koliko ojačevalnikov je odpihnilo zaradi takih malomarnosti. Ne bi bilo odveč primerjati takega razmišljanja z odnosom do lastne skrbi za zdravje.
Elektroliti niso napačna reč v kolikor so kvalitetni in primerni za določeno aplikacijo. Upori se še kar upirajo zobu časa, v glavnem so podrejeni staranju tisti večji močnostni, ki se ponavadi tudi močno segrevajo.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2019 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Amen.

Sicer pa je to bilo že nekaj časa nazaj in mogoče se mu takrat ni zdelo smiselno popravit, iz bilokaterega razloga. Na splošno sem bil zmeraj zadovoljen z njim, odličen serviser, tudi potrpežljiv glede na to da sem mu več kot 1 krat prinesel napačno kompomento za popravilo Rolling Eyes

Kakorkoli, bom moral potrpeti da se Miloš vrne iz dopusta, pa se potem stvar poštima tako kot se spodobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 07, 2019 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sem ga dobil nazaj pred dvema tednoma, moram res pohvalit Miloša da ga je spravil nazaj v delujoče stanje. Tudi cena je bila več kot primerna.

Kondenzatorji so bili zamenjani in res igra bistveno boljše kot prej. Zdaj sem imel tudi priliko sprobati MM phono in sem res zadovoljen z zvokom. Tej majhni tranzistorski ojačevalci so res nekaj posebnega. Seveda obstajajo boljši integriranci, vendar za svoja leta je res odličen izdelek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 08, 2019 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Solist je napisal/a:
Evo, sem ga dobil nazaj pred dvema tednoma, moram res pohvalit Miloša da ga je spravil nazaj v delujoče stanje. Tudi cena je bila več kot primerna.

Kondenzatorji so bili zamenjani in res igra bistveno boljše kot prej. Zdaj sem imel tudi priliko sprobati MM phono in sem res zadovoljen z zvokom. Tej majhni tranzistorski ojačevalci so res nekaj posebnega. Seveda obstajajo boljši integriranci, vendar za svoja leta je res odličen izdelek.


no če si že s tem ojačevalcem ,zadovoljen z zvokom,bi bil z močnejšimi in boljšimi še bolj...po mojih izkušnjah se najbolj pri teh ojačevalcih sliši podhranjenost v watih prav pri phono vhodu... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Solist



Pridružen/-a: Čet Mar 2019 14:53
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 12, 2019 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
Solist je napisal/a:
Evo, sem ga dobil nazaj pred dvema tednoma, moram res pohvalit Miloša da ga je spravil nazaj v delujoče stanje. Tudi cena je bila več kot primerna.

Kondenzatorji so bili zamenjani in res igra bistveno boljše kot prej. Zdaj sem imel tudi priliko sprobati MM phono in sem res zadovoljen z zvokom. Tej majhni tranzistorski ojačevalci so res nekaj posebnega. Seveda obstajajo boljši integriranci, vendar za svoja leta je res odličen izdelek.


no če si že s tem ojačevalcem ,zadovoljen z zvokom,bi bil z močnejšimi in boljšimi še bolj...po mojih izkušnjah se najbolj pri teh ojačevalcih sliši podhranjenost v watih prav pri phono vhodu... Wink


Hja verjetno, ampak soba ni največja (16m2, 2,7m svetle višine). Zvočniki pa imajo 92db/m občutljivosti. In vse se nahaja v bloku iz sredine 70. let, tako da je moči trenutno še preveč. Še posebej ker me vsakič zamika da bi malo našponal glasnost. Tej starejši ojačevalci se res odprejo kadar je glasnost nekje na polovici. Žal je pa zvočna izolacija med stanovanji taka da ne dopušča preveč užitkov, brez da bi se sosedi pritoževali Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe